التسويق الرقمي

Etkili Ücretsiz Reklamcılık

Küçük bir işletme olarak genellikle sınırlı bir bütçeye sahip olursunuz. Bu, işinizi pazarlarken genellikle bütçenizi sıkmanız gerektiği anlamına gelir. Şaşırtıcı bir şekilde, yeterince özgür olmanın ve etkili bir kampanyaya sahip olmanın birkaç yolu vardır. Aslında ücretsiz yöntemler kullandığınızda, daha sonra ücretli إعلان almak için yeterince para kazanabilirsiniz.

Ücretsiz olarak tanıtmanın yolları:

 • Makale dağıtımı
 • Reklam ve makale takası
 • Çapraz tanıtım
 • Ağ kurma
 • Forumlar ve Duyurular
 • Duyuru listeleri
 • Blogging
 • Viral pazarlama
 • Bülten
 • Arama motoru başvurusu
 • Bağlantı
 • Ortak girişimler

Makale dağıtımı, işletmenizi tanıtmanın güçlü bir yoludur. İşte bunu daha da etkili hale getirmek için birkaç teknik.

 • Makalelerinizi her zaman özel pazarınızla birlikte aklınızda bulundurun. Örneğin, bir web geliştirme hizmetiniz varsa, sıcak bir pazarlama konusuyla ilgili bir makale yazın.
 • Her zaman 3 satırlık biyografinizi ekleyin ve konuyu ve izleyiciye uyacak şekilde uyarlayın. Örneğin, bülteninizi tanıtıyorsanız, bir yayıncıysanız ve abonelik kutunuzun web sitenizin her sayfasında olduğundan emin olun. Web tasarım hizmetinizi tanıtıyorsanız, biyografinizin yaptığınız işi yansıttığından ve URL'nin web tasarım hizmeti sayfanıza yönlendirdiğinden emin olun.
 • Her zaman en üstte ve altta biyografi kullanma izninizle yeniden yazmalara izin verin
 • Google'a gidin ve kütüphaneleri ve makale dağıtım yerlerini bulun.

Abonelik kutunuzu iş ortağı web sitelerine yerleştirerek çapraz tanıtım yapmak, tercih ettiğiniz listeyi oluşturmanın ve işletmenizi tanıtmanın etkili bir yoludur. Abonelik kutularını iş ortaklarınızla değiştirebilirsiniz. Ayrıca bültenlerini tavsiye edebilir ve sizin için aynısını yapabilirler.

İnternet'te iş ağı kurma: Ryze.com gibi iş ağları tanıtım için değerli kaynak olabilir. Ücretsiz olarak katılabilir ve makalelerinizi birçok ağda yayınlamanıza izin verirsiniz. Yalnızca pazarınızı hedefleyenlere katılmanız, yanıtları ve soruları yanı sıra küçük sig ve URL Reklamlarınızla makalelerinizi yayınlayabileceğinizi unutmayın, çünkü bu ağlarda buna izin verilmez, ancak sigınız satıcınız olacaktır.

Forumlar ve Bülten panoları aynı şekilde çalışır. Yine onları iyi hedefle. Arama motorlarında alanınızla ilgili olanları bulabilirsiniz. Aynı kurallar iş ağları olarak da geçerlidir; sig senin satıcın olsun. Soruları sorun ve mümkün olan her yerde yardımcı yanıtlar verin. İnsanların sizin alanınızdaki uzman olduğunu bilmesini sağlayın.

Duyuru listeleri: Oldukça etkili olabilir. Duyuru göndermek için Yahoo Gruplarına katılabilirsiniz. Açıkça reklam vermeyin, ancak web sitenizde yeni bir bülten veya heyecan verici yeni bilgi makaleleri için duyurular gönderebilirsiniz. Kuralları dikkatli bir şekilde kontrol edin.

Bloglama, yeni makalelere, ürünlere ve hizmetlere dikkat çekmek için harika bir yoldur. Bunları web sitenizdeki alakalı sayfalara bağlayabilirsiniz. Bu, Google ile sayfa sıralamasını oluşturmanıza ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.

Ağızdan pazarlamanın viral sözcüğü: Ücretsiz e-kitaplar, e-kurslar ve raporlar yapılabilir. Bunlar web sitenizde veya ücretsiz bülteninizle verilebilir. Ortaklık programlarınıza birkaç bağlantı koyun ve ayrıca bu yöntemle para kazanabilirsiniz. Her zaman çok fazla bağlantı koymamayı ve okuyucunuz için uygun ve yararlı olduklarından emin olun. Makaleleriniz ayrıca güçlü bir viral pazarlama aracı olarak da çalışabilir.

Ücretsiz bülteniniz en büyük pazarlama araçlarınızdan biridir. Web sitenizdeki e-posta adreslerini yakalayabilir ve zaman içinde sadık müşterileriniz olacak, çok iyi hedeflenmiş bir abone listesi oluşturabilirsiniz. İyi bir bilgilendirici bülten yazdığınızda, okuyucularınız bunu arkadaşlarınıza iletecek ve size serbest poz verme ya da iş vereceksiniz. Bülteninize kendi reklamlarınızı bir çift ekleyebilirsiniz.

Arama motoru sunumu: Birçok motor için ücretsizdir ve dizine eklendiğinde ve bağlantılarla birleştiğinde, genellikle ücretli motorlara veya ücretsiz olarak dahil edilirsiniz. İş Dizinleri genellikle ücretsizdir. Dizinlerle doğru kategoriye gönderdiğinizden emin olun.

Bağlantılar da ücretsizdir ve kaliteli, alakalı sitelerle bağlantı kurup, iyi bir hedefe yönelik trafik akışı oluşturabilirsiniz.

Ortak girişimler de ücretsizdir ve onlara doğru teklifi sunarak iş ortaklarıyla kazançlı anlaşmalar yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, işletmenizi ücretsiz olarak tanıtmanın birçok iyi yolu var. Onlar etkili ve doğru yapıldığında size hedeflenen iş potansiyelleri ve hatta bazı satışlar getirecektir. Küçük bir işletme olduğunuzda büyük bir oyuncu olabilirsiniz ve işinizi teşvik eden büyük miktarlarda para harcamanız gerekmez.