قاعدة البيانات

ETL Araçlarının Çoklu Faydaları

Düzenleyici raporlama, müşteri tutmayı iyileştirme ve yapılandırılmamış verileri kullanarak uygulanabilir bir ürün geliştirme, şirketlerin günümüzde karşılaştığı kritik zorluklardan bazılarıdır. Bu zorluklar, kuruluşların farklı coğrafi bölgeler boyunca yayılan ve farklı sistemlere dağılmış verileri bir araya getirip yönetemediğinde daha büyük sorunlara dönüşmektedir. Bu tür sorunların üstesinden gelmek için, firmalar farklı sistemlerde depolanan bilgileri bütünleştiren ETL (Extract, Transform, ve Load) araçlarıyla veri silolarını ve veri parçalanmasını kırmalıdır.

ETL Araçlarının Avantajları

Kullanmanın birçok yararı vardır. ETL araçları ve veri parçalanması ile ilgili sorunlar için etkili bir çözümdür. Araçlar, BT ekiplerinin uygulama katmanını ve veri kaynaklarını entegrasyon katmanını yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan değiştirmelerini sağlayan gelişmiş bağlantı sağlayabilir. Organizasyonlar, bilgi çözümlerinin düzenleyici raporlamayı basitleştirebileceği, müşteri yolculuklarını geliştirebileceği, hedef kitleye ulaşabileceği ve üst düzey büyüme sağlayabileceği entegre bir ekosistem oluşturabilir. Avantajları şunlardır:

Düzenleyici raporlama: 2008 mali krizinden sonra çok sayıda yasa, düzenleme ve kural ortaya çıkmıştır. Yasal gereklilikleri karşılamak için firmaların sağlam risk analizi ve raporlama sistemlerine sahip olması gerekir. verileri çekin, temizleyin, uzlaştırın ve standartlaştırın. ETL araçları, düzenleyici raporlama işlemlerini veri sanallaştırma, veri haritalama, veri haritalama ve veri yapılandırması özellikleriyle basitleştirmektedir.

360 derece müşteri görüşüne sahip olma: Organizasyonlar, 360 derece müşteri görüşüne sahip olmak için mücadele eder. tercihler, ilgi alanları, beğeni ve beğenmeme. ETL araçları, müşterileriyle etkileşimde bulunmalarını ve müşteri deneyimlerini geliştirmelerini sağlayan iş lideri, ortakları ve paydaşlarına özel bir görüş sağlar.

Veriye dayalı karar vermeyi sağlar: ETL araçları, veriyi beslemek için öngörü algoritmaları ile donatılmıştır. bir organizasyonda karar verme kararı. Veri sanallaştırma özellikleri, her veri elemanını bir kuruluşun parmak uçlarına yerleştiren büyük bir veri ambarı oluşturulmasına izin verir.

Etkin Veri Yönetimi: REST API'leri ve Her Türlü Bağlantı gibi özellikler, veri yönetimi girişimlerini destekler. Eski sistemlerden alınan verileri bulut, web ve diğer ilgili veri kaynakları API'ları ile entegre ederek, etkili veri yönetimine yardımcı olur. Bu, mevcut entegrasyon mimarisini güçlendirir ve genel kaynakları optimize eder.

Herşeyi Entegre Edin: ETL Tools ortakları, çok sayıda hibrid sistem arasında bir dizi ara bağlantı oluşturabilirler. Bu özellikler, yeni girişimlerin başlatılmasına ve kurum genelinde minimum kodlamada verilerin kilidinin açılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, bu araç, bir dizi karma sistem ve yazılıma sahip olan kuruluşlar için önerilir.