قاعدة البيانات

دراسة: إدخال البيانات في الصفحة الرئيسية

Veri girişi işleri, evden yapılabilecek en yaygın iş türüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, veri girişi, bir konumdan diğerine veri taşımak ve girmek anlamına gelir. İşe ve çalıştığınız sektöre bağlı olarak, tıbbi verilerin belirli bir sisteme girilmesi veya bir anketten elde edilen yazılı cevapların veritabanına yazılması gerekebilir. Veri girişi işlerinden emin olmak için bir şey, eğlenceli, güvenilir bir şekilde kolay olabilir ve çoğu evden yapılabilir.

İnsanların evlerinde interneti yaygın olarak kullanması, iyi ve gerçekten ev alanından çalışmaları açtı. Artık artık büyük bir gelirle iyi bir iş bulmak için evinizi terk etmek zorunda değilsiniz. Kendiniz ya da bir şirket için çalışın; sorun değil. Veri girişi işleri, aldığınız işin türüne bağlı olarak çalışanla çok az iletişim kurmasını gerektirir. Yukarıda belirtilenler gibi, tıbbi dokümanları yazmak gibi yapmak için ofiste olmanız gereken bazı işler var. Ancak anket cevaplarını bilgisayara eklediyseniz, o zaman koordinatörle bir veya iki toplantıya ihtiyacınız olabilir, böylece size formları verebilir ve kendi zamanınızda evden çalışabilirsiniz. Sizi görmemize gerek olmayan bazı şirketler bile var ve tüm işleri evden yapabilirsin. Bazı işletmeler, ürünlerini kendi mağazalarında veya eBay aracılığıyla satıyorlar, ancak ürünleri Amazon gibi başka bir çevrimiçi mağazaya taşımak isteyebilirler ve bu da birçok formun doldurulması anlamına gelebilir. Bu şirketler, şirket ile yüz yüze iletişim kurmaya gerek kalmadan evde yapılabilecek veri girişi işlerini sunmaktadır. Burada anlık mesaj sohbetleri veya e-posta ile yanıt verilecek ve işin ve ödemenin parametrelerini alabileceksiniz ve yazarak yazmaya başlayacaksınız.

Bu tür işlerin karşılığı, çalıştığınız yer arasında farklılık gösterir. Bir ofiste çalışıyorsanız, bu tür bir iş ve nitelikleriniz için muhtemelen ülkenizin asgari ücretini ödersiniz. Bu, tüm bu faktörlerin hesaba katıldığı 10 ila 20 $ arasında olabilir. Çevrimiçi çalışmayı bulursanız, yaptığınız işin miktarına göre ücretlendirilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, veri girişi işleri evden kolayca yapılabilir.