SEO

Facebook arama platformunu açığa çıkardı, arama dışı site dışında arama yaptığını söylüyor

Facebook bu hafta, platformdan çıkmanın Facebook arama sonuçlarını etkilemediğini doğruladı. Facebook’un arama grafiğinin nasıl çalıştığı konusunda daha şeffaf olmayı hedefleyen ürün müdürü Yee Lee, Cuma günkü bir blogda Facebook aramalarını etkileyen ve yapmayan her şeyi açıkladı.

Facebook arama sonuçlarını etkileyen faktörler. Lee'ye göre, Facebook arama sonuçları, kullanıcının bir platformdaki davranışı tarafından yönlendirilir: Arkadaşlar tarafından paylaşılan yayınlardan, takip ettikleri sayfalardan, ait oldukları Facebook Grupları, beğendikleri veya takip ettikleri etkinlikler ve içeriğiyle etkileşimde bulundukları diğer içerikler. Haber Kaynağı. Arama, profil ayrıntıları, etiketledikleri yerler ve uyguladıkları önceki aramalar dahil olmak üzere, Facebook ile paylaştıkları bilgilerden de etkilenir.

“Facebook arama sonuçları da dahil olmak üzere genel Facebook topluluğu etkinliğine dayanır. Aradığın her ne olursa olsun popülaritesi ve ne zaman yayınlandığını yazıyor, ”diye yazıyor Lee.

Facebook, bir kullanıcının faaliyetine ve onların topluluğuna dayanarak arama sonuçlarını sıraladığını söylüyor.

Eğer Facebook'ta olmasaydı, önemli değil Bir kullanıcının bir platform üzerinde yapacağı her eylem bir Facebook aramasını etkileyebilirken, şirket platformdan yapılan aramaların Facebook arama sonuçlarını etkilemeyeceğini bildiriyor.

“İçeriği ararken ne olduğu hakkında daha şeffaf olmak istiyoruz. Facebook'ta. Bu nedenle, sahneye koyulmasına yardımcı olmak için, Facebook'u kullanan kişilerin nasıl çalıştığının temellerini anlamalarına yardımcı olacak bir video hazırladık. En önemlisi, arama sonuçları Facebook'taki kullanıcıların etkinliklerinden etkilenirken, arama sonuçlarından etkilenmez. Facebook, ”diye yazıyor Lee.

Facebook'un“ Privacy ”adlı kitabı. Videoda “Gizlilik, Facebook'ta çok ciddiye alındı” diyor. Şirket, son sekiz ayını kullanıcı verilerini korumadığı ve önceki iki yıl boyunca kötü oyuncuların elinden uzak tuttuğu için özür diledi.

Lee, bir kullanıcının yayınlarının yalnızca kullanıcıların arama sonuçlarında görüneceğini bildirdi. Şuna bağlı: “Arkadaşlarınızla paylaştığınız şeyler sadece bu arkadaşlara yönelik arama sonuçlarında yer alacaktır.”

Neden dikkat etmelisiniz. Google ve Bing gibi geleneksel arama motorlarının aksine, bir şirketin Facebook aramadaki görünürlüğü iyileştirmek için atabileceği belirli eylemler yoktur. Şaşırtıcı değil, Facebook, Facebook arama sonuçlarında daha iyi bir şans elde etmek için platformda etkin ve aktif kalmak için en iyi ilgi olduğunu söylüyor.


نبذة عن الكاتب


Amy Gesenhues Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Atama Reporter Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazi için en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.