التسويق الرقمي

Facebook Reklam Bütçenizi Düşürdüğünüz 3 Kolay Yol

Birkaç kuruştan bir kuruşun bir kısmına kadar herhangi bir yerin dönüşüm maliyetini bildiren Facebook Reklamı pazarlamacılarının birçoğu var. Diğerleri çok şanslı değil. Aslında, çoğu deneyimsiz pazarlamacılar tam tersini bildiriyor ve astronomik إعلان maliyetlerinden dolayı yanıyorlar.

Artık Facebook reklam maliyetlerinden bahsederken ortaya çıkan pek çok faktör var. Ama açıkçası, başlamadan önce bir tür bütçe düşünülmelidir (sınırsız paranız olmadığı sürece). Facebook reklam bütçenizi düşürmenin üç yolu:

1. Hedef kitlenizi tanıyın

İdeal olarak, ürününüzle veya hizmetinizle kimin ilgileneceği konusunda bir fikriniz olmalı. İster ilk kez bir girişimci ya da savaşta sertleşmiş bir işadamı olun, hedef kitlenizin kim olduğunu bilmelisiniz. Ürününüz kadınlara mı erkeklere mi yönelik? Genç profesyonelleri veya yolcuları hedefliyor musunuz?

Hedef kitlenizi bilmek, reklam bütçenizi düşürmenize yardımcı olacaktır, çünkü bu kişilerin sunduklarınızla ilgilenecekleri daha yüksek bir olasılık söz konusudur.

İdeal kullanıcılarınıza uyacak şekilde daha yüksek reklam maliyetlerine yol açacaktır, çünkü reklamınıza herhangi bir ilgi göstermeyeceklerdir.

2. Teklif başlığı ayarlama

Facebook reklamlarınız için günlük veya ömür boyu bütçe belirleyebilirsiniz. Ancak, teklif bonusu ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer daha önce bilmiyorsan, şimdi yaparsın. Bir teklif başlığı, adından da anlaşılacağı gibi,

Facebook teklifinize bir sınır getirecek. Dolayısıyla, örneğin, yalnızca tıklama başına 0,5 TL ödeyebilecek durumdaysanız, bu tutarı teklif sınırınız olarak belirtebilirsiniz. Aksi halde Facebook, yarışmaya bağlı olarak, tıklama başına 1 TL veya daha fazla ücret alabilir. Bir teklif başlığı, bütçenizin ötesine geçmemenize yardımcı olur.

3. Tatillerde reklam vermeyin

Tatiller sırasında insanlar internette birçok şey satın alma eğiliminde. Bu satın alma çılgınlığı, pazarlamacıları ve işletmeleri, alıcının dikkatini çekmek için Facebook reklamları oluşturmaya yönlendirir. Bu da, herkes için reklam maliyetlerini artırır.

Diğer pek çok işletme ile rekabet etmek istemezseniz, en iyi sırada reklam vermemek en iyisidir. Black Friday, Cyber ​​Monday, Christmas, Thanksgiving ve diğer önemli tatiller gibi mevsimler.

Yılda 365 gün var ve reklam harcamalarınızı azaltmaya yardımcı olmak için her zaman satın alma sezonundan önce veya sonra reklam verebilirsiniz.