التسويق الرقمي

Facebook Reklam Kampanyalarının Başarısız Olmasının En Yaygın Nedenleri

1 milyardan fazla kayıtlı kullanıcıyla Facebook en çok kullanılan sosyal medya sitesi haline geldi. Bu popülerlik nedeniyle, birçok işletme bir reklamcılık yöntemi olarak görmeye başlamış ve özellikle Facebook için إعلان kampanyaları tasarlayan zaman ve para harcamışlardır. Ancak, bu reklam kampanyalarının tümü başarılı değildir, Facebook'ta reklam yayınlamanız ve reklam kampanyanız varsa ve beklediğiniz başarılarla karşılaşmamışsa, bu tür kampanyaların başarısız olma eğiliminde olduğu en yaygın nedenleri açıklayacağız. Onları düzeltmek için yapabilirsin.

· Bir Aramanın Harekete Geçirilmesini Başarısız Olma – Facebook reklamlarına aşina olan herkes, çalışacakları bir alanın ne kadar küçük olduğunu bilir. Kullanıcıların yalnızca puanlarını almak için 90 karakterleri vardır ve sınırlamalar nedeniyle birçok işletme sahibi net bir harekete geçirici mesaj eklemeyi başaramaz. Birçok kişi, okuyucuların daha fazla bilgi için reklamı tıklayacağını bileceklerini varsaymaktadır, ki bu her zaman böyle değildir. Bir Facebook reklamı oluştururken, harekete geçirici mesajın önemini göz ardı etmemelisiniz.

· Yanlış Reklam Türünün Seçilmesi – Facebook için bir reklam oluştururken, reklamverenlere farklı seçenekler sunulur. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı seçenek sayesinde, reklamverenler genellikle kendi ihtiyaçları için yanlış olanı seçer. Reklamverenler, Marketplace Reklamları ve Premium Reklamlar arasından seçim yapabilir, Marketplace Ads en düşük maliyetli seçimdir ve en yüksek erişimi sunar. Bu tür reklamlar, belirli bir sayfa için daha fazla beğeni almaya çalışan işletmeler için kullanılmalıdır. Bir işletme belirli bir ürün veya hizmeti tanıtmaya çalışırken Premium Reklamlar dava edilmelidir. Seçmeniz gereken reklam türünden emin değilseniz, Facebook'un sunduğu yararlı eğitimleri kullanmak isteyebilirsiniz.

· Ek Değer Eklemiyor – Günümüzde alışveriş yapan kullanıcılar, bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde her zaman indirim veya bonuslara göz atmaktadırlar. Müşterileri web sitenize çekmek için bir çeşit teşvik eklemezseniz, reklamınız büyük olasılıkla gözden kaçırılır. Reklamınızın uygun müşteri türü tarafından fark edilmesini sağlamak için, yalnızca reklamınızı tıklayanlara indirimler, broşürler ve e-Kitaplar ve öğeler sunmanız gerekir.

· Reklamınızı Çok Spam Yapmak – Bir Facebook reklamı oluşturduğunuzda, kullanıcıların nasıl görüneceğini hayal etmeniz önemlidir. Reklamverenlerin yaptığı yaygın bir hata da çok fazla metin veya alakasız resim içeriyor. Bu öğelerin her ikisi de reklamlarının spam olarak sınıflandırılmasına neden olabilir. Bunun size olmasını engellemek için, ilginç başlıklar oluşturmalı ve kullanıcılara hitap eden görseller kullanmalısınız.