التسويق الرقمي

Facebook Reklamları Başarısı İçin Neden Bir Kurşun Yakalama Hunisi Gerekir?

Facebook Reklamlarında başarılı olmanız için bir satış rotasının ne olduğunu ve satış hunilerinin nasıl işlediğini bilmek önemlidir. Aksi takdirde, satış sürecinin her aşaması için reklamları optimize etmediğiniz için tabloda para bırakıyorsunuz.

Basitlik için, üç aşamada bir satış hunisi tanımlayacağız: üst, orta ve alt. Daha yüksek dönüşüm oranları elde etmek için, dönüşüm hunisinin her bir aşaması için ayrı إعلان türleri oluşturmanız gerekir.

Örneğin, satış hunisinin en üstünde, insanlar markanızı ve ne yaptığınızı bilmezler. Kendinizi onlara tanıtmanız gerekir. Bu amaçla, Marka Bilinirliği ve Erişim reklamları, Facebook reklamınız için kullanabileceğiniz harika hedeflerdir. Onları markanızdan çıkarabilecek kadar agresif bir şekilde satmak istemezsiniz. Bunun yerine, değerli bir şey sunmaya çalışın. Reklamınızla etkileşimde bulunduklarında, daha sonra başka bir makalede bahsettiğimiz yeniden hedefleme aracını (Facebook Pixel) kullanarak başka bir reklamla yeniden hedefleyebilirsiniz

Dönüşüm huninizin ortasında, kitleniz, İşinizi onların acı noktasına çözüm olarak düşünme olasılığı daha yüksek olacaktır. Bu, kitlenizle ikinci temas noktanız olduğu için, reklamınızla etkileşimde bulunma olasılığı daha yüksektir. Neyi başarmak istediğinize bağlı olarak farklı kampanya hedefleri kullanabilirsiniz. Örneğin, Facebook reklamlarında Trafik, Etkileşim, Uygulama Yüklemeleri, Video Görüntüleme, Kurşun Üretimi ve İletiler hedeflerinden seçim yapabilirsiniz. Belki de izleyicilerinizdeki birkaç kişi sizden bir şey satın almaya istekli olacaktır, ancak çoğunun biraz daha fazla prodüksiyona ihtiyacı olacaktır. Yani huninin bir sonraki aşamasına geçiyoruz.

Huninin dibinde, insanların eşyalarını almasını istediğin yer burası. Şimdiden onlarla biraz iletişim kurdunuz, şimdiye kadar büyük bir değer sağladınız, geçmiş reklamlarınızla ilgilendiler, sitenizi ziyaret ettiler, posta listenize kaydoldular, uygulamanızı indirdiler ve daha fazlası. Şimdi satın almaya hazır olmalılar. Aşağıdaki amaçlardan herhangi biri ile bir Facebook reklamı oluşturabilirsiniz: Dönüşümler, Katalog Satışları ve Mağaza Ziyaretleri. Mükemmel reklamı oluşturduğunuzda, huni kitlenizin alt kısmıyla rezonansa girecek bir kişi oluşturursunuz. Ayrıca, daha sonra ölçekleyebileceğiniz kazanan reklamı bulabilmeniz için birkaç bölüm testi de yapabilirsiniz.

Ve elbette, mevcut müşterilerinizi (sizden daha önce satın almış olanları) yeniden düzenlemek için Facebook Piksellerini her zaman kullanabilirsiniz. Aynı ürünün, yeni oluşturduğunuz ya da sadece bir anketi yayınlamak için yeni bir ürün sunmak ve onlara karşı karşıya oldukları yeni bir sorunu çözmek için kendilerinden ne oluşturmanızı beklediklerini sorun.