SEO

Farklı İş Dikeylerinde SEO ve SMO'nun Etkisi

Uzun yıllar boyunca, işletmeler internette nedenlerini tanıtmanın farklı yollarını kullanıyorlar. Web'in, farklı işletmelerin nedenini teşvik etmek için birçok yaratıcı yoldan yararlanabileceği ve yararlanabileceği zengin, potansiyel dolu bir cadde olduğu kanıtlanmıştır. Sonuç olarak, birçok önemli iş kolunda internetin bir tanıtım ve pazarlama aracı olarak kullanımı yaygındır. Kullanımdaki teknikler genellikle farklıdır, ancak çevrimiçi iş üstünlüğü için kullanılan en çok kullanılan iki yöntem, Arama Motoru Optimizasyonu ve Sosyal Medya Optimizasyonu'dur. Bunların farklı iş sektörleri üzerinde farklı miktarlarda etkisi vardır ve çoğu işletme, iş tekniklerinin başarısını daha da geliştirmek için iki tekniğin akıllı bir karışımını kullanır.

Tüm iş sektörleri için, çevrimiçi pazarlama, öncelikli olarak görünürlük, farkındalık ve nihayetinde artan bir artışla ilgilidir. daha yüksek satış dönüşümü. İnsanların işletmeleri internette buldukları en önemli ve sık yollardan ikisi, –

  • Belirli bir işletme, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alır veya
  • Sosyal medyada özel bir iş önerilmeli veya bahsedilmeli

SEO ve SMO, bu iki olayı kapsar ve tüm iş sektörlerinde belirli bir miktar etkiye sahiptir.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, bir dizi stratejinin formüle edilmesini ve uygulanmasını içerir. Bu, iş web sitenizin önde gelen arama motorları ile ayakta kalmasına yardımcı olur ve organik arama motoru sonuçlarıyla kullanıcıları web sitenize getirmeye çalışır. İyi arama motoruyla, organik trafik elde etme şansı daha fazladır. Arama sonuçlarına iyi yerleştirilmiş olmanız da işinize güvenilirlik ve otorite sağlar ve insanlara hizmet kalitenizi olumlu yönde etkiler.

SMO

Sosyal Medial Optimizasyonu, Artık sosyal medyanın iş alanında gittikçe artan önemi. SMO, farklı etkileşimli topluluklar ve sosyal ağlar aracılığıyla işiniz için artan pozlama, itibar, varlık ve görünürlük içerir. Her zamanki SMO çabaları, Facebook ve Twitter gibi yaygın ve popüler olarak kullanılan ağları içerir ve ayrıca bloglar, tartışma forumları, fotoğraf ve video sosyal paylaşım hizmetleri, vb. Gibi diğer özel sosyal platformlardan yararlanır. Güçlü bir SMO stratejisi sadece sizin için daha iyi bir pozlama getiremez. iş, ama aynı zamanda markanızın ayakta artırabilir. Öneriye dayalı iş akışı nedeniyle güven ve tanıdıklık uyandırır.

SEO vs SMO – İşiniz için iyi olan

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, hem SEO hem de SMO'nun etkilerinin belirgin olmasıdır. tüm iş sektörlerinde. Perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketler için, özellikle çevrimiçi işlemlere izin veren şirketler için, hem SEO hem de SMO başarıya ulaşmak için etkin bir şekilde kullanılabilir. Hizmet endüstrileri için, daha iyi sonuçlar elde etmek için odaklamanın yeterli bir SEO ve SMO karışımı üzerinde olması gerekir. Hem SEO hem de SMO'nun, kendi yollarıyla itibarını etkileyebileceğini ve iş sitenize yeni, yeni trafik getirebileceğini anlamak önemlidir. Sonuç olarak, bu dikey seçimlerinizde bir niş oluşturmaya çalışırken her iki caddenin de sömürülmesinin sağlanması önemlidir. Doğru bir strateji ve doğru bir uygulama ile, SEO ve SMO başarınızı şekillendirmede son derece etkili olabilir.