SEO

Flash ve Yeni SEO İşbirliği

SEO ile ilgili flaş kullanımının kötü uygulamaları hakkındaki söylentiler uzun yıllardır varlığını sürdürüyor, ancak o zamandan beri bazılarının bilmediği çözümler uygulanmaktadır.
Adobe, Google ve Yahoo’nun swf dosyalarını daha verimli bir şekilde taramasına olanak tanıyan flash player teknolojisine sahip olmalarını sağlamak için Google’ın Google’la birlikte çalışmasını sağladı. Artık arama motorları tarafından çok daha kapsamlı olan flash dosyalarının içeriği artık çok daha derin. önce.

Dizin nedir?

Menüler
Gadget'lar
RIA
Linkler / URL'ler
Deep Links
Harici olarak yüklenen veriler

Peki ne endekslenmedi?

] Resimler
Bireysel sayfalar (indeks tam sayfa 1 sayfa olarak)

Bu ne anlama geliyor?

Artık siteniz için bir xml dosyası oluşturabilir ve bunlar için hazır arama motorlarına gönderebilirsiniz. sitenizi taramak ve şimdi sadece birkaç yıl önce sadece metin endeksli ve bazı bağlantılar olduğu gibi swf içeriğinizin de endeksleneceği anlamına gelecektir.

Google Analytics

Artık işbirliği, verileri analize göndermek amacıyla SWF'yi izlemek için kullanılabilecek bir Google Analytics Flash bileşenini içeriyor.
Kod uygulamasına yönelik çerçeve, geliştiricilerin bu ürünlere uyum sağlamaları için kaynak bileşenle birlikte sağlanır.
Kod AS3'te ve izleme için GA hesabınızı nasıl ekleyeceğinizi açıklıyor.

Alternatifler

SWFobject, sitenizdeki bir özelliğin flash'ına sahipseniz, aynı içeriğe sahip, flash içeriği olmayan kullanıcılara sunmanın iyi bir yoludur. SWFobject, flash yüklü olup olmadığını kullanıcıya gösterir, ancak kullanıcı yüklememişse, nesneyi görmez ve yerine gizli HTML'yi görür. Bu, içeriğinizin önceden de olduğundan daha iyi endekslenmesini sağlar.

Bir kez daha söylentiler, HTML5 ve flash popülaritesi yarışmasının bu yeni rekabeti ile ilk kez göründüğü gibi değil. Flash hala negatiflerle mücadele ediyor ve HTML5 hala belirli alanlarda da yetişiyor. HTML5'i en iyi web diline daha yakın ve daha yakın hale getiren HTML5 ve css3 ile iyi uygulanan içerik kalitesi ve derinliğinde kesinlikle bir artış oldu, ancak şimdilik flaş çoğu seçeneğe sahip.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, & nbsp; arama ağı & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & rrr; ; ve & # 39; Google Analytics flaş izleme & # 39;

Bu makaleyi okumak için zaman ayırdığınız için ve düzenli olarak güncel güncellemeler için site blogumu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.