التسويق الرقمي

Flyerları Çevrimiçi Reklamlara Karşı Yazdır

Dünya yavaş yavaş teknolojik ilerliyor. Yani şu anki hayatımızda, teknolojinin yardımı olmadan yapmayı hayal bile edemeyeceğimiz pek çok şey var. Ancak bunlar, birkaç yıl önce, böyle bir yardım olmadan, mükemmel bir rahatlıkla yaptığımız şeyler. Hiçbir yerde hoşnutsuzluk belirtisi yoktu.

Birinin favori şarkısını dinliyor ya da bir şey satın almak için dışarı çıkıyor mu. Kasetler ve LP'ler müzik için çok kullanıldı. Bu günlerde hiç kimse bunu dinlemiyor. İçtenlikle internete gidip en sevdiğimiz albümümüzü kendi eğlencemizle dinlemek için indiriyoruz. Aynı şey, kredi kartıyla ödeme yaptığınız ve ürünü kapınıza teslim edeceğiniz çevrimiçi ürünleri satın almak için de geçerlidir.

İnsanların ürünlerini tüketme şekli değiştiğinden, ürünü üreten ve pazarlayanlar da zamanla değişmek zorunda kaldılar. Reklamverenler, herhangi bir çevrimiçi kampanyayla agresif davranmaya başladılar çünkü çevrimiçi pazarlamayla yakalanmayı bekleyen geniş bir pazar olduğuna gerçekten inanıyorlar.

Geleneksel pazarlama yöntemlerinin çevrimiçi reklamcılık yöntemleri üzerinde bir arka plana sahip olmasının çeşitli nedenleri vardır. Geleneksel إعلان, el ilanları basmayı ve ürününüzün farkındalığını oluşturmak için bunları dağıtmayı içeriyordu. Çevrimiçi pazarlama hızla büyüyor olsa da, işadamlarının eski iyi el ilanlarının neler yapabileceğini tümüyle gözden kaçırmaları gerektiği söylenemez. Aşağıdakiler hem tekniklerin hızlı bir değerlendirmesidir:

Çevrimiçi reklamların avantajı

  • İşadamları, kampanyalarını çevrimiçi ortamda çalışırken çok fazla zaman kazandı. El ilanlarının basılabileceğini bekledikten sonra dağıtılmak üzere, diğer önemli şeyleri yapmak için kullanılmış olabilecek çok zaman gerekiyor.
  • Alınan zaman nedeniyle bir kampanya sürerken gecikme de işi değerli müşterilere mal ediyor. Reklamınızı potansiyel müşterilere ulaşmak için ne kadar hızlı alabilirsiniz, iş faaliyetleriniz o kadar hızlı başlar.
  • Birçok insan çevrimiçi araçları tercih ettiğinden ve büyük bir kısmı çevrimiçi olarak makul zaman geçirdiğinden, İnternet aslında potansiyel müşterileri hedeflemek için en etkili alan haline geliyor.
  • Etkin bir mesajınız alıncaya kadar testi bölme ve reklamları daha da hassaslaştırma özelliğini artırır. Bu, performansınızı artırırken reklam maliyetlerinizi düşürmenize olanak tanır.

Çevrimiçi reklamların dezavantajları

  • Herkes teknoloji dostu değil ve ürünleri satın alma araçları olarak teknolojiyi kullanma eğiliminde değil
  • Çevrimiçi reklamcılık, potansiyel müşterilerinin kendileri tarafından erişilebilir olacağını varsayıyor internet. Bununla birlikte, herkesin bir bilgisayara erişimi olmayabilir
  • Birçok müşteri, bir ürün hakkındaki bilgilerin kendilerine verildiği geleneksel yöntemleri tercih etmektedir. Bundan memnun olmadıklarından, yeni bir yöntemin tanıtımı mantıklı değildir.
  • Uygun bir araştırma olmadan, doğru hedef kitle hedeflenmediği için Çevrimiçi Reklamlarla çok fazla para harcanabilir.

Bütün bunları söyledikten sonra, en iyi yaklaşım, bu yöntemleri, geniş bir yelpazedeki insanlar arasında farkındalık yaratmak için sağlıklı bir şekilde birleştirmek olacaktır.