SEO

Forumlardan Websitenize Giden Trafik Alın – Geri Bağlantılar ve SEO Oluşturun

Forumlar, trafiği herhangi bir web sayfasına yönlendirmek için harika bir yoldur. Linkler kolayca üretilir ve forumların kullanımı genellikle ücretsizdir. Bugün internette bulunan forumların çoğu imza fonksiyonuna sahiptir. Bu, yaptığınız her gönderinin sonunda görünecek ve kullanıcı tarafından özelleştirilebilen birkaç metin satırıdır. Web sitenizin kısa bir açıklamasını ekleyerek bir bağlantıyı izleyerek trafiği yakalamanın kesin bir yolu vardır. Bir iş parçacığına her cevap verdiğinizde veya bir tartışmada yer aldığınızda, bir geri bağlantı oluşturacaksınız.

Forum gönderilerinden gelen banka bağlantıları, Google Sayfa Sıralaması gibi şeylere geldiğinde çok fazla değer taşımaz. Google’ı ve diğer arama motorlarını elde etmek ne kadar kolay olduğundan, onları bu anlamda göz ardı etme eğilimindedir. Ancak yaptıkları şey, hedefli trafik oluşturmanın benzersiz bir yoludur. Kullandığınız forum web sitenizle ilgiliyse trafik hedeflenecektir.

Forum bağlantılarını geri göndermeyi hatırlamanız gereken 2 şey var.

1. Sadece kullanıcılarla dolu reçelli forumları kullanın. Forumda dolaşan daha fazla kullanıcı, bir imza tıklaması elde etme olasılığınız artar. Her gönderinin kaç kez görüntülendiğini kontrol ederek bir forumun çok sayıda kullanıcısı olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Günümüzde çoğu forum bu bilgileri her iş parçacığının başında vermeye eğilimlidir.

2. İnsanları bağlantınızı tıklamaya teşvik edecek bir imza kullandığınızdan emin olun. Bir şeyi yem olarak kullanın ve müşterinin ne istediğini düşünün.

Hatırlanması gereken başka bir şey, forumu spam etmek değil. Eğer orada olmanın tek niyeti kendi sitenize trafik çekmekse, o zaman spam için yönlendirileceksiniz. Herkesin yararlanabileceği en iyi yol, diğer kullanıcı sorularına olabildiğince çok sayıda tartışmada yer almak ve sık sık yanıtlamaktır. Forum trafiğinin son derece kolay bir şekilde satın alınması ve kullanılmasıyla web siteniz için doğru bir tanıtım yöntemi olabilirsiniz.