التسويق الرقمي

Fotoğrafçılıkta Kariyer

Egzotik yerlerden gazete dergilerine kadar bir kariyer, yaratıcılığınızı açığa çıkarmaya ve onu nasıl takip etmek istediğinize karar vermenize yardımcı olacaktır.

Fotoğraf Okulları Siz Ne Yapabilir?

Bu okullar temel olarak, yaratıcı ve sanatsal becerileri geliştirmenize yardımcı olurken, profesyonel bir fotoğrafçı olmak için gerekli teknik yeteneklerin yanı sıra. Öğrenciler, fotoğraf ve sanatı kendi özel ilgi alanlarına uyacak şekilde harmanlayarak kazançlı ve tatmin edici bir kariyer izleyebilirler. Sağlanan kurslar geniş kapsamlı ve tekniktir ve kameraların kullanımı ve bakımı konusunda ve film geliştirmenin zorluklarını ele almada eğitim sağlar.

Eğitim konvansiyonel kameralar ve diğer ekipmanlar, dijital fotoğraflar ve lens tipleri ile ilgili talimatlar içerir. , baskıların uzunluğu ve طبعة geliştirmek için kullanılan çeşitli teknikler. Birçok üniversite ve kolej, Sanatta Yardımcı (AA), Güzel Sanatlar Lisansı (BFA) ve Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı (MFA) gibi fotoğraflarda dereceler vermektedir. Buna ek olarak, bazı okullar fotoğrafçılıkta ileri tekniklerle sertifikalar için lisansüstü düzeyde kurslar vermektedir. Öğrenciler, fotoğrafı büyük ya da küçük bir konu olarak seçebilir ya da ilgi alanlarını takip etmek için özel fotoğraf sınıflarını seçebilirler.

Bu okullar, eğitim programları aracılığıyla özgünlük, yaratıcılık, beceriklilik, kişisel ifade ve bireysel stilleri teşvik eder ve geliştirir. Müfredat, dijital ve film teknikleri, aydınlatma, kamera temelleri, portre, güzel sanatlar, dijital görüntüleme yazılımları, kompozisyon ve karanlık oda baskı tekniklerinden oluşmaktadır.

Birçok okul ayrıca illüstrasyon, belgesel film yapım teknikleri, tasarım, reklamcılık dersleri vermektedir. sunum becerileri, iş becerileri, foto muhabirliği ve fotoğrafseverler için nasıl bir stüdyo kurulacağı. Fotoğraf okulu mezunları geniş bir fotoğraf alanında fotoğraf, spor, pazarlama, haberler, portre ve çeşitli meslek dallarında uzmanlaşabilirler. Lisans ve Önlisans Dereceleri, ticari fotoğrafçılıkta sanatçı, teknisyen ve asistan olarak giriş seviyesi pozisyonlar sağlar.

Fotoğraf alanında Kariyer Eğer herhangi bir okuldan veya üniversiteden kapsamlı bir temel eğitim alırsanız, o zaman uzmanlaşabileceğiniz birkaç alan bulunmaktadır: 19659002] o Düğün Fotoğrafçılığı

o Belgesel Stil Fotoğrafçılığı

o Fotoğraf Teknisyeni

o Dijital Fotoğrafçılık

o Moda Fotoğrafçılığı

Doğal olarak yetenekli insanlar, kariyer olarak fotoğraf çekmek çok kazançlı ve ün kazanabilir. Gerçekten de, birçok profesyonel fotoğrafçı bu alanın zirvesine ulaşmış ve hizmetleri için çok aranır. Öğrencilerin takip edebileceği fotoğrafçılığa dair birkaç kariyer var:

o Gazete ve Dergi Fotoğrafçısı – Serbest fotoğrafçılık daha kazançlı olmasına rağmen, yeni başlayan fotoğrafçılar gazete ve dergiler aracılığıyla kendileri için bir isim verebilirler.

o Reklamcılık Ajanslar – Reklam ajanslarında, fotoğrafçılar çeşitli kampanyalar için إعلان yapar. Bu alanda büyüyebilir ve hatta bir sanat yönetmeni ya da operasyonlar için bir amir olabilirsiniz.

o Moda Atışları – Moda çekimlerinde çalışmak çok çalışmayı gerektirir, ama teşvik edici bir deneyimdir. Fotoğrafçılar çekimleri kavramsallaştırır ve yönlendirir. Birçok moda evinde fotoğrafçılar istihdam edilmektedir.

o Etkinlik Fotoğrafçısı – Düğünler, konserler veya gösteriler gibi etkinlikler fotoğraftan belgeyi gerektirir.

o Serbest Fotoğrafçı – Serbest fotoğrafçılık zorlu fakat tatmin edici ve heyecan verici bir kariyerdir. UNICEF gibi, uzak bölgelerde çeşitli belgeseller yapmak için profesyonel fotoğrafçıları işe alan bir dizi uluslararası organizasyon var.

Fotoğrafseverler, kârlı oldukları kadar sanatsal olarak da ödüllendiriyorlar. Yaratıcı bir zihin ve sanatsal bir gözle körüklendiyse, fotoğrafçılığa dair bir kariyer geniş bir fırsat imkânı açabilir.