SEO

Geleneksel Medya için Karşılaştırma SEO – Bölüm 2

Arama motoru optimizasyonunun diğer geleneksel pazarlama ortamlarıyla karşılaştırılmasının birinci bölümünde, sonuçları kolayca izleme, pazarlama mesajınızın esnekliği ve doğru müşteri türlerini çekme becerisini açıkladık. Şimdi, telefon pazarlaması ve doğrudan posta pazarlaması ile SEO pazarlamasının karşılaştırılmasında ek faktörlere bakmaya devam ediyoruz.

Müşteri Desteği

Tipik bir telefon rehberi إعلانıyla, yılda bir kez yerel telefon rehberi satış temsilcinizle görüşebilirsiniz. Reklam boyutlarındaki ve içerikteki seçeneklerinizi inceler ve reklamı yazdırmak için yıllık bir sözleşmeyi taahhüt etmenizi ister. Reklamınızın resmini oluşturmanıza ve kısa bir süre sonra kopyalamanıza yardımcı olan birinden haber alabilirsiniz. Ancak, bir kez طبعة için gönderildikten sonra, büyük olasılıkla, telefon yenileme şirketinizden, sözleşmenizin yenilenme zamanına kadar bir daha asla haber alamazsınız.

Doğrudan posta reklamcılığıyla, posta kartı posta parçanızı tasarlamak ve yazdırmak ve posta listesini ayarlamak için bir yazıcı veya doğrudan posta pazarlama şirketi ile çalışabilirsiniz. Bazı yazıcılar da toplu postalama sürecine yardımcı olur. Ancak posta gönderildikten sonra, etkinliği (veya etkinlik dışı) izlemek, takip etmek ve yeni kampanya stratejileri oluşturmak size bağlıdır.

Profesyonel bir SEO şirketi, arama motoru optimizasyonunuzun performansını sürekli olarak takip eder ve size istatistik ve raporlar sunar. SEO şirketi, web sitenizin güçlü yönlerini ve büyümesini analiz etmek için Google Analytics, Google Web Yöneticisi Araçları ve diğerleri gibi araçları kullanabilir. İyi bir SEO uzmanı sizinle düzenli olarak iletişim kuracak ve ilerleme güncellemeleri verecektir. Her şey izlenebilir olduğundan, çabalarına destek veren verilerle çok miktarda müşteri desteği sunabilmektedirler.

Çoklu Pazarları Hedefleme

Bazen, kitlenizi çeşitlendirmek, belirli ürünleri doğru bölgeye ve doğru müşteri tipine yönlendirmek önemlidir. Geleneksel pazarlama ortamlarıyla, diğer pazarlara hızlı bir şekilde katılma yeteneğinizi engelleyecek sınırlar vardır.

Telefon defterleri belirli bir şehir veya metro alanına yazdırılır ve başka alanlarda reklam vermek isterseniz, bu ayrı telefon rehberi reklamları için ek sözleşmeler yapmanız gerekir. Müşterilere yalnızca bir saat uzaklıkta olan yakındaki bir şehre ulaşmak isterseniz, ikinci bölge dizininize katılmak için reklam masraflarınızı iki katına çıkarmanız gerekecektir.

Doğrudan postalar daha fazla alana ulaşabilir, ancak posta listenizi genişletmenizi gerektirir. Yeni listeyi araştırmak ve oluşturmak için daha büyük bir posta listesine yatırım yapmanız ve doğrudan posta şirketinizle birlikte çalışmanız gerekecektir. Ek alıcılara göndermek için daha fazla posta kartı yazdırmak için baskı maliyetlerinizi ve posta ücretlerinizi artırmalısınız. Ayrıca, her bir kitleyi farklı bir postayla hedeflemek için ayrı, farklı pazarlama mesajları yazdırmaya da karar verebilirsiniz.

SEO hizmetleri oldukça esnektir ve aynı anda birden fazla alanı hedeflemek mümkündür. Google ve Bing, arama motoru teknolojisini daha yerel hale getirmeye yöneltti ve pazarlamanızı belirli bir şehir veya bölge göz önünde bulundurmak için iyi bir strateji. Bununla birlikte, mahalleler veya yakındaki banliyö kasabaları gibi benzer çevrelere kolaylıkla girebilirsiniz. İşletmeler genellikle başlangıçta bir hedef pazarla başlar ve birkaç ay sonra SEO çabalarının basit bir şekilde kaydırılmasıyla başkalarına da yayılmaya başlar. Yeni pazarlarda mükemmel sonuçlar elde etmek biraz zaman alabilir, ancak vardiya hızlı bir şekilde yapılabilir ve SEO ekibiniz bu hedeflere hemen çalışmaya başlayabilir.

İlk bölümü okumak için http://ezinearticles.com/?Comparing-SEO-to-Traditional-Media—Part-1&id=8084043 adresini ziyaret edin.