SEO

Geliştirilmiş Arama Motoru Yerleşimi – SEO'nun 3 Temel Aşamasını Anlama

Geliştirilmiş arama motoru yerleşimi almak istediğinizde, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tekniklerini kullanmanız gerekecektir. SEO çok yönlü bir bilim / sanattır. Bazen parçaları karışır ve bu da SEO'nun gerçekte ne olduğu, neyin oluştuğu hakkında kafa karıştırır. Belki bazı açıklamalar sırayla olabilir.

Üç farklı aşama veya SEO bölümleri vardır. Burada referans kolaylığı için onlara Strateji, Taktikleri ve Yakın Muharebesi diyelim.

Strateji uzun süren bir genel bakış. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) gösterilen çok fazla arama sonucu değil, çok sayıda arama yapılmak isteyenler için anahtar kelimeler (KW) ararsınız. Böylece, arama sayısını, KW ifadesinde arama yaptığınızda çıkan sayfaların sayısını analiz edersiniz.

KW üzerinde "KW" yazan, kesişen, tam eşleme aramalarının sayısına da bakarsınız. tarlada. KEI endeksi, farklı KW'lerin, farklı KW'lerin ne kadar kolay ve zorlu oldukları konusunda ölçülebilirliklerini ölçmek için çeşitli araçlar kullanılır.

Taktikler, bir sonraki aşamada, spesifik hedefleri daha iyi tanımlar. Belli bir KW için en iyi on sıralanan sitelere endeksli olan backlinks ve sayfalara bakın. Nesne, genel olarak, ilk sayfa haline getirmek için geliştirilmiş arama motoru yerleşimi elde etmek için ne kadar çaba sarf etmeniz gerektiğini görmektir.

Tabii ki, hemen hemen her KW üzerinde rekabet edebilirsiniz, ancak soru buna değer mi? KW için mevcut ilk sayfa sonuçları, binlerce backlinks ve binlerce sayfa içeren yüksek sayfa sıralama siteleriyle doluysa, o zaman bunun rekabet etmek için çok fazla zaman ve para alacağını biliyorsunuzdur.

Belki de denemeye değmez. , Belki de öyledir. Gerçekten yaptığınız şey, çalışmanın fizibilitesinin değerlendirilmesi, faydalı olup olmayacağını görmek için maliyet / fayda oranına bakmaktır. Çabaların buna değeceğini ve işe yaramayacağına karar verirseniz, en üstteki üç sayfaya geçtiğinizde, üçüncü aşamaya hazırsınız …

Combat'ı kapatın. Bu noktada, istatistiklerle bitirdiniz; Spesifik olsun ve saymaya ve ölçmeye başlıyorsunuz. Amaç, mevcut ilk sayfa kullanıcılarından birini yerinden etmektir. Bunu yapmak için, yaptığını yapmalısın, sadece daha çok ve daha iyi. Bireysel web sitelerini analiz ediyor, linkleri sayıyor, nereden geldiklerini belirliyorsunuz.

Her bir ana sayfanın nasıl optimize edildiğini analiz ediyor, daha iyi bir yol arıyor. Kontrol listenizde, öğeye göre öğeyi aşağı doğru çekerek, sahip olduğu derecelendirmeyi nasıl aldığınızı ve bundan daha iyi nasıl yapabileceğinizi görebilirsiniz. İstediğiniz gelişmiş arama motoru yerleşimini elde etmek için şu anda bu sıralamada olanı aşmanız gerekir.

Strateji aşamasında, bir KW'nin dikkate değer olup olmadığına karar vermek için çok sayıda sayı ve istatistikle çalışıyorsunuz. Taktikler aşamasında, genel olarak, nerede olmak istediğinizi, ne yapacağınızı değerlendirmek ve web sitenizin bu alanda rekabet etmek zorunda kalacağını değerlendirmek için koşulları incelersiniz.

Finalde, yakın dövüş aşamasında, İstediğiniz sıralamanın belirli görevdeki sahibini nasıl çıkaracağınıza dair ayrıntılı analizler bire bir ele alınır.

Her seviyede gelişmiş arama motoru yerleşimi tanımınız, en üstteki 500’e kadar değişir. İstediğiniz belirli hedef sıralama pozisyonuna 30. Her aşamada farklı bakış açıları, düşünme ve araçlar kullanırsınız. En üste çıkmak için üç aşamalı bir süreç.

Geliştirilmiş arama motoru yerleşimi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları takip edin …