قاعدة البيانات

Genç Bir Webmaster Tarafından Öğrenilen 5 Ders

Bunlar Bilgilendirici Gönderen

1'deki web yöneticileri için ipuçları. Bir web geliştiricisi olarak konumunuzdan ne istiyorsunuz?

Kendinize bu soruyu sorun. Paraya cevap verirseniz, rahatsız etmeyin bile. Web tasarımında iyi para kazanmanın bir yolu olmadığını söylemiyorum; Sadece senin ateşinde daha fazla yakıta ihtiyacın var. Bu konuya girmeden önce, çalışma sırasında 8 saat bir bilgisayar başında oturduğunuzdan emin olun ve evinize gelin ve evinizde 4 veya 5 saat daha geçirin. Zorlanmış bir şey olamaz, bunu yapmak zorundasınız!

2. İlginizi çeken Bir Niche seçin

Web sitenizi oluşturma hakkında beyin fırtınası yaparken, sadece size en çok neyin nakit getireceğini düşünmeyin. Bu genellikle başlangıçta hayal kırıklığına yol açar ve daha sonra siteyi terk eder. "Uzman" olarak nitelendirebileceğiniz bir konu hakkında düşünün. Ziyaretçilerinizin, ne hakkında konuştuğunuzu bildiğini ve yalnızca bir siteye bir şeyler yollamadığınızı ve her yere إعلان attığınızı anlamasını istiyorsunuz. Gelecek yıl da ilginizi çekeceğini bildiğiniz bir şey seçtiğinizden emin olun.

3. Sunucu Tarafı, Veritabanı, CSS ve JavaScript Dillerini Öğrenin

ASP ve PHP gibi sunucu tarafı dilleri, MySQL, MSSQL veya Oracle gibi bir veritabanıyla birlikte gruplandırılabilir; dinamik içerik söz konusu olduğunda. Sunucu tarafındaki bir dili öğrenmek istiyorsanız, harika web siteleri oluşturma becerilerinizi ciddi şekilde bozar. Ayrıca, CSS web sitenizi şekillendirmek ve HTML sayfalarınızdan dağınıklığı almak için çok kullanışlıdır. Sonra JavaScript’e geliyoruz. Bu, web sitenize gerçekten masaüstü hissi uyandıran bir istemci tarafı dilidir. Tüm bu diller hakkında onlar hakkında yazılmış çok sayıda kitap var ve hepsini öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum!

4. Bunu Yapamazsan, Kim Yapabilir Birini Öde

Bu önemli bir ders, çünkü bununla yüzleşelim, eğer bir programlama iseniz, tasarım yaratıcılığınız için kafanızda fazla yer yoktur. Hayatım buna bağlıysa iyi görünümlü bir logo yapamam, ama bunu benim için yapacak birine ödeme yapabilirim. Bundan uzak durabilirsin ama sana söz veriyorum, sadece bir sanatçıya ödeyeceksen, berbat görünümlü logoları tasarlamadaki başarısız girişimlerde daha fazla para harcayacaksın.

5. Kağıda Güçlü Bir Temel ve Mimari Tasarlayın

Klasör oluşturmaya ve herhangi bir yapıya ve / veya plana ihtiyaç duymadan dosya atamaya devam ederseniz, hiç kimsenin sıralamak istemeyeceği önemsiz bir sunucuyla sonuçlanacaksınız. vasitasiyla. Yeni bir siteye başladığımda, genellikle birkaç standart klasör oluşturur; belgeler, api, resimler, JavaScript, sayfalar ve komut dosyaları içerir. Bu benim yaptığım şey; En rahat olduğunuz her şeyi yapabilirsiniz, ancak sitenizin geleceğine dikkat edin.

Eklemek istediğim son bir şey, web geliştirme sırasında size yardımcı olacak iyi araçları kullanmanın önemini belirtmek istedim. Doğru araçları kullanmak, çabalarınızı katlanarak artırabilir. Herhangi biriniz Dreamweaver'ı kullanmışsanız, ne kadar güçlü olduğunu bilirsiniz.