SEO

Genel Bakış – Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

İnternet pazarlamacılığında yeni olan pek çok kişi, arama motoru optimizasyonunun yetersiz trafik için bir çözüm olduğunu düşünüyor. Arama motoru optimizasyonu – veya kısaca SEO – aslında web sitelerine trafik çekmeye yardımcı olan çoklu hizmet paketidir. Özetle, SEO şu yönleri kapsar: arama motorlarına ve kurallarına saygı, bir web sitesinin tasarımı, internet pazarlamasının çeşitli bileşenleri (tıklama başına ödeme reklamları, promosyonlar, bloglar, bültenler, kataloglar), makale gönderim (taze içerik zorunludur), karşılıklı bağlantılar, anahtar kelime satın alma ve bir ürün veya hizmeti büyük çapta satıyorsanız, İnternet pazarlamanızın da bağlı kuruluşları olmalıdır.

Arama motoru optimizasyonu altındaki diğer hizmetler web sitesi tasarımı, ödeme olanakları, e-posta kampanyaları ve إعلان afişleridir.

Bu çoklu hizmetler göz önüne alındığında, tek elden alışveriş sunan bir şirkete ihtiyacınız var. Yaklaşık 10 yıl önce, SEO şirketleri web sitesi tasarımı, reklam ve ödeme tesisleri için farklı şirketlerle iletişim kurmak için web sitesi sahiplerini ve perakendecileri mecbur etmek için sadece birkaç temel internet pazarlama faaliyetine odaklandı. Bugün, başarılı SEO şirketleri bir web sitesi sahibinin e-ticaret deneyimini daha pürüzsüz ve daha verimli hale getirecek ekstra hizmetler sunan eksiksiz paketler sunuyor. Web sitesi tasarımı ve alan adı kaydına ek olarak, SEO şirketleri ayrıca metin yazarlığı ve makale gönderme hizmetleri sunmaktadır; Sörfçülerin belirli bir ürünü veya hizmeti satın almayı düşündüklerinde, ürününü bilen ve yararlı, pratik bilgileri paylaşan bir şirketten satın aldıklarını hissetmeleri gerektiğinin farkındalar.

Arama Motoru Optimizasyonu: ne hakkında herşey …

Arama motoru optimizasyonunu oldukça sınırlayıcı olan akademik bir yolla rafine etmek yerine, iyi bir SEO uygulaması oluşturan bazı unsurlardan söz edeceğiz:

Tek tek web sayfalarında uygun anahtar kelimelerin kullanımı
Sitenizi arama motorları ve dizinlerin dizinlerinde ve listelerinde yer almak
Google ve MSN gibi arama motorlarının web sayfalarını oluşturması, okumaya ve ceza almayacaktır
Arama motorundan kaçının büyük arama motorları tarafından sağlanan yönergelere bağlı kalınarak cezalar
Daha fazla trafik çekecek sayfalar oluşturma
Web sitenizin rakiplerinize nasıl davrandığını izleme
Diğer web sitelerini web sitenize bağlamak için teşvik edin

Birisi tartışabilir, "Ne satmak istediğimi biliyorum ve nasıl satılacağını biliyorum, o yüzden güzel bir web sitesi ve insanların bakabileceği bir kataloğum olduğunda arama motoru optimizasyonu hakkında neden rahatsız olmam gerekiyor? "

Bu ifade, internet pazarlamacılığında "yeni kullanıcı" nın doğru bir yansımasıdır. Sadece bir web sitesi ve satılacak bir ürün olduğu için, bu ürünü satacağı ve para kazanmaya başlayacağı anlamına gelmez.

İlk önce müşterilere ihtiyacı var. Müşterileri nereden alıyor? Elbette, ailesi ve arkadaşları, bir web sitesine sahip oldukları iletişim ağlarını duyurmakla yardımcı olabilirler. Ancak aynı trafik için yarışan milyonlarca web sitesi var. SEO'nun bir numaralı endişemiz olması gerekçesi, hiç kimsenin olmaması durumunda çevrimiçi olarak etkili bir reklam yapamayacağımızdır. İkincisi, arama motorları en büyük tek kişi kaynağıdır – potansiyel müşterileriniz.

SEO uzmanları, site ziyaretlerinin% 50'sinin doğrudan arama motorlarından geldiğini söylüyor. Tamam, artık% 100 değil, çünkü kullanıcılar bugünlerde bir URL yazıyor ya da web sitelerini geziyorlar, ancak% 50'si hala önemli bir rakam. Bu% 50'lik bir pay almak istiyorsanız, arama motoru optimizasyonunu öğrenmelisiniz – ya da sizin için bunu yapacak bir şirkete sahip olmalısınız!