يونكس / لينكس

Genel Bulutun Çeşitli Avantajları Nelerdir?

İster özel ister kamu veya karma – bir bulut dağıtım modeli seçmek, teknik uzmanlık, ilgili maliyetler ve iş ihtiyaçları dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Her bulut platformunun kendine göre avantajları olsa da, genel bulut, özellikle orta ila büyük ölçekli işletmeler için daha popüler bir bulut hesaplama modeli olarak kabul edilir.

Genel bulut hizmetleri, işletmelerin işletmelerinin büyümesini minimum güvenlikle hızlandırmasına yardımcı olabilir. tehdit. İşletmelerin, bulut bilişim hizmetlerinin sunduğu merkezileştirme ve sanallaştırmadan en üst düzeyde yararlanmalarını sağlar.

Şimdi, bu bulut platformunun sunduğu çeşitli avantajlar hakkında ayrıntılı bir analiz yapalım:

Kolay ve Hızlı Kurulum ]

Tüm işletmelerin ihtiyaç duyduğu bir internet bağlantısı. Genel bulutun oluşturulması yalnızca birkaç saat sürer ve servis sağlayıcının web sitesi üzerinden sorunsuzca dağıtılabilir ve yapılandırılabilir.

Sıfır Bakım

Bu bulut platformuyla işletmelerin sahip olmadığı Buluttaki yazılım, donanım ve ağların bakımı hakkında endişelenmek için – her şey bulut servis sağlayıcısı tarafından yönetilir. Güvenlikten yükseltmelere kadar tüm yönler, işletmelerin BT çalışanlarını azaltmalarına ve toplam maliyetleri düşürmelerine yardımcı olan hizmet sağlayıcının sorumluluğudur.

Çeviklik

İşletmelere daha iyi işbirliği ve teslimat, basitleştirilmiş iç operasyonlar sunar Gelişmiş veri analizi yeteneği ve yeni iş girişimlerinin daha hızlı başlatılması. Bu, işletmelerin daha dinamik ve çevik olmalarına yardımcı olur ve işlerinin verimliliğini artırır.

Yedekli Olmadan Yüksek Esneklik

Kamu bulut platformunun benimsenmesi, işletmeleri veri yedekleme endişelerinden ve aşırı maliyetlerden kurtarır. Veriler otomatik olarak diğer konumlardaki veri merkezlerine yansıtıldığında, işletmeler iş sürekliliğini her zaman koruyabilirler

Sıfır Risk Hatası

Garantili bir maksimum çalışma süresi ve sıfır risk başarısızlığı herkes tarafından sunulur önde gelen bulut servis sağlayıcıları. Belirli bir sunucunun arızalanması durumunda, başka bir sunucu iş görevini otomatik olarak devralır ve işle ilgili tüm kritik uygulamalar için işletmelerin sürekli iş operasyonlarını garanti eder.

Global Outreach

Çok büyük bir sunucu ağından yararlanıyor, BT kaynakları ve ağ bant genişliği kamu bulut servis sağlayıcıları dünya çapındaki KOBİ'lere kolayca erişilebilen sağlam bir bilgi işlem ortamına izin vermektedir. İşletmeler, dünya çapındaki birçok veri merkezinden birini işlerinin ihtiyaçlarına göre seçebilirler.

Kamu bulut dağıtım modeli, işletmelere sayısız faydalar sunarken, işletmelerin sadece kamuya açık bulut çözümlerini tercih etmeleri son derece önemlidir. teknolojiyi uygulamada engin deneyime sahip, global olarak tanınmış sertifikalı danışmanlara sahip en iyi bulut hizmeti sağlayıcıları. Bu, onların genel bulut yatırımlarından maksimum kazanç elde etmelerine yardımcı olacaktır.