SEO

Gerçekten SEO nedir ve İşletmeniz için SEO'nun Önemi

İnternet, nehirlerin her gün toplandığı bir okyanus gibidir. Artık dünya internet sayesinde tamamen birbirine bağlı. Ve bu, işletme sahiplerine potansiyel olarak milyarlarca müşteriyi tüm dünyadan kazandırıyor. Daha fazla işletme interneti kullandıkça, işinizi yüksek ve güçlü rakipleriniz arasında görünür kılmak için gerekli önlemleri almalısınız. Bir Arama Motoru Optimizasyonu Ajansı buna nasıl yardımcı olur! Şimdi, SEO'nun ne olduğunu ve işletmeniz için SEO'nun önemini tartışacağız.

SEO Nedir?

İşletmeniz için SEO'nun önemi ile ilgili ayrıntılara geçmeden önce, SEO'nun ne olduğunu anlamanız önemlidir. SEO – Arama Motoru Optimizasyonu – web sitenize gelen ziyaretçilerin trafiğini ve kalitesini artırma sürecidir. Bu hem organik olarak hem de ücretli reklamlarla sağlanabilir. Önemlisi, herhangi bir işletme için uzun vadeli SEO odaklılık, organik olarak iyi kaliteli trafik elde edilmelidir.

Yukarıda belirtildiği gibi, SEO özellikle web sitenizin sıralamasını yükselten şeylerin bir kontrol listesini tamamlamaktadır. Web sitenizi ziyaretçileriniz için değerli hale getirmek için gelişen uygulamaların süregelen bir süreci. Bu, trafiği artıracak ve arama sıralamasında sizi artıracaktır.

SEO'nun önemi

Ve şimdi milyon dolarlık soru için. SEO neden önemlidir?

Bu bölüm, neden işletmeniz için iyi bir SEO kampanyasına yatırım yapmanız gerektiğine ilişkin 5 önemli nedeni kapsar.

1. Görünürlük

İşletmenizi rekabetten ayrı tutmanın en önemli öncelikleri, hedeflenen müşterinize yüksek görünürlük sağlamaktır. Tıpkı şaka gibi: Google'ın 3. sayfasında pratik olarak bir cesedi gizleyebilirsiniz, çünkü kimse oraya gidecek değil! Bir web sitesinin Arama Motoru Optimizasyonu, olması gerektiğinde görünür ve görünür olmanızı sağlar.

Çevrimiçi olarak görünebilmesi için, dikkatle seçilmiş anahtar kelimelerle web sitenizi optimize etmeniz gerekiyor. Bu, potansiyel müşterileriniz için alakalı bir şey aradığında onları bulmalarını sağlar. En iyi yöntem, anahtar kelimelerinizi seçtiğinizde olabildiğince özenli olmanızdır. Bu, gelgit ile kaybolmamak içindir.

2. Güvenilirlik

Bir işletme iyi bir sıralamaya gelmezse, insanlar işinizin inanılırlığını sorgulama eğilimindedir. Bu, iş dünyasında ne kadar süredir olursanız olun. İnsanlar bilinçsizce sıralamanız hakkında zihinsel olarak not alma eğilimindedir. Ve markanıza ne zaman rastlarlarsa, güvenliği düşük olurlar.

Burada, çevrimiçi bir varlık inşa etmeniz ve iyi bir SEO stratejisi çalıştırmanız son derece önemlidir. Bu, çevrimdışı kurulmuş işletmeler için bile geçerlidir. Bu uygulama, yeni kurulan ve küçük işletmelerin büyük ve kurulu markalarla iyi rekabet edebilmesi için kaldıraçlı kılınabilir.

Örnek: Pek çok "indie" marka makyaj markası artık büyük markaları aşarak güzellik endüstrisine egemen oluyor. Çok şey, iyi ürünler ve iyi SEO, Sosyal Medya ve pazarlama stratejileri tarafından edinilen güvenilirlik ile yapılır.

3. Trafik

Arama motoru sıralamanız, web siteniz için elde ettiğiniz trafik miktarını doğrudan etkilemektedir. Ziyaretçilerin yalnızca küçük bir yüzdesi, arama motorlarında marka adınızı doğrudan arar.

Bu nedenle, web sitenizi uzun ve kısa kuyruklu anahtar kelimeler altında optimize ederek Arama Motoru Optimizasyonu Hizmetleri önemlidir. Bu, web sitenize yönlendiren ve nihayetinde dönüşümlere dönüşecek doğru tür trafiği elde etmenizi sağlar. Web siteniz için daha fazla trafik alırsanız, arama motorlarında daha iyi sıralanır. Bazen, web sitenize tutarlı iyi bir trafik elde etmek için kartopu etkisi yaratır.

4. Lazerle odaklama yapabilme becerisi

Arama Motoru Optimizasyonu'nda kullanılan tüm araçlar ve yöntemler, kitlenizi çok özel bir şekilde hedeflemenize olanak tanır. Arama motoru geliştikçe, uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanmanıza izin verilir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, sattıklarınız için son derece özeldir. Bu şekilde, web sitenize gelen trafik çoğunlukla karar verme aşamasındadır. Sadece web sitenize bakmaktansa.

Arama Motoru Optimizasyonu Gelen Pazarlama ile elele geçer. Gelen pazarlama, bir ürünü satın almanın tüm aşamalarında tüm potansiyel müşterilere yeterli değeri vermenizi sağlar. Bu yalnızca müşteri edinme oranlarınızı değil aynı zamanda müşteri tutma oranlarını da artıracaktır.

5. Yüksek Yatırım Getirisi (ROI)

Çoğunlukla, çevrimdışı pazarlamaya yatırım karanlıkta çekime benzer. Araştırmaya ne kadar derin olduğunuzdan, yalnızca çok belirsiz bir geri bildirim alırsınız. Bu geribildirimler genellikle yüksek ROI elde etmez. Bu özellikle yeni başlayan ve küçük işletmelerle ilgilidir.

SEO söz konusu olduğunda, web siteniz ve sattığınız ürün / hizmet ile değer sağlamayı başarırsanız, ROI genellikle çok yüksek ve ölçülebilirdir. SEO, aktif olarak ürününüzü / hizmeti ararken kısa sürede sizi daha iyi bir sohbet haline getiren müşteriye götürür.

Pek çok işletme sahibi, SEO'yu en başından itibaren odaklanmak yerine SEO'yu pazarlama stratejilerine entegre etmeye çalışmakta hata yapmaktadır. SEO, web siteniz olan pastayı süslemek için eklediğiniz krema değil, içinde pişirdiğiniz yumurta! İyi SEO, ziyaretçilere kaliteyi ve değeri verme konusunda, onları bulmaları kolaylaştığından emin olmak için!