التسويق الرقمي

Girişimciler için Beş Dijital Pazarlama Fikirleri

Bir web işletmesi, geleneksel işletmelerle aynı şey değildir. Bu geleneksel işletmelerin sahip olduğu trafik yok. Bu trafiği henüz bulup oluşturmuyorsunuz. İnternet pazarlamacılığına dair herhangi bir fikriniz yoksa, onu iyi tanıyan bir kişi ya da bir takım insanına getirmeniz hayati önem taşır. Güvenilir mentorlardan temel iş tavsiyeleri alın. İnternet pazarlamacılığının ya da herhangi bir pazarlama türünün, asla tek başına sezgilere dayanamayacağını anlayın. Başlamak için bu kritik dijital pazarlama fikirleriyle başlayabilirsiniz:

1. Pazar kapsamınızı bilin. Stratejik dijital pazarlama firmaları genellikle bu stratejiyi çevrimiçi pazarlama stratejilerini planlarken kullanırlar. Kapsamınızı bildiğiniz zaman, azami kullanımda gerekli çabayı gösterecek ve kapsamamakta olduğunuz piyasada israf etmeyeceksiniz. Pazarınızın tek bir pazar mı, çoklu bir pazar mı yoksa toplam pazar mı olduğunu belirleyin. Müşterilerin kim olacak? Bunu belirledikten sonra, pazara ilk giren farklı stratejilerle girmeyi tercih edebilirsiniz, yani bir ürünü veya hizmeti ilk tanıtan sizsiniz; Birisi, bir ürün veya hizmete öncülük ettikten sonra, bu öncü başarmak için hızlı bir şekilde girdiğiniz anlamına gelir; ve aynı ürünü veya hizmeti taklit ettiğiniz laggard girişi veya alışılmışın dışında pazarlama stratejileri kullanarak bunları sunmaya başlarsınız.

2. Ürününüzü ana yıldız olarak kullanmak. Bu strateji, ürün üzerinde tüketiciler tarafından ne kadar iyi kabul edileceğine ve ne kadar iyi bir şekilde koruyacağına ilişkindir. Ürünün, tüketiciler tarafından rekabetten daha fazla tercih edilen şekilde konumlandırılması önemlidir.

3. Kullanacağınız promosyonların maksimize edilmesi. İşletmeniz için uygun bir çevrimiçi pazarlama stratejisi oluşturun. Çevrimiçi pazarlama stratejileri yaparken, çevrimdışı pazarlama materyalleri oluşturmak gibidir. Tüketicilerin dikkatini çekmek için renkler, temalar, yazı tipleri, tasarımlar ve akılda kalıcı çizgiler birlikte çalışmalıdır. Tabii ki, dikkatinizi çekmenin yanında, pazarlama tarzınız satışa ve tekrarlanan satışlara dönüştürene kadar bunu korumalıdır. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak için SEO ve sosyal medya bir araya gelmelidir. E-posta kampanyaları ve ürün tanıtımları için satış kopyası, doğru pazara giriş yapmak ve satış yapmak için etkili bir şekilde hazırlanmalıdır. Dijital pazarlama şirketleri, trafiği ve dönüşümü daha verimli bir şekilde gerçekleştirmek için bu stratejiyi kullanır.

4. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmanız ve dağıtmanız gereken yeri bilin. Bu, ürünlerinizi nerede, nasıl ve kimin dağıtacağını gösterir. Ürünlerinizi pazarlamaya teşvik etmeyecek şekilde pazarlamaya teşvik etmeyin, ancak kâr paylarınızın satışa dönüştüğü alanlara daha fazla çaba sarf edin.

5. Dijital pazarlamada fiyatlandırma stratejisi kritik öneme sahiptir. İnsanlar aynı ürünleri arar ve fiyatları karşılaştırır. Web'de yalnızca ürün ve hizmetleri gördüklerinden, web sitenizde gördüklerinin paralarına değer olduğuna inandırmak daha fazla çaba harcar. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi nasıl fiyatlandırdığınız konusunda esnek olun. Kâr edip etmeyeceğiniz ve müşterilerinizin mutluluğunu ve memnuniyetini göz önünde bulundurarak fiyatları nasıl değerlendireceğiniz konusunda dikkatli bir planlama yapmalısınız.