SEO

Girişimciler için E-ticaret Web Sitesi Geliştirme Stratejileri

Kendi online işinizi kurmayı planlıyorsanız, e-ticaret web sitesi geliştirme için kullanılan uygun maliyetli stratejilere aşina olmanız gerekir. Ziyaretçilerinizin web sitenize ulaşmalarına yardımcı olarak, satışlarınızı artırabilir ve müşterilerinizle uzun süreli ilişkiler kurabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizin ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenmesini sağlayabilecek, kullanıcı dostu bir web sitesi tasarlamanın bazı yolları.

İyi tanımlanmış satın alma yolları yaratın

Satışlarınızı artırmanın en etkili yolu, yapılandırılmış satın alma yolları sistemi oluşturmaktır. Satın alma yolları iki kategoriye ayrılabilir: Müşterilerin satın alabileceği bir sayfaya doğrudan yol açan bir yol; ve müşterileri yol boyunca dolaştıracak uzun bir yol. Müşterilerinizi bu uzun yola yönlendirmek yerine, doğrudan ürünlerinizi satın alabilecekleri sayfalara yönlendirmeye odaklanın.

Olağanüstü e-ticaret web sitesi geliştirme, müşterilerinize satmaya çalıştığınız şey hakkında net bir fikir vererek sağlanabilir. Ürünleriniz hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra, sipariş formlarını ve iletişim numaralarını göndermeye istekli olacaklar.

Mesajınızı iletin

E-ticaret web sitesi geliştirmesindeki kritik bölüm, ziyaretçilerinizin sitenizin ne hakkında olduğunu tek bir bakışta anlamalarını sağlamaktır. Ana sayfanızın merkezinde altı ila sekiz kelimelik genel bir mesaj yerleştirin. Gönderdiğiniz mesajla doğrudan alakalı olan destekleyici bir görsel arayın.

Bunu yaptıktan sonra bir grafik tasarımcısına danışın ve إعلانınızın yeterince profesyonel olup olmadığını sorun. Reklam boyutunu en fazla 250 piksele kadar sınırlandırın ve sitenizin tam genişliğini kapsadığından emin olun. Ürünlerinizin satırlarının ana sayfa reklamınızın hemen altına sığmasını sağlamak için dikey alanı korumak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Ürünleriniz, görüntüleyenlerinize erişebilmeleri için kaydırma yapmadan da yeterince görünür olmalıdır.

Satın al düğmelerini vurgulayın

Etkili bir e-ticaret sitesi geliştirme stratejisi için başka bir strateji de satın alma düğmelerinizin ziyaretçilerinize açık hale getirilmesidir. Web sayfalarınız, görüntüleyenlerin satın alma düğmesini bulmak için aşağı kaydırmasına gerek kalmayacak şekilde oluşturulmalıdır. Bulması zorsa, müşterileriniz gezinme sayfanızda kaybolabilir ve ürünlerinize gösterdikleri ilgiyi kaybedebilir.

İhtiyaç duyulan tıklamayı azaltın

Sipariş formunuza giden yol ne kadar uzun olursa, müşterilerinizin web sitenizde kaybolması veya hayal kırıklığı yaşanması daha olasıdır. Son olarak gönderim adreslerini ve kredi kartı numaralarını sağlayabilecekleri sayfaya ulaşmak için gereken tıklama sayısını sınırlayarak ürünlerinizi satın almanın en kısa yolunu sağlayın.

Gereksiz grafiklerden kaçının

Potansiyel müşterilerinizin web sitenize ilk ziyaretlerinden keyif almasını istiyorsanız, gezinme sayfanızda gereksiz grafikler, seçim metinleri ve düğmeler eklemekten kaçının. Bu, yalnızca arama motorlarında yüksek sıralamanıza ve sayfanızı ziyaret etmek için daha fazla kişinin ilgisini çekmenize yol açar.

E-ticaret web sitesi geliştirme için rekabetçi teknikler, sayfalarınızı SEO dostu ve kullanıcı dostu tutmaya ihtiyaç duyuyor. Arama motorları, gezinme sayfanızı sitenizin temeli olarak göreceğinden, sayfanın sayfanın görünürlüğü üzerinde arama motoru sıralamasında yüksek bir etkisi olacaktır. Navigasyon sistemlerinizi planlayın ve iyi tanımlanmış arama motoru optimizasyon stratejinizde hedeflediğiniz kelime öbeklerini ve anahtar kelimeleri ekleyin.

Mümkün olduğunca, flash görüntüler ve canlı renkler kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunlar sadece ziyaretçilerin kafasını karıştırır ve odaklarını kaybettirir. Web sitenizin içeriğini ve özünü mükemmel bir şekilde tamamlayacak görseller ve renklerden yararlanın.

Gezinme sayfanızı düzenleyin

Ayrıca, kategorilerinizi sınırlandırarak ve ziyaretçilerinizin gezinme sayfanızda görmeyi beklediği farklı öğeler için yer bırakarak e-ticaret web sitesi geliştirme hedeflerinizde başarılı olabilirsiniz. Ana sayfanıza yerleştirmeniz gereken en önemli öğelerden bazıları, logonuzu, ücretsiz gönderim tekliflerinizi ve kabul ettiğiniz çeşitli ödeme yöntemlerini içerir. Bu bilgi parçaları, alışveriş yapanların işinizin meşruiyeti ile daha güvenli ve rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Farklı SEO altbilgileri kullanın

SEO altbilgileri, maliyet etkin e-ticaret sitesi geliştirme için de çok önemlidir. Bilgi sayfalarını ana ürün kataloğunuzdan ayırmak için kullanabilirsiniz. Hakkımızda, Geçmiş ve diğer bilgilendirici sayfalar gibi başka sayfalar ekleyerek alışveriş yapan müşterilerin dikkatini dağıtmaktan kaçının.

Becerikli web geliştiricileri kirala

Web sitenizi kendiniz tasarlamaya pek hevesli değilseniz, tüm işleri sizin için profesyonel web tasarımcıları işe alabilirsiniz. Başarılı e-ticaret web sitesi geliştirmeyle ilgili bilgi ve becerileri, hedef kitlenize mümkün olan en kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Çeşitli web sitesi geliştiricileri tararken, örnek web sitelerini ve portföylerini gezerken zaman ayırın. Karlı e-ticaret web siteleri oluşturmak için rekabetçi e-ticaret çözümleri sunan bir şirket seçin. Web geliştiricilerinden oluşan profesyonel bir ekip, hayalinizdeki web sitesinin gerçekleşmesini sağlamak için her zaman kendi gücünde her şeyi yapar.

Bunlar, kendi web sitenizi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerdir. Kendi kendinize bir web sitesi tasarlamak veya e-ticaret web sitesi geliştirme ekipleri kiralamak istiyorsanız, kullanıcı dostu ve SEO dostu bir gezinme sayfası her zaman başarının anahtarı olacaktır.