SEO

Google, 10 dil ekleyerek duyarlı arama ağı reklamları için daha fazla özellik kullanıma sunma

Görsel: Google. Kısa süre içinde, reklamverenler duyarlı arama ağı reklamları oluştururken إعلان önerileri görecekler.

Google, duyarlı başlıklı reklamlarını (RSA), başlıkları ve açıklamaları bir arada dinamik olarak sunan reklamları kullanıma sunmaya ve yeni özellikler eklemeye devam edecektir.

Ne var ne yok. Bu hafta, Google’ın, RSA’lar için dört raporlama ve geri bildirim aracını kullanıma sunacağını söyledi.

  • Önümüzdeki aylarda, yeni duyarlı arama ağı reklamları oluştururken önerilen başlıkları ve açıklamaları görmeye başlayacaksınız. Bu, diğer dillerle başlamak için İngilizce olarak kullanıma sunulacaktır.
  • Başka bir çabada, arayüzde RSA'lar oluşturmayı daha kolay hale getirin; Google, aynı reklam grubundaki mevcut metin reklamlardan başlıkları ve açıklamaları içe aktarmaya başlayacaktır. Bunu şimdi canlı olarak görüyorum, ancak önümüzdeki haftalarda kullanıma devam edecek.
  • Reklam gücü arama gerçek zamanlı olarak güncelleniyor. (Puanınızın “İyi” durumuna yaklaşmasını istiyorsanız, minimum manşet ve açıklamaların ötesine geçmeye hazır olun. Sonunda sekiz başlık ve üç açıklama ekledikten sonra bir reklamla oraya vardım.)
  • Reklamlarınızın onaylanıp onaylanmadığını veya gösterimleri kaybedip kaybetmediğini görmek için kullanıcı arayüzündeki Durum sütununda reklam gücü güncellemelerini görün.

Google, ayrıca on farklı dilde RSA'lar hazırlamıştır: Danca, Hollandaca, İtalyanca, Japonca, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rusça, İsveççe ve Türkçe.

Neden umursanız gerekir. Daha fazla özellik çevrimiçi hale geldikçe, RSA'ların burada kalmak için daha fazla olduğu ortaya çıkıyor. Google, formata yatırım yapmaya devam ediyor ve tüm bu araçlar ve göstergeler, reklamverenlerin bunu benimsemesini sağlamak için tasarlandı. Genişletilmiş metin reklamlarına ilk geçişte olduğu gibi, ilk hareketçiler çoğu zaman kendi kemerleri altında daha fazla deneme yaparak zaman içinde en iyi sonuçları görüyorlar.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni, yönetim günüdür. tüm yayınlarımızda günlük editöryal işlemler. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.