SEO

Google, 125'den fazla Android uygulamasından yararlanan büyük reklam sahtekarlığı işlemine yanıt verir


Salı günü yayınlanan bir raporda Buzzfeed News, 125'den fazla Android uygulaması ve web sitesinin yer aldığı yaygın bir إعلان sahtekarlığı operasyonuyla ilgili bir soruşturma başlattı.

Ne oldu. Buzzfeed’in raporu, We Purchase Apps adlı bir şirketin geliştiricilerin uygulamalarını ve şirketlerini bir araya getirdiğini ve bunları Kıbrıs, Malta, İngiltere Virgin Adaları, Hırvatistan, Bulgaristan ve diğer yerlerde bir ön ve kabuk şirketleri ağına bağladığını söylüyor. Etkilenen uygulamaların çoğu, çocuklara veya gençlere yöneliktir. Planda yer alan bir kaynağın, reklamları gerçek insanlar yerine botlara gösterilen markalardan “yüz milyonlarca dolar” çaldığını tahmin ettiği bildiriliyordu.

Ne anlamına gelir . Milyonlarca insan, etkilenen Android uygulamalarını indirdi. BuzzFeed, kullanıcıların önemli bir kısmının uygulamalarla meşgul olduklarından gizli bir şekilde izlendiğini ve böylece dolandırıcıların kullanıcı davranışlarını modelleyebileceğini belirtti. Raporda, “gerçek kullanıcı davranışlarını uygulamalarda kopyalayarak, sahtekarlar, büyük sahtekarlık tespit sistemlerini atlayan sahte trafik üretebildiler” dedi.

Nasıl çalışır? . Google, BuzzFeed raporuna verdiği yanıtta, web sayfalarını ziyaret etmek için botnet'leri oluşturarak reklam gelirini şişirmek için nasıl çalıştığını açıkladı.

“Bu botnets, trafiği özellikle bu operasyon için oluşturulan web sitelerinin bir halkasına yönlendirdi. Google ve birçok üçüncü taraf reklam borsalarından para kazandı, ”dedi.

Google buna tepki gösteriyor. Şirket, etkilenen Google reklamverenlerinin harcama değerinin 10 milyon ABD Doları'nın altında olduğunu ve "etkilenen reklamveren harcamalarının çoğunun Google dışı, üçüncü taraf reklam ağlarından gelen envanterde geçersiz trafikten kaynaklandığını" tahmin ediyordu.

Google bu hafta plana dahil olan tüm uygulamaları kaldırdığını ve "Görüntülü Reklam Ağı ve Video 360 (daha önce DoubleClick Bid Manager olarak bilinen) reklamverenlerin reklamverenlerin bunu satın almamasını sağlamak için reklam ağımızın dışındaki ek uygulamalar ve web siteleri kara listeye aldığını söyledi. trafik. Bu işlemi izlemeye devam ediyoruz ve herhangi bir ek geçersiz trafik bulursak harekete geçmeye devam edeceğiz. ”

Neden umursanız gerekir. Reklam sahtekarlığı, pazarlamacıları doğrudan cüzdanda gösterir. BuzzFeed, bu planla ilgili çalıntı reklam geliri potansiyelinin 750 milyon ABD doları kadar yüksek olabileceğini bildirmektedir. Şemaya bağlı bir uygulama 20 milyondan fazla kez kuruldu.

Pixalate CTO Amin Bandeali, BuzzFeed'e uygulama mağazalarının yeterince yapmadığını söyledi. “App store, belki de farkında olmadan, [advertising] envanter alıcıları ve satıcıları ile dolandırıcılar bağlamak için bir ağ geçidi sağlıyor” dedi. “Mağazalar müşteri yorumlarını, sayıları ve diğer‘ kalite ’metriklerini sunarken, iş uygulamalarını, teknoloji ve uygulama şirketlerinin ilişkilerini inceleyen minimal hizmetler sunuyorlar.”

Bu hikaye ilk olarak Pazarlama Arazileri'nde yer aldı. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


نبذة عن الكاتب

Robin Kurzer kariyerine Connecticut, Milford'da bir günlük gazete muhabiri olarak başladı. Daha sonra, Chicago'daki reklam ve pazarlama dünyasında Tribal DDB ve Razorfish gibi ajanslarda yer aldı ve birçok büyük marka için ödüllü çalışmalar yaptı. Geçtiğimiz yedi yıl boyunca, çeşitli iş sektörlerinde serbest yazar ve iletişim uzmanı olarak çalıştı.