SEO

Google Ads artık otomatik olarak 5 şey yapabilir

Google Reklamları (eskiden AdWords olarak biliniyordu) her zaman sık sık ürün güncellemelerine sahipti, ancak makine öğreniminde (ML) devam eden gelişmelerle birlikte, her ay, geldiğimiz manuel özelliklere ek olarak yeni otomatik özellikler getiriyor gibi görünüyor. beklemek.

Bu otomasyonlar heyecan verici çünkü daha az çalışma ile benzer sonuçlar vaat ediyorlar. Ancak makineler, tıklama başına ödeme (PPC) uzmanlarının yapabilecekleri her şeyi yapamazlar ve makineler ve insanlar birlikte çalışırken en iyi durumda olurlar.

Böylece, Google'ın bugünkü ürünüyle nelerin mümkün olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için. Otomatikleştirilmiş araçlar reklamları, burada Google Reklamlarının sunduğu, otomasyonun nasıl çalıştığı ve sonuçların daha da iyileştirilmesi için hangi hesap yöneticilerinin yapabileceği ile ilgili bir gerçektir.

Küçük işletmeler için akıllı kampanyalar

Google'ın AdWords'e Google Reklamları için kısa süre önce yeniden markalaştırılmasıyla birlikte Akıllı Kampanyalar adı verilen küçük işletmeler için yeni bir otomatik kampanya türünün gelişini duyurdular. ABD'de şu anda mevcut olan bu kampanya türü, AdWords Express'in üzerine kurulmuştur ve Google'a göre önemli ölçüde daha iyi sonuçlar üretebilir.

Şimdilik, bu, yeni reklamverenler için varsayılan kampanya türü olacaktır. Bu türden bir kampanyanın hedef kullanıcıları geçmişte AdWords Express veya Yerel Hizmet Reklamları seçmiş olabilir ve bu seçenekler Google'dan bir sonraki duyuruya kadar kullanılabilir durumda kalır.

Küçük bir işletme bir ajansla çalışmaya karar verirse veya iş yapmak isterse PPC yönetimine, tam Google Reklamları deneyiminden yararlanmayı seçebilir. Bu, farklı otomasyon seviyelerini seçebilmeleri ve daha fazla kontrol sağlayan manuel yönetim ile sonuç elde etmek için makine öğrenimini kullanarak nasıl ticaret yapılacağına karar verebildikleri anlamına gelir.

Görüntü nezaket Google.com. Google Reklamlarında Akıllı Kampanyalar

Otomatik nedir?

Otomatik hedeflemeye (tüm Google mülklerinde) ve otomatik hedefe dayalı teklif vermeye ek olarak, Akıllı Kampanyalar yakında Google'ın verilerini temel alarak إعلان ve açılış sayfası oluşturmayı otomatik hale getirecektir. İşletmem (GMB), bazı kullanıcı tarafından seçilen resimlerle birlikte. Bu, yapılandırılmış veri yönetiminin (örneğin, GMB'deki iş ayrıntılarınızı yönetme) çevrimiçi reklamcılıkta ustalaşmak için kritik bir beceri haline geldiği bir başka adımdır.

El ile hala yapılması gerekenler

Bütçeler, hedef konum ve dil, reklamveren tarafından yönetilebilir, ancak gerçekçi bir şekilde, bir kampanya oluşturulduktan sonra bunlar sık ​​sık değişmeyecektir, bu nedenle yönetim oldukça az olacaktır. Google Reklamları'na basit bir giriş noktası olarak, bu kampanya türü tarafından söz verilen üstün sonuçların, reklamverenlerin daha fazla seçeneği keşfetmeye ve dijital pazarlama ile daha da fazla hazır olmaya hazır olduklarında daha geleneksel kampanya türlerine girmelerine neden olacağı düşünülebilir. [19659004] Evrensel uygulama kampanyaları

Mayıs 2015'te başlatılan Evrensel Uygulama kampanyaları, reklamverenlerin uygulamalarına daha fazla yükleme yapmasına veya uygulama içi dönüşümleri artırmasına yardımcı olan otomatik bir kampanya türüdür. Hatırlayabildiğim kadarıyla, Google Reklamlar'daki en eski tam otomatik kampanya türüdür. Ayarlandıktan sonra, reklamverenlerin optimize etmesi için çok az şey vardır. Bu, biraz da olağandışı bir durumdur, çünkü aynı şeyi elde etmek için mevcut manuel seçeneklere ek olarak Google'ın çoğu otomasyonu başlatılmıştır.

Görüntü nezaketle Google. Evrensel uygulama kampanyası

Otomatik nedir?

Google, teklif verme, hedefleme ve reklam öğelerini yönetir ve reklamverenin belirlediği bütçe dahilinde istenen hedefe yönelik maksimum sonuçlara ulaşmak için çalışır. Sistem, yaratıcı öğelerin otomatikleştirilmesi için Android veya iOS'ta reklamverenin uygulama listesindeki yapılandırılmış verileri kullanır.

El ile hala yapılması gerekenler

Bir Evrensel Uygulama kampanyası başlatmak için, reklamverenler günlük olarak bir seçim yapar. bütçe, sonuç başına bir hedef maliyet ve yer ve dil hedefleri. Google ayrıca, bir kaç reklam metni fikri ve isteğe bağlı olarak, resim, video ve HTML5 öğesi için otomatik reklam oluşturma sistemine bir başlangıç ​​noktası için fikir vermesini ister.

Reklam öğeleri uygulama mağazasındaki bir uygulamanın listesinden türetildiği için, Listelerini iyileştiren reklamverenler, uygulama kampanyalarına yansıttıkları optimizasyonlarını görecekler. Daha önce bahsedilen Akıllı Kampanyalarda olduğu gibi, yapısal verilerin yönetilmesi (yani, uygulamanın listesini yönetmek) optimizasyonun daha kritik bir bileşeni haline geliyor.

Hedefi optimize edilmiş Alışveriş kampanyaları

Akıllı Kampanyalar, küçük çapta çevrimiçi olmayı basitleştiriyor Bu yeni kampanya alt türü, perakendecilerin perakendeciler için Google'daki tüm tıklamaların yüzde 60'ından artık sorumlu olan reklam biçimindeki Alışveriş reklamlarını kullanmaya başlamasını kolaylaştırıyor.

Şirketim Optmyzr'de çok çalışıyoruz. perakendecilerin ve on binlerce ürün için Alışveriş reklamlarının yönetilmesinin önemli bir girişim olduğu açıktır. Dolayısıyla, Google’ın daha fazla reklamverenin, yönetim işlemlerini daha otomatik hale getirerek Alışveriş reklamlarından yararlanmasını kolaylaştırmaya çalıştığı anlaşılmaktadır.

Image izniyle Google. Hedefe dayalı Alışveriş kampanyası

Otomatik olan nedir

Bu kampanya, Google görüntülü reklam ağında otomatik olarak ürün Alışveriş reklamları ve yeniden pazarlama reklamları yayınlar ve elde edilecek teklifleri tahmin etmek için son 45 günde en az 20 dönüşümden elde edilen verileri kullanır. maksimum satış değeri. Reklamverenler, reklam harcamaları (ROAS) hedefine isteğe bağlı bir getiri ayarlayabilir ve sistem, belirtilen bütçe ve ROAS hedefi dahilinde satışları en üst düzeye çıkarmak için çalışır.

El ile yapılması gerekenler hala

Google, ayrı kampanyaların yapılmasını önerir. farklı ROAS hedefleriniz var. Dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmanın, karı maksimize etmekle aynı olmadığını unutmayın. Muhtemelen farklı ürünlerde farklı marjlarınız vardır ve marjlar dalgalanma gösterebilir, bu nedenle ayrı kampanyalarla ROAS hedeflerini yönetmek sonuçları iyileştirebilir.

Ayrıca yeniden pazarlamadan kaynaklanan artış konusunda da dikkatli olun. Andreas Reiffen'in SMX Advanced'teki oturumunda açıkladığı gibi, yeniden pazarlama verilerini içeren sonuçlar rakamların gerçekte olduğundan daha iyi görünmesini sağlayabilir. Bu otomatik kampanya, yeniden pazarlama reklamları gösterebileceğinden, büyük olasılıkla kendi başlarına döndürecek kullanıcıları hedeflemek yerine, kaç yeni müşterinin teslim ettiğini yakından incelemek önemlidir.

Önceki iki otomatik kampanya türünde olduğu gibi Ayrıca, optimizasyon fırsatlarının bir kısmı yapılandırılmış verileri yönetmeye, bu durumda Alışveriş özet akışında nelere yöneliyor.

Otomatik teklif verme

Reklamverenlerin çeşitli iş hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Google'dan yedi adet otomatik teklif stratejisi var. minimal çalışma ile. Bunlardan üçü, Google'ın, hangi tıklamaların dönüşümleri ve dönüşüm değerini artırması muhtemel olduğunu tahmin etmek için makine öğrenimini kullandığı bir mekanizma olan Akıllı Teklif'e dayanmaktadır.

Otomatik teklif verme, teklif ayrıntılarını otomatik hale getirirken, bir yanlış anlaşılmacı olabilir. yönetim, tam otomatik olarak düşünülmemelidir. Google, teklif veren beyaz kağıtlarında, otomasyonunun dikkate almadığı faktörler için hedeflerin ayarlanması gerektiğini belirtiyor.

Yıllar geçtikçe, Google Reklamları (eski adıyla Adwords) teklif yönetimi, bir Maks. Tıklama başı maliyet (TBM) sisteminden evrildi. hedefe dayalı bir sisteme. Hedefler, işlem başı maliyet (EBM), ROAS veya özel rakipler gibi şeyler için olabilir.

Bu hedefler, tipik iş hedefleriyle daha yakından ilişkili olduğundan, reklamverenlerin el ile yapmak için kullandıkları ek hesaplama gereğini ortadan kaldırırlar. Ancak, Google'ın öngörmediği faktörlere göre hedefler değişebileceğinden, bu otomatik teklif sistemleri, işte neler olup bittiğini bilen kişiler tarafından yönetildiğinde en iyi performansı gösterecektir.

Görüntü izniyle Google. Teklif otomasyonu tarafından kullanılan faktörler

Otomatik nedir?

Hedef EBM, Hedef ROAS ve Geliştirilmiş TBM gibi Akıllı Teklif stratejileri söz konusu olduğunda, Google, otomatik olarak, açık artırma zamanı sinyallerine bakarak dönüşümlerin dönüşüm olasılığını tahmin eder. cihaz, konum, dil, gün bölümleri ve daha fazlası. Bu tahminler, her benzersiz açık artırmada kullanılan otomatik teklifleri besler.

El ile hala yapılması gerekenler

Google, çeşitli faktörlere dayalı olarak dönüşüm oranı ve dönüşüm değerindeki değişiklikleri tahmin edebilirken Bir dizi reklamveren için yaygın olarak geçerli olan bu sistemler, henüz bireysel reklamverenleri etkileyen benzersiz faktörleri dikkate almamaktadır. Bu, reklamverenlerin “otomatik” teklif stratejilerini, işletmeye özgü dönüşüm faktörlerine dayalı olarak hedefleri değiştiren bir yönetim metodolojisi ile tamamlamaları gerektiği anlamına gelir.

Flaş satışları, medyadaki kapsama alanı, hava durumu, sosyal medya haberleri vb. Bir reklam kampanyasının nasıl dönüştüğü, ancak bu faktörlerin Google’ın makine öğrenmesi için belirgin olamayacağı, dolayısıyla, bu faktörlerin farkında olan reklamverenin etkin teklif yönetimi yapması gerekir. Ancak, bir maksimum TBM teklifini değiştirerek işleri yönetmek yerine, yönetim artık hedefi değiştirmeyi gerektiriyor.

Dinamik Arama Ağı Reklamları

Büyük siteler içeren veya çok sayıda farklı ürün satan reklamverenler için, arama ağı reklamlarında arama yapmak zor olabilir. Şu anda sundukları ile senkronize edin. Dinamik Arama Ağı Reklamları (DSA), alakalı reklamlar ve doğru açılış sayfasıyla alakalı sorguları hedefleyen otomatik bir çözüm sunar. Bunu, bir reklamverenin sitesindeki bir sayfanın bir arama için iyi eşleşmesi, ancak Google Reklamlarında hiçbir reklamı tetiklememesi durumlarını bulmak için Google'ın organik dizinini kullanarak yapar.

Otomatik nedir?

Reklamveren Google dizinindeki tüm sayfaların veya yalnızca bir feed'deki sayfaların eklenip eklenmeyeceğini seçebilirsiniz. Bu noktada, Google otomatik olarak reklamları hedefler ve otomatik bir başlık içeren reklamları gösterir.

El ile hala yapılması gerekenler

Teklifler, bir teklif stratejisi kullanılarak otomatikleştirilebilir, ancak hedefin aksine Akıllı Kampanyalar, Hedef Tabanlı Alışveriş Kampanyaları ve Evrensel Uygulama Kampanyaları gibi temel kampanyalar, teklifleri manuel olarak yönetmek mümkündür. Otomatik kampanya türlerinden bazılarında olduğu gibi optimizasyon, Google Reklamlarından ve yapılandırılmış verilerin yönetimine aktarılabilir – bu durumda, web siteniz.

نتيجة

Kapsanan şeyin yanı sıra, Google'da başka otomasyonlar da var. Reklamlar. Otomatik reklam uzantıları, optimize edilmiş reklam rotasyonu ve hatta ilgili sorgulardaki reklamları otomatik olarak göstermek için geniş eşlemenin kullanılması, başarılı bir kampanyayı yönetmek için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olan otomasyon biçimleridir.

Otomatik hale getirilen şeyler artık normalde “Akıllı” kelimesi, örneğin Akıllı Kampanyalar, Akıllı Teklif Verme vb. Bana, reklam ürünleri ile Google’ın en eski reklamlarından biri olan, Kalite Puanı’nın eski dahili adı olan SmartASS’i hatırlatıyor.

Google’ın 10 Temmuz’da Google Marketing Live’u, yıllık lansman etkinliğine ev sahipliği yapacak. Yeni reklam ve analiz ürünleri için ve kampanya yönetimini daha da kolaylaştırmak için makine öğreniminden yararlanacak yeni kampanya türlerine daha önce işaret ettiler.

Canlı akışını ve Google çalışanlarına katılacağım post-show'u izlediğinizden emin olun. Nelerin duyurulduğuna ve son değişikliklerinin PPC uygulayıcıları tarafından nasıl kullanılabileceğine dair izlenimlerimi paylaşıyorum.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Frederick (“Fred”) Vallaeys, Google’da ilk kez 500 çalışanı oldu. Burada 10 yılını AdWords’ü geçirdi ve reklamcılara en iyi şekilde nasıl fayda sağlayacağını öğretti. Google AdWords Evangelist.
Bugün, benzersiz veri analizleri, One-Click Optimizations ™, hesap yönetimini daha verimli hale getirmek için gelişmiş raporlama ve AdWords için Geliştirilmiş Scriptler ™ üzerine odaklanmış bir AdWords araç şirketi olan Optmyzr'in kurucularından biridir. Tıklamaları gelir elde etmeyi amaçlayan bir arama pazarlama ajansı olan SalesX ile yaptığı çalışmalarla en iyi uygulamalarla hızını koruyor. Organizasyonlara daha yenilikçi ve daha iyi çevrimiçi pazarlamacılar olmak için ilham verdiği etkinliklerde sık sık misafir konuşmacıdır.