SEO

Google Adsense: Karıştırmak mı, Karıştırmamak mı?

Bilmeyenler için.Google AdSense, bir numaralı arama motoru Google tarafından sunulan bir إعلان aracıdır. AdSense'in temel konsepti, Google'ın web sitenize, blogunuza veya neye sahip olduğunuza yerleştirmek için sağladığınız kodlamaları kullanmanızdır. Hesabınız AdSense reklamları için onaylandığında, en alakalı reklamlar web sayfanızda gösterilir. Bir ziyaretçi veya umarız ziyaretçiler reklamı tıkladığında, o zaman voila! Çok miktarda ek geliriniz var.

AdSense'in kullanımı çoğu popüler SEO forumunda büyük tartışmalar içerisindedir. Konuların çoğunluğu, bir sayfa isabetinden en iyi şekilde yararlanmak için reklamlarınızı sitenize nasıl yerleştireceğinizle ilgilidir. Bazı SEO & # 39; lar (Arama Motoru Optimize Edici), reklamların daha yüksek bir TO (tıklama oranı) elde etmek için sayfanızın üst kısmına doğru olması gerektiğini söylüyor.

Benim düşüncem üst veya altta gerçekten bir fark yaratmıyor. Ziyaretçiyi, reklamların sayfa bilgilerinizi okurken onlara müdahale etmesini sağladığını hissettirmeden, her zaman görülebileceği bir sayfada bir reklam yerleştirmelisiniz. Unutmayın, bir hizmet veya ürün hakkında bilgi almak için sitenizde. Ayrıca, ilanların yerleştirilmesi, okunması gereken bir yerde olmalı ya da ziyaretçiyi bunalmış hissetmeden bakmalıdır. Unutmayın, hepimizin hala sadece afiş sitelerini ziyaret etmek için kullandığı bir fobi var.

Tartışılacak bir sonraki konulardan biri, AdSense reklamını sitenizin geri kalanıyla harmanlamanın veya sitenizle harmanlamamanın gerçekleri. Bazı SEO'lar, ziyaretçiyi rahatsız etmemek için harmanlamanız gerektiğini söylüyor ve aynı zamanda sitenizin bir parçası gibi görünüyor ve daha fazla bilgi için tıklamaları gerektiğine inandırıyor. Bu, reklamlar her şeyden önce bilgi sunmayan bir siteye yerleştirildiğinde, bu her zaman doğru değildir. Öte yandan yapıştıran bir reklam yaparsanız dikkat çekecek ve daha fazla tıklama alacağını hissedersiniz. Diğer SEO uzmanları bunun sadece ziyaretçiyi rahatsız edeceğini ve siteden ayrılmalarına neden olabileceğini düşünüyor.

Öğrenmeniz gereken en önemli şey, harmanlama ve yerleştirme işlemlerinizi birlikte aşağıdaki sorulara evet diyebileceğiniz bir şekilde kullanmaktır:

– AdSense reklamlarını görülebilecekleri yere yerleştirdim mi?

– Ziyaretçilerin başlangıçta ne için orada olduklarını engellemedikleri yerlere koydum mu?

– Reklamın metin rengini karıştırıp sayfamın bir parçası gibi görünmesini sağladı mı?

– Arka planı ve kenarlık rengini, reklamı sayfanın dışına çıkaracak şekilde eşleştirdim, böylece 3 boyutlu bir etki bıraktı mı?

– Google AdSense reklamını, ziyaretçi okuma yolunun satırına yerleştirdim mi?

– Sayfamıza baktıktan sonra, en azından AdSense’i okuyacağım ve muhtemelen tıklayacağım yer ve yerleşim oldu mu?

Evet'e kendiniz cevap verebilir ve çok doğru olabilirseniz, o zaman AdSense reklamınız şu anda iyi bir noktada. Trafiğinizi artırdığınızda denemeniz gerektiğini unutmayın. Sizin ve cepleriniz için neyin daha iyi çalıştığını öğrenin. Bunun nasıl yapılması gerektiğine dair iyi bir fikir edinmek isterseniz, sitemi ziyaret etmelisiniz.

Orada iyi eğlenceler!

————————

Copyright © 2006 Evde Çalışmak Yardım Spot