SEO

Google Alışveriş, İngilizce ve Hintçe olarak Hindistan'a genişler

Google, başarılı Alışveriş ürününü Hindistan'a da ürün aramalarını da destekleyeceği Hindistan'a getiriyor.

Neden dikkat etmelisiniz

Google Alışveriş sekmesini Google Arama'ya getiriyor ve yeni bir Ayrı alışveriş sayfası başlatıyor Hindistan'da, daha fazla tüccarı ve yüz milyonlarca Hintli tüketiciyi ekosistemine ulaştırmak için kendi bölgelerini belirliyor. ”(19659004)“ Bu, her türlü perakendecinin, özellikle de çevrimiçi bir varlığı olmayanların milyonlarca yeni pazara ulaşmasını umuyoruz. Tüketiciler, ”Google Alışveriş VP Surojit Chatterjee, bir açıklamada söyledi. Nüfus sayım verilerine göre Hindistan'da 20 milyona yakın perakende odaklı küçük işletme var. Chatterjee'ye göre, çevrimiçi olarak 400 milyondan fazla Hintli tüketicinin şu anda online olarak alışveriş yapması bekleniyor.

Perşembe günü duyurulduğu üzere, Google ayrıca İngilizceye ek olarak Hintçe'yi desteklemek için Merchant Center'ı da genişletiyor. Satıcılar, ürün feed'lerini Hintçe'deki Merchant Center'a yükleyebilir ve ürünlerini Google Alışveriş'te bu dilde arama yapan kullanıcılara tanıtabilir. Ülkenin yaklaşık yüzde 44'ünün Hintçe konuştuğu tahmin ediliyor.

Google, Hindistan'da tüketici ve satıcı ilgisi için rekabet eden tek şirket değil. Google Alışveriş, iki büyük oyuncu tarafından yönetilen bir e-ticaret alanında Hindistan'a geliyor: Walmart iştiraki ve Chatterjee'nin daha önce ürün yöneticisi olarak görev yaptığı Hindistan yerli Flipkart ve Eylül ayında bir Hintçe siteyi başlatan Amazon. Flipkart, Hindistan'da e-ticaret pazarının yüzde 44'üne sahip olduğu tahmin edilen Amazon'dan e-ticaret payını alıyor.

Google Shopping India hakkında daha fazla bilgi için

  • Popüler ürünleri ve fırsatları barındıran, aynı zamanda kullanıcıların son zamanlarda görüntüledikleri ürünleri göstererek ve ürün önerileri sunarak kullanıcı deneyimini uyarlamak için makine öğrenimini kullanacak olan alışveriş anasayfası.
  • Bu hizmet, kullanıcıların kullanabileceği Google Lens ile de sunulacak. ürün resimleri ve otomatik olarak Google Alışveriş'te arama yapın.
  • Google Alışveriş reklamları şu anda 43 ülkede kullanıma sunulmuştur.

    نبذة عن الكاتب

    Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmenidir. Tüm yayınlarımızda günlük yayın işlemleri. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü إعلان ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.