SEO

Google Analytics yönetici e-postaları, en son hatada Search Console kullanıcılarına gönderildi

Google, bazı Google Analytics yöneticilerine Google Analytics ile Google Search Console arasındaki bu hafta sonlarında otomatik sahip doğrulama işleminde bir hata olduğunu bildirmeye başladı.

Neden dikkat etmelisiniz

Gizlilikle ilgili sorunlara neden olan bir başka hata örneğinde Teknik kullanıcılar için Google, Arama Analitiği yöneticilerinin e-postalarının yöneticinin sitesini Search Console'a ekleyen ancak sahip olarak işaretlenmemiş kişilere gönderilmesine neden olan bir hatanın söz konusu olduğunu belirtti.

Jose Rivolta bir e-posta aldı Glenn Gabe G-Squared Danışmanlık ve aşağıda gösterilen) Search Console Ekibi'nin dediği gibi, “12 Kasım 2018 – 12 Kasım 2018 arasında, bir hata, e-posta adresinizi yanlışlıkla almak için bir onay e-postasına neden oldu Sitenizi Search Console hesabına ekleyen, ancak sahip olarak işaretlenmemiş olan Search Console kullanıcılarına gönderildi. ”

Google, e-posta adresinin açıklanmadığı ve" Google Analytics veya Search Console hesaplarınıza bu hatanın sonucu olarak yetkisiz erişiminiz olmadı. ”

Haberler hakkında daha fazla bilgi

  • Google doğrulama sürecini söyledi tespit edildikten hemen sonra "askıya alındı" ve hata düzeltildi.
  • Ağustos'ta, Google, Google Analytics için Google Analytics'teki doğrulama kimlik bilgilerini otomatik olarak bağlamaya başladı. Yeni otomatik doğrulama işlemi ile, bir Google Analytics mülkünün doğrulanmış sahibi, Google Search Console'da bu web sitesinin sahibi olarak otomatik olarak doğrulanır. Google Search Console mülküne yeni bir sahip eklendiğinde, Google, yeni kullanıcının e-posta adresiyle mevcut Search Console sahiplerine bir e-posta gönderir.
  • Yeni işlem, Google Analytics sahiplerinin sahip olduğu doğrulanmış bilgi için zamandan tasarruf sağlar. Google Search Console'a manuel olarak erişmek için Google Search Console'a erişimi olan kullanıcılar, sistemde işaretlenmiş potansiyel site sorunları hakkında bildirimler alabilir.

نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni olup, gün boyunca günlük editöryal işlemleri yönetmektedir. tüm yayınlarımız. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü إعلان ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.