SEO

Google Arama İlk Sayfa alın – SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Temelleri ve İpuçları

Google'da ilk sayfayı almak ister misiniz? Bir web sayfanız veya blog'unuz varsa, büyük ihtimalle bazı aramaların ilk sayfasıdır. Biraz SEO ile, daha fazla aramada ilk sayfa kazanabilirsiniz. Ve basit.

İlk ve en belirgin adım, ilk sayfa olmak istediğiniz kelime veya kelime öbeklerini düşünmektir.

Bu listeye girdikten sonra, bu terimleri kaç kişinin aradığını belirleyin. Bir aramanın ne kadar popüler olduğunu kontrol etmek için bir araca ihtiyacınız olacak. Ben Wordtracker kullanıyorum (ücretsiz bir çevrimiçi versiyonu var). Sayı ne kadar yüksekse, o kadar popüler olan aramadır. Nadiren aranan bir kelime ya da kelime öbeği için optimize etmeye çalışmanın hiçbir anlamı yoktur.

Ayrıca, çok popüler olan bir kelime için optimize etmeye çalışmak için hiçbir nokta yoktur, çünkü yüksek bir sıralama elde etmek neredeyse imkansız olacaktır.

"uzun kuyruk" hakkında

İnsanların nasıl arama yapacağını düşünün. İnsanlar genellikle bir soruyla arar. EG X'i nerede bulabilirim? Ya da Kanada'da Y'yi nerede bulabilirim. Dize ne kadar uzunsa, o kadar az rekabet sizin için o kadar kolay olur ki sıralanırsınız.

Bu nedenle, "sahip olmak" ve "kendi" için gerçekçi olan ifadelerin listesini yapın.

basit. Bu kelimeleri ve kelime öbeklerini başlıklarınıza, resim açıklamalarınıza, videolarınıza ve metninize koyun. Başlıklar en önemlisidir. Bu yüzden "Karidesli Balık Çorbası Tarifleri" adlı bir blog, tüm 4 kelimede iyi bir Google meyve suyu alacaktır. Böylece "Karides çorbası" aranacak ilk sayfa olacak. Ya da "balık çorbası tarifleri" veya "Karides tarifleri" vb.

Evet, kelimelerinizi ve kelime öbeklerini sık sık metinde tekrarlamak istiyorsunuz. Bu dedi – doğal olarak yazın. Asla SEO'nun iyi içeriklerin yerine geçmesine izin vermeyin.

Yani bunu yapıyorsunuz ve hala ilk sayfa değilsiniz. Bunun nedeni Google’la yeterli güvenilirliğinizin olmamasıdır. Bunu kontrol etmek için başka bir ücretsiz araca ihtiyacınız var. Searchstatus adında ücretsiz bir Firefox eklentisi kullanıyorum. Bu, herhangi bir web sayfasının hem PageRank hem de Alexa derecesini verir. Daha yüksek PageRank numaraları daha iyidir. Yüksek güvenilirlik sizin nihai hedefinizdir, çünkü ilk sırada ne elde edersiniz ve Alexa size trafik verir (daha düşük bir sayı daha iyidir)

PageRank'inizi nasıl arttırırsınız?

Bu, tümüyle kaliteli gelen bağlantılar ile ilgilidir. Size yüksek bir güvenilirliğe (PageRank 4+) sahip olan kişilerin bağlantı kurmasını istiyorsunuz – örneğin Wall St Journal harika olurdu. Daha iyisi daha iyidir ve link rank neredeyse logaritmiktir, bu yüzden 6'lık bir PageRank değeri 10 kere 5 değerinde bir değere sahiptir.

Bu, pornstars.com gibi 8 dereceli bir siteden bağlantı alabilmeniz için, iş türü. Siteler alaka düzeyi için sıralanır.

En iyi gelen bağlantılar bağlamsaldır. Yani birisi blogging ve zaman yönetimi guru John Doe konuştuğunu duydum ve "Zaman yönetimi gurusu" dan sıcak bağlantı John Doe için harika. İkinci en iyi, "John Doe" dan sıcak link. Üçüncüsü, herhangi bir içerik olmaksızın bir blog kaydında bir bağlantıya sahip olmaktır.

İçeriğinizi düzenli olarak güncellediğinizde daha yüksek bir sıralama elde edersiniz. Bu yüzden sitenizde bir blog sahibi olmanız, sıralamanızı arttırmanın iyi bir yoludur.

Kendi malzemenizdeki orta düzeyde çapraz bağlantı, sıralamanızı artıracak ve Google'ın sizin yaptığınız şey için açıklığa kavuşturulacaktır.

sitenize linkler alın:

1 – Kibarca isteyin. Her zaman bir bağlantı bulamazsınız ama sormak asla acıtmaz.

2 – Diğer ilgili bloglar hakkında yorum yapın (ve PageRank'inizi düşük PageRank ve yüksek alexa'yı görmezden geliyorsunuz). Çoğu yorum kendi içinde bir bağlantı oluşturmaz. Ama orada olmak insanlara bakmaya başlar. İnsanlara, onlara bağlantı kurmaktan ilham almaları için onlara bakmaları gerekiyor.

3 – İyi malzemelere sahip olun. İnsanlar kaliteye bağlanır. Ama elbette bunu görmelisiniz ki içeriğinizi tanıtın:

URL'nizi tüm basılı materyallerinizde, kartlarınızda, antetli kağıtlarınızda, eposta imza dosyasında vb.

Konuk makalelerini ve blogları doğru (yoğun trafik) yerlerde yazın (Alexa'yı kontrol edin).

PR – hakkında yazılmış olsun

Diğer sitelere katkıda bulunun. Amazon üzerinde EG yorum yorumları, konuşmalara katılın.

Ve bir uyarı kelimesi. Asla oyun oynamayın (satın alma bağlantıları gibi).

Sonunda kaliteli malzemeye sahip olmakla ilgilidir. Ve orada olmak, böylece insanlar materyalinize bakıyor. İnsanlar sizin bildiğiniz sürece kaliteyle bağlantı kuramazlar.