SEO

Google Arama Motoru Optimizasyonu – İnternet Başarısı İçin Kendi Yol Haritası

İşletmem için kullandığım en kârlı pazarlama tekniklerinden biri şüphe duymadan arama motoru optimizasyonu.

SEO'ya girdiğimden beri, web sitelerim için çok fazla başarı elde ettim. İlk olarak, pazarlarımın birinde popüler bir arama terimi için Google'da ilk 10 web sitesini gördüğümde, bu benim için bir rüyaydı. Oraya ne yaptıklarını biliyordum ama yapılması gereken çok iş olduğunu biliyordum. Ama kesinlikle başarılabilirdi.

Web sitemi ilk 10'a yerleştirmek için bir tür saplantı olduğunu itiraf etmeliyim çünkü bir kez orada olduğumu anladım, hedeflenen trafik ve satışlar uzun sürecek. Bu düşünce sadece aklıma gelmeye devam ediyor.

Tek bildiğim şu an harekete geçmem gerekiyor ve hedeflerime ulaşmak için de çok motive oldum. Arama motoru trafiğinin pasif olduğunu ve pasif trafikten kazanç sağladığını biliyorum. Sitemi şu anda tanıtmaya başlamalıyım ya da bu imrenilen sıralamayı almak için daha fazla zaman harcamalıyım.

motor sıralaması, onu bir kenara bırakıp işimin diğer yönlerine odaklanabiliyorum ama aynı zamanda işimi tanıtmanın başka yollarını da araştırıyorum. Her zaman hatırlamanız gereken temel bir şey FOCUS'tur. Bir pazarlama stratejisine odaklanın ve buna devam edin. Bir sonrakine geçmeden önce elinden geleni yap. Bir kerede çok fazla şey yapmaya çalışırsanız, başarı bulmak çok zordur ve büyük olasılıkla başarısız olursunuz.

Üzerinde çalıştığınız bir anahtar kelime öbeği için arama yapacağınız gün gelecektir. Sürpriz, sitenizi SERP'de (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) göreceksiniz. Bu sadece yaptığınız şeyin çalıştığını kanıtlayacaktır. Orada bulundum ve size böyle bir başarı ile gurur ve mutluluk duyacağınızı söyleyebilirim. Bu inanılmaz bir duygu. Bu gerçekten orada olduğuna inanmıyorsunuz.

Google'da ve diğer büyük arama motorlarında bu en iyi arama motoru sıralamalarını elde etmek istiyorsanız, kendinizi iyi eğitin ve arama motoru optimizasyonu stratejilerini ve tekniklerini öğrenin çünkü Zaman kaybetmeyecek ve zaman arama motoru pazarlamacılığında çok değerli. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için her gün yapacağınız gibi bir plan yapın, örneğin ilgili ve ilgili web siteleri, makale yazımı, dizin gönderimleri, metin bağlantısı reklamları ile değerli link alışverişleri yapın.

Link exchange'leri faydasız değildir. Geçmişte, üst sıralarda yer almanın başlıca yolları vardı ama şimdi biraz devalüe olmuşlar ama yine de almaya değer. Niye ya? Sadece ilgili ve alakalı bağlantılar web sitenize doğrudan trafik getirecek ve link popülerliğinize de yardımcı olacaktır. Sıralamaları otomatik olarak birkaç yıl öncesine göre daha az ama size yardımcı olacaktır. Sadece hedeflenen linkleri almaya odaklanın ve ilgili ve alakalı sitelerden linkler alarak ne kadar trafik alabileceğinizi görünce şaşıracaksınız. Bir gün bile karşılıklı bağlantılar tamamen ölmüş olsa bile, bu bağlantılar hala doğrudan trafik açısından değerli olacaktır. Bu nedenle, yalnızca arama motoru sıralaması avantajları ve bağlantı popülerliğindeki artış için karşılıklı bağlantılar almayın. Makale yazımı, doğrudan trafik için otomatik olarak devam eden bir süreç olmalı ve bağlantı popülerliğinize yardımcı olacaktır. Dizin gönderimleri sitenize bağlantı oluşturma için sağlam bir temel oluşturacak ve sitenizi sıralamasında istikrarlı hale getirecektir. Metin bağlantısı reklamcılığıyla ilgili olarak, eğer bunu karşılayabiliyorsanız, buna değer. Web sitenizi sadece alakalı ve alakalı sitelerde tanıtın ve yüksek trafikli siteler varsa, iyi trafik ve potansiyel iş elde edebilirsiniz. Ücretli metin bağlantıları hakkında bir tartışma yapıldı ve Google'ın gelecekteki kullanıcıları tespit edip belki de bunları devalüe edebileceğini düşündüğüm bir şey vardı.

Bunun er ya da geç olacağını düşünüyorum. Google, bazı ölçütlere bağlı olarak ücretli bağlantıları tespit edebilir. Bir web sitesinin yeni olduğunu ve yüksek kaliteli bir bağlantıya sahip siteler, örneğin iyi bir bağlantı popülaritesi, yüksek PageRank, yüksek trafik içeren bir grup elde ettiğimizi varsayalım, bu site satın alma bağlantıları gibi kırmızı bir bayrak yükseltebilir. Ama bu da makalenin sunulması nedeniyle iyi bağlantılar kuruyor olabilir.

Gelecekte ücretli bağlantılar ile ilgili her ne olursa olsun, bunu yapmanız gerektiğine inanıyorum. yalnız web siteleri ve PageRank ve backlinks atlayarak. Ama önce, web sitesinin alexa sıralamasının trafik düzeyleriyle ilgili bir fikir edinmesini (sayı ne kadar düşükse, genellikle trafik o kadar yüksek) kontrol edin ve büyük arama motorlarındaki ana anahtar kelimeler için sıralamasını ek bir artı olarak kontrol edin çünkü yüksek bir Arama motoru sıralamasına bağlı olmayan trafik siteleri. Diğer trafik kaynaklarına bağlı olabilirler. Şimdi sıralamayı kontrol edecekseniz, ilk 10, en iyi 20 ve hatta en iyi 30 bile dikkate değer. Web sitesinin ana sayfa html başlığı genellikle birincil anahtar kelimeleri içerir. Alexa sıralamasını ve arama motoru sıralamalarını bilerek, bu إعلانın değer olup olmadığını size bir fikir vermelidir. Bu sadece yatırımınızı haklı çıkartabilir.

Yatırımda iyi bir geri dönüş varsa, neden arama motoru sıralamasının bu bağlantıdan yararlanma konusunda endişeleniyorsunuz. Herhangi bir fayda elde etmese bile, metin bağlantı reklamınızdan iş aldığınız sürece ilgilenmezsiniz. Hangi sitelerin size sonuç getirdiğini test etmeniz gerekebilir. Bir veya iki iyi siteyle bir ay boyunca reklam verin ve trafikte ve işte herhangi bir gelişme olup olmadığını görün. Trafik kayıtlarınızdan hangi sitenin size daha fazla trafik getirdiğini öğrenebilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçilerin başka bir web sitesinden göreceksiniz. Trafik alıyorsunuz, ancak işiniz yoksa, dönüşümünüz üzerinde çalışmanız ve düzeltmeniz gerekiyor. Örneğin, kendi ürünlerinizi, bağlı ürünlerinizi satmak ve AdSense'ten para üretmek gibi farklı iş modellerine sahip olabilirsiniz. Burada da odak önemlidir. Ziyaretçilerinize çok fazla seçenek vermeye çalışmayın, aksi takdirde kafanızı karıştırabilir ve iyiye gidebilirler. İnternet işiniz için hangi işletme modelinin daha karlı ve kazançlı olduğunu test etmeniz gerekir. İnternet pazarlamacılığında test yapmak kesinlikle çok önemlidir.

Reklam amaçlı olarak alakalı ve alakalı sitelerde link satın alırsanız yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum, ancak sadece PageRank ve link popülaritesi için yapmanız gerekiyorsa Google ileride ücretli bağlantı tespit ederse bunları etkilemez. Herhangi bir PageRank'i web sitenize geçiremezsiniz ve sıralamalarınız bundan yararlanamaz. Peki kullanım nedir? Hiçbir şey için reklam yapabilirsiniz. Trafik yok, geri bağlantı yok ve PageRank yok. Sadece paranı harcadın. Genellikle PageRank için gidip sadece popülerliği bağladığınızda ve trafik ödüllerine odaklanmadığınızda, ilgili ve alakalı olup olmadığına reklam verdiğiniz sitelerin türü konusunda fazla endişelenmeyeceksiniz. Sadece PageRank ve backlinks almak için ilgisiz ve ilgisiz siteler sadece bağlantılar satın alabilirsiniz. Ve genellikle, yüksek PageRank web sitelerinin peşinden gidersiniz. Peki bu hiç önerilmez. Kısa vadeli sonuçlara değil, sonuçlara zaman ve zaman kazandırabilecek uzun vadeli bir strateji tercih edin.

Başka bir notta, bir arama motoru tanıtım kampanyasına başlamadan önce, yararlı, kaliteli ve daha önce yaratmış olmanız önemlidir. Sitenizdeki orijinal içerik. Orijinal içerikle ilgili sorun yaşamanız durumunda içerik oluşturmanızı dış kaynaklara göndermeniz gerekebilir. Kullanışlı içeriğe sahip olmayan bir web sitesi, arama motorları için çok fazla hakka sahip olmayacaktır. Arama motorları içeriği seviyor ve orijinali ise en iyisi. Siteniz için sağlam bir bağlantı yapısı oluşturmak da iyi bir fikir.

Bu yüzden, Google sıralamasında üst sıralarda yer almak, kendi Google arama motoru optimizasyon planınızı oluşturmak ve İnternet başarısı için kendi yol haritanız olsun. Yaptığına sevineceksin.