SEO

Google artık arama için kendi AMP hikayelerini oluşturuyor

Google artık arama için AMP hikayelerini “akıllıca oluştur” için yapay zeka kullanıyor. Bu yeni AMP hikayeleri, aktörler, sporcular, müzisyenler ve diğer ünlü insanlar için arama sonuçlarında bilgi panellerinde yer alıyor.

Google Pazartesi günü, “Ünlülerin ve sporcular gibi önemli insanlarla ilgili hikayelerle bugün başlıyoruz. Yaşamlarından önemli anlar zengin, görsel bir biçimde. Bu biçim, daha fazla bilgi için makalelere kolayca dokunmanızı ve web'deki içeriği keşfetmenin yeni bir yolunu sağlar. ”

Sorun, iPhone'umda mobil Safari'de veya mobil Chrome'da denediğimde, öyküler yok Onlarla etkileşime geçelim. İOS'taki Google arama uygulamasında çalışırken çalışırlar.

Arama çalışmalarında AMP hikayeleri: Google, yıllardır arama sonuçlarında daha fazla resim ve video ekliyor. AMP hikayeleri, Bu çaba.

Aşağıda, Michael Jordan için yapılan bir aramada Google tarafından oluşturulan bir AMP hikayesinin nasıl tetikleneceğine dair bir örnek verilmiştir. Bilgi panelindeki “hikayeyi başlat” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

İşte buradaki tüm sürecin bir GIF'sidir:

Çalışamadığında Bu özellik işe yaramadı (henüz) iOS veya Chrome tarayıcı üzerinden iOS kullanıyor. Google arama iOS uygulamasını kullanarak tetikleyebiliyordum. Ayrıca, şu anda bu tarayıcılarda çalışmayan diğerleriyle de doğruladım. Google yakında umarız düzeltecektir, ancak gördüğüm ilk ekran ve bir sonraki ekrana gitmek için dokunmamı isteyen talimatlar. Bu durumda dokunarak hiçbir şey yapmadı:

AMP hikayeleri için nasıl optimize edebilirim? Bu noktada, içeriğinizin Google tarafından oluşturulan bu AMP öykülerinde nasıl görünecekleri açık değildir. Google, hikayelerin arama, Google Görseller ve Discover özelliklerini gösterebileceğini söyledi. AMP formatlı içeriğe sahip olmasına yardımcı olabilir, ancak bu bir gereklilik gibi görünmemektedir.

“Bilgisayar görüşündeki ilerlemeler sayesinde bunu başardık. [s] görüntüleri, "Pazartesi günü bir blog yayınında, Google Görseller mühendislik direktörü Cathy Edwards açıkladı. “İndeksimizde sahip olduğumuz her görüntü ve video için yüz milyonlarca ince taneli konseptler modelliyoruz. Örneğin, bir kaplanın görüntüsü 'kedi', 'hayvan' ya da 'büyük kedi' gibi kavramlar üretebilir. Bu, bir sayfada bulunan kelimelerin anlatılmasına gerek kalmadan, piksellerine bakarak bir resmi tanımlamamızı sağlar. ”


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibidir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.