SEO

Google Asistan güncellemeleri: Havayolu girişleri, otel rezervasyonları, dil çevirisi ve Haritalar

CES’ten çıkan Google Asistanı özellik güncellemeleri ve haberlerinde bir telaş var. Belki de en önemlisi, Google şimdi kullanıcıların Yardımcısı kullanarak United Airlines uçuşlarına check-in yapabileceğini söylüyor; ayrıca birçok otel zincirine sahip bir otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Yabancı dil çevirisi. Bugün ayrıca Google Ana Sayfa cihazlarının yabancı dilde çevrilmesi ve Google Asistan'ın Google Haritalar ile entegrasyonunun Google'a (Android ve iOS) sunulması da duyuruldu. (Google Haritalar entegrasyonu daha önce Google I / O’da duyurulmuştu.)

Tercüman fonksiyonu başlamak için 25’ten fazla dili destekleyecektir. Google Home Hub ve Google Assistant tarafından desteklenen üçüncü taraf akıllı ekranlarda kullanıma sunulacak. Orijinal Google Ev ve Ev Mini hoparlörlerinde de sunulacak.

Google Home Hub'daki tercüman modu ile bir kişi ekrana konuşuyor ve çevrilmiş ifade bölünmüş ekranın diğer tarafında beliriyor. Diğer kişi daha sonra işlemi tekrarlar ve ekran görüşmenin bir sonraki kurulumunu gösterir. Soru veya ifade ayrıca asistan tarafından sesli olarak okunur. (Microsoft, geçen yıl San Francisco'daki bir etkinlikte benzer eşzamanlı çeviri yetenekleri de ortaya koydu.)

Otel rezervasyonu ve havayolu girişi. Otel rezervasyonu özelliği, sadece akıllı telefonlarda başlamak üzere mevcuttur. Henüz benim için canlı değil, ancak sesle başlatılan, çok ekranlı, etkileşimli bir işlem gibi görünüyor. Google, Choice Hotels, Accorhotels ve InterContinental Hotels Group, Priceline, Expedia, Mirai ve Travelclick dahil olmak üzere birden fazla otel zinciri ve çevrimiçi rezervasyon hizmeti ile çalıştığını söylüyor. Google, başlangıçta “otel rezervasyon sürecini Asistan ile kolaylaştırmak amacımızın ilk adımı” olarak nitelendirdi.

Havayolu giriş işlemleri şimdilik yalnızca United ile mümkün. Ancak Google'dan daha fazla ortak geliyor,

Otel rezervasyon işleminin nasıl yürüdüğü görülmek üzere. Muhtemelen bir süre manuel olarak yapmak daha verimli olacaktır. Alternatif olarak, bilinen bir otel için işlemi başlatmak için Google Asistan kullanılabilir. Buna kıyasla, çok daha doğrusal ve anlaşılır bir işlem olduğu için havayolu girişlerinin yaygın olarak benimsendiğini hayal edebiliyorum.

Google Haritalar’ı kullanmaya hazır olan asistan. Google Haritalar’da Google Asistanı açıklandı. Ses etkileşimi ve arama zaten açıktır. Ancak, Yardımcısı entegrasyonu, Haritalar'da yapabileceklerinizi genişletir. Kullanıcılar metinleri gönderebilir ve podcast veya müzik çalabilir. Android sürümünde, bir dizi üçüncü taraf uygulaması (örneğin, WhatsApp, Facebook Messenger) yoluyla mesaj gönderme dahil, ek yetenekler vardır.

Bazı teknoloji yazarları, Google Asistan'ın Google Haritalar’ı iOS için “Truva Atı” olarak çağırmaktadır. çünkü şu anda yalnızca Google Assistant iOS uygulamasıyla erişilebilen daha fazla iPhone sahibini Google Asistan’a maruz bırakacak.

Neden umurunda olmalısınız? Google Asistan'ın her yerde bulunması, tüm aramaların yarısının 2020'de sesle başlatılacağını belirten çok ama çok kaynaklı bir dönüm noktasına yöneldiğimizde kullanımı pekiştirecektir. Bu duyurular, bugün pazarlamacılar için iki büyük paket teslim eder.

birincisi, Google Asistanı (ve bu eklentiyi genişleterek) bir işlem platformu yapmak için çok çalışıyor. Bu pazarlamacılar için önemli etkileri olacaktır. İkincisi, eğer Asistan artan bir arama ve sorgulama yüzdesini yakalarsa, listeleri (çevrimdışı işletmeler için) optimize etmek ve herkes için özel snippet'ler için daha fazla içerik oluşturur – geleneksel arama sonuçları daha az yaygın hale gelir. [19659012] Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Screenwerk, kişisel medya ile dijital medya ve gerçek dünyadaki tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmek üzerine yazıyor. Ayrıca Yerel Arama Derneği Strateji ve İçgörü Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Onu Twitter'da takip et veya Google + 'da bul.