SEO

Google Asistan iOS uygulaması, Siri kullanıcılarına iPhone kullanıcılarının Okay Google'ı bildirmesini kolaylaştırıyor

Google, uygulama için Siri Kısayol desteğini getiren iOS için Google Asistan uygulamasına bir güncelleme yayınladı. Bu, artık Google Asistan'ı “Hey Siri, OK Google” diyerek tetikleyebileceğiniz anlamına geliyor. Bu, iOS kullanıcılarının tamamen ücretsiz ellerken Google'a soru sormasını kolaylaştıracaktır. Artık özelliği etkinleştirmek için Google Asistan uygulamasını açmaları gerekmiyor.

Bunu nasıl ayarlıyorsunuz? App Store'a gidip Google Asistan uygulamasını indirip / veya mevcut Google Asistanınızı güncellediğinizden emin olun. son sürüme kadar uygulama. İOS cihazınız, iPhone veya iPad'inizde Google Asistan uygulamasını açın. Ardından, “Siri'ye Ekle” düğmesi olan bir kart göreceksiniz. Şuna benziyor:

Cihaz daha sonra size “Ok Google” diyerek sizi kaydetmenizi isteyecek.

Sonra diyorsunuz ki, “Ok Google:”

Ardından kayıt işlemini onaylamanızı ister ve yeniden kaydetme ya da işlem yapma seçeneğini tıklayabilirsiniz:

Bu, Google Asistan'ı yalnızca “Hey Siri, Ok Google” deyince.

Siri Kısayolları Google Asistan'la nasıl çalışır? Tek yapmanız gereken iPhone veya iOS cihazınızı almak ve “Hey Siri.” deyin. yukarı, sadece "Tamam Google" deyin. Ardından Google Asistan uygulaması gelip bir sonraki komutunuzu dinleyecektir.

İşte burada (sessiz) kaydettiğim bir video var:

Bu neden önemli? Bu, potansiyel olarak iOS kullanıcılarına daha fazla Google araması getirebilir. İPhone'unuzda Google aramalarını yapmak tamamen zor olan şeylerden bazılarıdır. Google Asistan'a veya Google uygulamasına gitmeniz ve manuel olarak konuşmanız veya mobil Safari tarayıcınıza gitmeniz ve yazmanız gerekir. Şimdi, park yolunu aşağı sürüyorsanız, “Hey Siri, Okay Google. ”Ve ne bilmek istediğinizi sorun. Google Asistan, Siri'den çok daha akıllıdır ve bu Kısayol, iOS cihazınızda tamamen handsfree bir Google Asistan deneyiminin gücünü açığa çıkarır.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve bir şirketin RustyBrick'in sahibi. web tabanlı danışmanlık şirketi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.