SEO

Google, Asistan ve dijital işlemler için Asistan'ı yeniden tasarladı

Google Asistan'ı çevreleyen tartışmaların çoğu Google Ana Sayfa'ya odaklandı. Ancak Asistan akıllı telefonlarda çok daha yaygın bir şekilde dağıtılıyor.

Akıllı telefonlar ve ekranlarda daha zengin kullanıcı arayüzü

Çarşamba günü Google, akıllı telefonlarda, özellikle de Android'de, daha dokunmaya duyarlı ve akıllı telefonlarda deneyim kazandıran Asistan'ın yeniden tasarlandığını duyurdu görsel olarak interaktif:

Yeni tasarım, en iyi metni birleştirir ve telefonunuzda konuşur ve ihtiyacınız olduğunda ilgili bilgileri size verir. Google Asistanınıza telefonunuzdan bir şey isteyin. Ardından, zamanın bir kısmında ihtiyacınız olan yardımı almak için resimler, kaydırıcılar ve düğmelerle etkileşimde bulunabilirsiniz.

İşlem fırsatları

Ayrıca, daha fazlası için yolu açıyor işlemsel etkileşimler ve ticaret. Yeni tasarımdaki değişiklikler arasında:

  • Daha büyük görüntüler ve görsel araçlar
  • Kontroller ve sürgü (örn. Işıklar veya hoparlör hacmi için akıllı ev kontrolleri)
  • Dokunma ile düzenlemeyi sağlayan etkileşimli mesajlaşma UI

Birçok Bu değişikliklerin tüketiciler için yararlı olacaktır, ancak muhtemelen daha önemli pazarlamacılar ve markalar için değişiklikler.

Abonelikler ve dijital ürünler kullanım durumları

Artık Google Asistan, dijital ürünlerin ve premium aboneliklerin satışını destekleyecektir. Google Asistan için yapılan işlemler, daha önce fiziksel ürünlerin marka ve perakendeciler tarafından satışını etkinleştirdi. Artık şirket, bir Google Asistan etkileşimi içinden premium içerik veya hizmet satmayı mümkün kılıyor:

Günümüzde kullanıcılar, bu işlemlerinizi, hoparlörler, telefonlar ve Akıllı Ekranlar aracılığıyla Yaptığınız İşlemle görüşürken tamamlayabilirler. Bu, ABD’de başlayacak ve daha fazla yerel kitlenin gelmesiyle desteklenecek.

Google, oyun dünyasından örnekler sunuyor (ör. Seviye yükseltmeleri). Ayrıca, ücretli deneyimlere anında yükseltmeleri mümkün kılan meditasyon uygulaması Headspace'a da değiniyor. Ve bu abonelikler veya dijital ürünler bir cihazda satın alınabilir ve bir başkasıyla tüketilebilir (örneğin, akıllı telefondan satın alma, Google Home aracılığıyla kullanım).

Google Sign-In Desteği

Bu platformlar arası deneyimi mümkün kılmak ve daha akıcı hale getirmek Şirket ayrıca Asistan için Google Sign-In'i de duyurdu. Google, Starbucks'ın tek bir Oturum Açma kullandığını ve “kullanıcı için manuel hesap girişini gerektiren önceki uygulamalarına kıyasla oturum açma dönüşümünün neredeyse iki katı olduğunu” söyledi.

Amazon akıllı hoparlörlerde baskın pazar payına sahip olmasına rağmen, Google daha yakın zamanda üçüncü taraf raporlarına göre cihaz gönderilerinde Echo'yu yendi. Aynı zamanda Android kullanıcılarının büyük yüklü tabanında bir avantajdır; İOS ve Android için Alexa uygulamaları olmasına rağmen Amazon'un bir akıllı telefon kullanıcı tabanı yok.

لماذا هو مهم؟

Google'ın çok platformlu bir Asistan stratejisi (akıllı hoparlör, akıllı ekran, akıllı telefon) ve Bu değişiklikler, bu yaklaşıma daha da yardımcı olur. Ayrıca geliştiriciler, yayıncılar ve markalar için yararlı ve yeni para kazanma yetenekleri sağlarlar.


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editördür. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459030) veya onu Google + 'da bulun.