SEO

Google, bir çok kez sıfır sonucu tekrar gösteriyor, hesaplamalar ve dönüşümler arama sonuçları

Google, arama sorgusunu tamamen çözecek yanıtlar verebileceklerinden emin olduklarında sıfır arama sonuçları göstermeye karar vermiştir. Bu şu anda birçok zaman, hesaplamalar ve dönüşümler arama sonuçlarıyla sınırlıdır. Yani, matematik cevapları isteyen sorular, belirli yerlerde ve matematik dönüşümlerinde zaman. Google, her zaman arama sonuçlarının Google’ın gösterilmesine yol açacak "tüm sonuçları göster" için bir bağlantı sağlar.

Google, ana arama sonuçlarını ne zaman gizler? Google, sorguyu belirli olduğunda yalnızca ana arama sonuçlarını gizler. zaman, hesaplamalar ve dönüşümler ile ilgili sorgular. Hatta bazı durumlarda, Google'ın bir arama yapanın arama sonuçlarını almak isteyebileceğini düşünmesi durumunda, Google arama sonuçlarını göstermeye varsayılan olacaktır.

Örneğin, işte burada [time in india] için bir arama: 19659004] Bunu [time in new york] ile karşılaştırın:

Google, bazılarının New York Times için aramalar olabileceğine ve dolayısıyla tüm arama sonuçlarını varsayılan olarak gösterebileceğine inanmaktadır.

Bu sıfır sonuç türleri dönüşümler için de geçerlidir:

] Ve ayrıca matematik için de geliyorlar:

Google'ın ifadesi. Google, bu özelliği bugün kullanıma sunmakla ilgili şu ifadeyi e-postayla göndermiştir:

Her zaman olduğu gibi, arama hedefimiz, kullanıcıların en alakalı bilgileri hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmaktır. Bir kullanıcının bir hesaplama, birim dönüşümü veya yerel saat aradığı için son derece yüksek bir güvendiğimiz sorgularda, mobil cihazdaki yükleme süresini iyileştirmek için tek bir sonuç göstereceğiz. Şubat ayındaki ilk denememizden bu yana, kullanıcılara aradıklarını sunduğumuzdan emin olmak için reklamları kaldırmaya ve bu deneyimin tetikleyici kalitesini geliştirmeye çalıştık ve daha fazla sonuç görmek için dokunma seçeneğini sunacağız.

Google bunu Mart ayında test etti, ancak özelliği geri çekti. Google, bu yılın başlarında arama sonuçlarında hiçbir arama sonucunu Mart ayında göstererek test etti. Testte bir sürü mutsuz insan vardı, bu yüzden Google birkaç gün sonra durdu ve bu çabaları yeniden düşüneceklerini söyledi.

İnsanlar neyi beğenmedi? Bazı durumlarda Google, sıfır sonuç gösterdiğinde bazı markalara kendi isimleri için gelmiyor. Ayrıca, arkadaşlık sitelerinin [date in london] gibi sorgular için gelmesini de durdurdu. Bu arama denemesinin başarısız olduğu pek çok örnek vardı ve Google bunların çoğunu çözmeye çalıştı.

Ancak, [date in london] durumunda Google, size sadece takvim tarihini vermek ve bir ruh eşini bulmanıza yardım etmek değil: 19659013] Bu neden önemli? Zaman dönüşümleri yapan, matematik problemleri ya da diğer dönüşüm formülleriyle ilgili yardım yapan siteler için artık gerçekten kötü bir şekilde olabilirsiniz. Google, sitenizi ek bir tıklama yapmadan cevaplar için göstermez. Ayrıca, yeni şirketinizi bir zaman, dönüşüm veya matematik problemi biçiminde adlandırmaya çalışırsanız, Google'ın bu sorgu için arama sonuçlarını gösterebildiğinden daha iyi bir şekilde emin olursunuz. Aksi takdirde, Google'ın markanızla ilgili arama yapan kullanıcılar için herhangi bir trafik göndermesi biraz zaman alabilir.

Teşekkürler. Ayrıca, bunu sabah saatlerinde ve bir Pazar günü bize yanıt veren bir Google sözcüsü için Sergey Alakov'a teşekkür etmek istedik.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY tabanlı RustyBrick'in sahibi. web danışmanlık firması. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.