الطباعة - تصميم

Google Cloud ile Cep Telefonunuzdan Mürekkep Püskürtmeli Baskı

Birkaç ay önce Google Cloud Print’in ilk açılışında, bir bilgisayar terminali aracılığıyla hala web bağlantısı gerektiren bazı eski yazıcılarda karşılaşılan zorluklar görüldü. İlk sorunlar çözüldükten sonra, HP tüm Google Cloud Print kullanıcılarının artık herhangi bir bilgisayardaki veya akıllı telefondaki herhangi bir Google Cloud Print destekli uygulamadan doğrudan herhangi bir HP ePrint özellikli yazıcıya yazdırabileceğini duyurdu.

Yazıcının kullanıcıları bir yazıcı sürücüsüne veya PC'ye nihayet kaldırılmış olarak bağladıklarında, artık bir Google hesabına giriş yapmak, kullanılan HP ePrint özellikli yazıcının benzersiz bir e-posta adresini girip tıklatarak bu basit bir işlemdir. "Yazıcımı bağla" düğmesi

Diğer tüm açılardan, yazıcının kurulum şekli veya kağıt besleme tepsisi, yazıcı mürekkep kartuşları, toner kartuşları veya uyumlu mürekkep kartuşlarının kullanımı, Google Cloud Print üzerinden bağlanırken değişmeden kalır

Basılı belgelerin basılması, birçok iş yerindeki bir dizi uygulama için hala yaygın bir gerekliliktir. Önemli bir fark, artan çevresel kaygının bir sonucu olarak, her bir belgenin, basılması kesinlikle gerekliyse dikkatlice göz önünde bulundurulmasıdır. Bulut طبعة, artık maliyet etkinliğini arttırılmış baskı yönetimi, alan azaltma ve ticari ortama kolay kullanım getirmektedir.

Artık eğilim, artık ofis dışında veya hareket halindeyken, çoğu yerde işyerinde çalışmak için artan sayıda şirket çalışanı yönünde. PC / dizüstü bilgisayardan yazıcıya kablo bağlantısı yapılamayabilir veya yalnızca izin verilen kullanım ile mümkün olmayabilir. Nerede ve ne zaman istenirse yazdırmak için bulut tabanlı bir hizmetin benimsenmesi zaman yönetimi ve üretkenlik için önemli bir katkı teşkil edecektir.

Günümüzün yüksek güvenlikli iş yerlerinde, hassas şirket verilerini korumak için şimdiye kadar endişe duyan şirketlerin büyük çoğunluğu ofis çalışanları, bilinmeyen bir yazıcıya bir dizüstü bilgisayardan bağlanırken bir yazıcı sürücüsünün kurulmasına izin vermek için hiçbir kısıtlamaya sahip olacaklar ya da hiçbir yönetim haklarına sahip olmayacaklar.

Uzaktaki bir çalışan başka bir ofiste yazdırmak istemesine rağmen, güvenlik ilkesi hala geçerli veya farklı veya yeni satın alınmış bir yazıcıyla evde. Sorun, iPad gibi bir takım cihazların veya Google Chrome işletim sistemini kullanan diğer akıllı telefonların ve netbookların ortaya çıkmasıyla daha da karmaşıklaşıyor. Birçoğunun hala yerleşik baskı yetenekleri yoktur veya yalnızca sınırlı sayıda mevcut yazıcı için temel bir desteğe izin verir.

Bazı üreticiler, ticari olarak kullanılan akıllı telefonlardan görüntüleri doğrudan basma seçeneği sunan yazıcılar sunsa da, ancak Gömülü bir baskı sistemine sahip ve görüntüleri baskıya dönüştürecek, belge baskısı için uygun değildir.

İsteğe bağlı olarak, herhangi bir yerde, isteğe bağlı olarak, herhangi bir yerde, web tabanlı bir baskı sistemi geliştirmek, artık, Web'e mobil / akıllı telefon üzerinden ve mobil uygulamaların yaygın olarak kullanılması ile erişiliyor. Google Cloud Print Apps şu anda Gmail, Mobil cihazlar için Google Dokümanlar ve yakında üçüncü taraf uygulamalarını kullanmak üzere Chrome OS desteği içermektedir.


مصدر بواسطة Kelvin Graham