SEO

Google daha iyi bir tatil omnichannel stratejisi oluşturmakta

NEW YORK – Bugünün müşterileri, çevrimiçi ve çevrimdışı alışveriş yapmak, ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları ürünleri ve hizmetleri aramak arasında geçiş yapıyor, dedi Google'da çok kanallı çözümlerin başkanı Zack Bailey. Bailey, Perşembe günü SMX East’te Google’da global ürün lideri olan meslektaşı Irem Erkaya ile birlikte açılış oturumu açtı.

Google’a göre, alışveriş yapanların dörtte üçü (% 76) tatil müşterileri, satın alma kararlarını verirken üç veya daha fazla kanalda arama yapacak (satıcıların web sitelerini, sosyal ve pazarları düşünecek). Tatillerde başarıya ulaşmak için Bailey ve Erkaya, bu sezon çok kanallı kampanyaları yöneten reklamverenlere birkaç ipucu ve en iyi uygulamalar önerdi.

Google’ın sunumu, reklamverenlerin tatil kampanyası etkinlikleri için akılda tutmak istedikleri üç alana değindi. Bunlara şunlar dahildir: Showcase Shopping reklamları için genişletilmiş envanter, müşteri yolculuğunun tüm temas noktalarında çevrimiçi ve çevrimdışı YG'yi en üst düzeye çıkarmak için ipuçları ve tatil müşterilerini fiziksel mağazalara götürmek üzerine bir tartışma.

Alışveriş kanalı olarak görsel arama. Google, birkaç yıl önce Görsel arama için Alışveriş reklamları sundu. Şimdi, Vitrin Alışveriş Reklamları Google Görseller’de yayınlanıyor. Bailey, ABD'li müşterilerin yeni markaları ve ürünleri keşfetmek için Google Görseller’i gittikçe daha fazla kullandıklarını, müşterilerin% 50’sinin ürünlerinin görüntüleri satın alma konusunda ilham verdiğini belirtti.

“Bu yüzden Showcase Shopping reklamlarını [SSA] genişlettik. Google Görseller, ”dedi Bailey. “Tüketicilerin Araştırmalar ve alışveriş yapmak için Görüntüler sayfasını nasıl kullandıkları hakkında bilgi toplayan fikirlere dayanarak, SSA'yı Google Görseller’e genişletmek doğal bir sonraki adımdı.”

Alışveriş Reklamlarını Göster, alışveriş yapanlar “ tatil makyajı. ”

Sponsorlu görüntüler, üzerine moral verdiğinde marka, fiyat ve diğer detayları ortaya çıkaran ürünleri vurgulamaktadır.

Şimdiye kadar, Showcase Shopping reklamları yalnızca giyim ve mobilyayla ilgili aramalar için kullanılabiliyordu. Güzellik ve elektronik gibi yeni kategorilere yayılıyor.

YouTube’a gelen alışveriş reklamları. Bailey, video izleyiciler için alışveriş amacına girmek için Google’ın Alışveriş reklamlarını YouTube ana yayınına ve YouTube arama sonuçlarına genişleteceğini söyledi. İlk duyuru bu ayın başlarında yapıldı.

“Bu, müşterilerin zaten haber yayınlarında alakalı içeriği keşfettiğini göstermek için başka bir harika yol sunuyor” dedi Bailey.

Çevrimiçi ve çevrimdışı YG'yi en üst düzeye çıkarma

Çevrimiçi çevrimdışı dönüşümleri artırmak için yerel envanter reklamları. Irem Erkaya, Yerel Envanter Reklamlarının, müşterilerin hem çevrimiçi hem de yakındaki bir fiziki mağazada şu anda stokta bulunan ürünlerle ilgili görünürlük kazanmasına yardımcı olabileceğini açıkladı. Ayrıca, yeni genişletilmiş bir mağaza toplama özelliği, müşterilere satın aldıkları ürünleri yerel perakendeciden alma konusunda daha fazla seçenek sunacak.

Akıllı ihalede mağaza ziyaretleri. Google, Reklamverenlerin müşterinin yaşam döngüsünün tam değerini ölçmelerine yardımcı olmak için dört yıl önce Mağaza Ziyaretleri'ni başlattı. Geçtiğimiz yıl Erkaya, Google’ın Google’da Mağaza Ziyaretleri’nin raporlamalarını görebilecek işletme sayısını neredeyse iki katına çıkardığını ”söyledi. Pek çok reklamveren, Mağaza Ziyaretleri ölçümlerine aşina olsa da, bu özellik şimdi alınmasına yardımcı olmak için akıllı tekliflere entegre edilebilir yaya trafiği ve çevrimiçi dönüşüm eylemleri hesaba katılır. Yakında, reklamverenler belirli Alışveriş kampanyalarına Mağaza Ziyaretlerini dahil edebilecekler.

Alışveriş yapanları yerel mağazalara götürmek

“Çok kanallı genel iş hedeflerine ulaşmak önemli olsa da, bazen amacınız basit: insanları mağazalarınıza koymak,” Bailey dedim. Müşterileri yalnızca fiziksel konumlara yönlendiren mağazaya özgü stratejilere bakarken, Google’ın araştırması, tatil yapanların% 78’inin mağazaya girmeden önce çevrimiçi aramaya yöneldiğini buldu.

Yerel işlemlerin optimizasyonu. Markalar için, Yerel kampanyalar (geçen yıl tanıtıldı), Arama, Haritalar, Görüntüleme ve YouTube üzerinden müşterilere, akıcı, kanallar arası bir kampanya aracılığıyla ulaşma imkanı sunuyor. Yakında, Bailey, reklamverenlerin konum yönleri veya çağrılar gibi daha geniş bir dönüşüm türüne göre optimize edebileceklerini açıkladı. Yerel işlemlerin optimizasyonu şu anda beta testinde.

Yön planlama reklamları. Yerel işletmeler artık kullanıcıların yol tarifleri almalarına ve rotalarını planlamalarına yardımcı olmak için mağazanın konumunu belirleyebilir. “Sadece birkaç dokunuşta, [customers] konumunuzu Noel alışveriş rotalarında uygun bir durak olarak ekleyebilir. Ayrıca, markanızın farkına varmanıza yardımcı olmak için kolayca tanınabilen ve okunaklı olan logoları küçük bir formatta ekleyebilirsiniz. ” Örneğin, işletmeler müşteriler için daha iyi tanımlanabilir bir görsel oluşturmak için renk, sembol ve logo gibi yaratıcı unsurlar içerebilir.

Konum grupları. Farklı konumlarda farklı envanter sunan yerel işletmeler için – veya yere göre değişen iş hedefleri olan franchise için – Bailey, belirli bir alt küme konumunu tanıtmak için Konum gruplarını kullanmanızı önerir.

Bir örnek olarak, Bailey, “Bu, otomatik satıcılık gruplarının reklamları, 2019 envanterini çıkarması gereken düşük performanslı satıcılara odaklamasını kolaylaştırıyor. Belirli şehirlerde kapı bariyerlerine sahip olan perakendeciler belirli yerlere fazladan trafik çekmek isteyebilirler. ”

Daha zengin yaratıcı raporlamalar. Yerel kampanyalar, işletmelerin çeşitli Google mülklerinde (Arama, YouTube ve Google Haritalar gibi) alışveriş yapanlara ulaşmalarına yardımcı olabilir, ancak reklamveren إعلان rekabeti karşısında öne çıkmada anahtar faktör olabilir.

Bailey, geniş çapta yerel kampanyalar oluşturmayı önerdi. Google Reklamlarının en iyi performans gösteren kombinasyonları bir araya getirmesini sağlamak için yaratıcı varlıklar dizisi (başlıklar, açıklamalar, CTA). Reklamverenlerin yaratıcı varlıkları hassas bir şekilde ayarlamalarına yardımcı olmak için Google, yaratıcı varlıkları aynı türdeki diğer varlıklara göre sıralayan varlık raporuna bir performans sütunu ekledi.

Bailey, sütunun hangi metin, resim ve videoların en iyi performansı gösterdiğini gösterebileceğini açıkladı. ve hangileri değişmeye değer. Yetkili, bu yeni görünürlük düzeyinin, pazarlamacıların diğer pazarlama kampanyalarını ve tatil günleri için kanalları bilgilendirebilecekleri bilgileri bulmalarına yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi.


نبذة عن الكاتب

Taylor Peterson, pazarlamacıları bilgilendiren ve ilham veren endüstri lideri kapsama alanını yöneten Üçüncü Kapı Medyası Editör Yardımcısıdır. New York'ta bulunan Taylor, global markalar için yaratıcı üretim ve ajans reklamcılığına dayanan pazarlama uzmanlığı getiriyor. Taylor'ın editörlüğü dijital pazarlama ile yaratıcı stratejiyi kampanya yönetimi, yeni formatlar ve görüntülü reklamcılık gibi konularla birleştiriyor. !