SEO

Google Dance, Arama Motoru Optimizasyonunu Nasıl Etkiler?

Google aylık güncelleme döngüsü artık Google Dance olarak biliniyor. Bu, hangisinin izleyebildiği son derece kestirilemez ve ani bir durumdur. Bu, şu anda herhangi bir web sitesine veya web sayfasına başvurabilecek olan açık havada büyük bir adım olmak üzere azaldı. Hemen hemen her web yöneticisi, Google Dance şeklinde gerçekleşecek güncelleme oturumunu heyecanla bekliyor. Google Dance, Arama Motoru Optimizasyonu'nun önemli bir yönüdür.

Google örümcekleri, dünyanın farklı yerlerine yayılmış milyarlarca web sayfasını taramaya başladı. Teknoloji, veritabanında listelenen tüm mevcut web sitelerini örmek için Googlebot veya Deep botlardan ayrılır. Ayrıca yeni ve yakın zamanda başlatılan web sitelerini de anlıyor. Çoğu durumda örümceklerin ilk taraması, normalde iki hafta sonra oluşan başka bir tarama ile tekrarlanır.

Googlebot, her zaman, web sitesinde yakın zamanda kullanıma sunulan yeni olanlar da dahil olmak üzere, mevcut veritabanında bulunan tüm mevcut sitelerin genel olarak gözden geçirilmesinin ikinci bir aşamasını başlatır. Aslında Google Arama eğilimini incelemek için, web sitelerini Arama Motoru Optimizasyonu için arama motor listelerine göndermeden önce iyi bir web yöneticisinin görevidir.

Çoğu web yöneticisi, kendi web sitesinde yer alan web sitelerini, her iki ayda bir yapılan güncellemelerle ilgili olarak görmek istiyor. Ancak bu her zaman geçerli değildir, bir web sitesi ilk kez ayın içinde tarandığında, ancak hemen takip edilen ikinci taramada yer almadığı zamanlar olmuştur. Ancak, ikinci listede bir web sitesi taranırsa, ikinci ayın listesindeki web sitesinin tekrarı kaydedilmiştir.

Web sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu için Google dansında listelenmesini (19459004) daha hızlı görmek için web yöneticilerinin öncelikle çevrimi incelemeleri ve ardından sitelerini güncellemeleri gerekir. Böylece web sitesi çok yakında listelenir. Güncellemeden sonra gerçekleşen ilk tarama. Eğer bu yapılırsa, örümceklerin bir sonraki ayda web sitemize girebilmeleri için daha parlak şanslar vardır.

Arama motorları web sitesine daha sık girdiğinde, Arama Motoru Optimizasyonu sürecini geliştirme şansı o kadar yüksek olur.