SEO

Google Discover feed'lerinde yerel reklam testi yeni bir görünüm elde ediyor

Google, birkaç ay boyunca, Google Discover olarak adlandırılan reklamlarda ("Google Asistan" ve "Google Feed" ibaresinin ardından üçüncü adı) إعلان göstermek için sınırlı bir test yapıyor. Geçtiğimiz ay Google Discover’in son yenilemesiyle, reklamların da güncel bir görünümü var.

Yeni görünüm Bir Reddit kullanıcısı tarafından tespit edilen yerel reklamlar, artık feed'deki yeniden tasarlanmış organik haber kartlarının ve Google Arama sonuçlarında metin reklamları olarak başlığın yanında bulunan aynı reklam etiketi konumlandırmasının görünümünü ve hissini yaşıyor. Reklamlar ayrıca konu başlığındaki reklamveren adını da içeriyor.

Google, Discover feed'deki reklamları test ediyor.

Google Discover nedir? Feed, Google uygulamasının ana sayfasındaki haberleri, makaleleri ve video kartlarını ve yakında masaüstü ve mobil cihazlarda Google.com ana sayfasını içeriyor. Kullanıcılar kendi ilgi alanlarını ilgilendikleri konuları içerecek şekilde özelleştirebilirler.

Neden önemlidir. Keşfet'e metin reklamları genişletmek, Google için başka bir reklam alanı açar ve mobil cihazlarda reklamverenlere ve sonuçta masaüstü bilgisayarlara ulaşır. Şimdilik, bu hala erken ve çok küçük bir testtir, ve etki belirsizdir, ancak besleme zaten mobilde yüksek trafikli bir alandır.

Hat-ucu: 9to5Google


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarımız arasında günlük editöryal işlemleri yöneten Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmeni. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Alanı ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.