SEO

Google, en son Akıllı Teklif stratejisi olan Hedef Gösterim Payı'nı yayınladı

Ücretli arama kampanyalarınızın erişimini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, Google Reklamları hedef gösterim payı olarak adlandırılan yeni bir Akıllı Teklif stratejisi yayınladı.

Bu nedir? Hedef gösterim payı en üst düzeye çıkarılacak şekilde tasarlandı. Peki, rekabete karşı arama إعلان gösterimlerindeki payınız. Veya Google'ın belirttiği gibi, “uygun açık artırmaların belirli bir yüzdesini göster”

Nasıl çalışıyor? Hedeflenen gösterim payı teklifiyle, Google’ın sistemi, paylaşım hedefine ulaşmak için teklifleri otomatik olarak ayarlayacaktır. Bu strateji için üç yerleşim seçeneğinden birini belirleyebilirsiniz: sayfanın mutlak üstü (birinci konum), sayfanın üstü (organik sonuçların üstünde) veya sayfanın herhangi bir yerinde (organik sonuçların üstünde veya altında).

Bunu nasıl kullanabilirim? Diğer Akıllı Teklif stratejilerinde olduğu gibi, hedef gösterim payı kampanya düzeyinde belirlendiğinden, kampanyada yalnızca bu hedefe yönelik anlamlı olan anahtar kelimeleri eklediğinizden emin olmak istersiniz.

Bir kez seçtiğinizde Hedeflemek istediğiniz yerleşim seçeneğini, daha sonra,% 100 gibi yüksek bir gösterim payı yüzdesi hedefini belirlersiniz.

Ayrıca bir teklif sınırı da vardır. Google, hedefinize ulaşmak için gereken teklifleri azaltabileceğinden çok düşük seviyelere karşı uyarıyor.

Neden umursanız gerekir. Bu, Google’ın dördüncü Akıllı Teklif Verme yöntemidir (ihale sürecini otomatikleştirmek için beşinci sırada yer alırsanız) ve ilki öncelikle ulaşılması ve bilinirliği hedeflemektir.

Bu ayın başlarında, Google, bu konum metrikleriyle ilgili arayüze raporlama ekledi. Buradaki amaç, insanların ortalama konum ve daha fazlası hakkında daha az düşünmelerini sağlamaktır. Bu sayfada, sayfanın üst kısmında, katın üstünde, katın altında – performansın üzerindeki konumun etkisinin daha iyi bir göstergesi olarak görünmektedir. Google'ın bu konudaki düşüncesini, Google’daki reklam pazarlaması için VP’nin Matt Lawson’ı ile daha fazla okuyabilirsiniz.

نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya’nın Genel Yayın Yönetmeni’dir. Tüm yayınlarımızda günlük editöryal işlemler. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Alanı ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.