SEO

Google Etiket Yöneticisi – Genel Bakış

Birkaç yıl önce, webmasterlar tüm siteyi koruyorlardı ve gerçekten onlar için yorucu bir işti. Daha sonra JavaScript yöntemi Google Analytics tarafından kullanılmıştır, ancak gerekli kodları web sitesine eklemek için web yöneticileri tarafından belirli bir teknik entegrasyon gerekiyordu. Google etiket yöneticisi, taranan web sitesi etiketlerini korumak için ücretsiz bir çözüm olan listeyi izler. Google etiket yöneticisi, geliştiricilerin Facebook, Twitter ve hatta küçük bir JavaScript kodu dahil olmak üzere web sitesi etiketlerini yönetmesini kolaylaştırır.

Etiket Yapısı:

İyi tasarlanmış bir yapı, tüm web işlemlerini gerçekleştirmede önemlidir. Google etiket yöneticisi, Google Analytics’in yapısına benzer bir yapıya sahiptir. Arama motoru optimizasyonu hizmetlerinde artırıcı bir unsurdur.

Yapısının kısa bir açıklaması

  • Hesap – Hesap oluşturma bu işlemin ilk adımıdır. Bir şirket sadece bir hesaba ihtiyaç duyar, yeni konteynerler oluşturarak birden fazla web sitesi tek bir hesapta yönetilebilir.
  • Konteyner – Konteyner oluşturma, bu etiket yapısının bir sonraki kısmı. Kap, belirli bir web sitesi için gerekli etiketleri tutar. Bir kap oluşturmak, bir hesap seçmek ve yeni bir kap için oluşturma kapsayıcısına tıklamak kolaydır.
  • Etiket – Etiket oluşturma bu yapıdaki bir sonraki adımdır. Yeni kapsayıcılar oluşturmaya ayarlandıktan sonra, bir sonraki işlem web siteniz için etiketler oluşturmaktır. Google, kendi etiketleri için şablonlar sağlayarak hata oluşumunu azaltır. "Yeni etiket" oluşturmak için, kap bölümüne gidin ve "yeni etiket" düğmesini bulabileceğiniz etiket bölümünü seçin. Etiketlerden bazıları Özel resim etiketleri, GDN Yeniden Pazarlama, AdWords dönüşüm izleme, Universal Analytics, vb.
  • Tetikleyiciler – Etiket oluşturulduktan sonra, bir kaç doldurmanız istenir Her etiket türü için ayrıntılar. Bu Tetik, etiketi ateşlemek için tetikleyici olarak da kullanılır.

Bu yapı, internet pazarlama şirketlerinin çoğunda çevrimiçi işlerinde güçlü bir varlık oluşturmak için izleniyor.

Google etiket yöneticisini kullanmanın avantajları:

Başarılı SEO süreci zahmetsizce gerçekleşmiyor. Trafik analizi ve çevrimiçi إعلان kampanyasını dikkatlice ölçen web yöneticileri ve SEO uzmanlarının sürekli çalışması. Google Analytics, çılgın yumurta, AdWords vb. Bir internet pazarlama şirketindeki dijital pazarlamacılar için değerli varlıklardır. Google etiket yöneticisi, her SEO görevini yerine getirmede çeşitli avantajlar sunar.

Birkaç avantajı inceleyin:

  • Zaman kazanın – Kod geliştiricilerini bir web geliştiricisinin yardımı olmadan istediğiniz zaman değiştirmenize olanak tanır. Bu değişiklikler derhal yürürlüğe girecek.
  • Hızı Artırın – Daha fazla etiket eklemek ve daha fazla kod parçacıkları eklemek, sitenizin performansını ve yükleme süresini geciktirir. Bu etiket yöneticisi ile, kodları daha temiz ve düzenli hale getirerek yeni bir web deneyimine sahip olacaksınız. Site performansını yanı sıra hızını artıracak.
  • Kolay hata onarımı – Aynı kodlarda tekrar çalışmanıza gerek yok, etiket yöneticisi hata kodlarında hata ayıklamayı ve hemen başlatmayı kolaylaştırıyor.
  • Geliştirilmiş etiket yönetimi – Bir web sitesi birden fazla etiket içeriyor ve bol miktarda kod içeriyor. Etiket yöneticisi tüm etiketleri ve kodları yönetir. Web sitesi kodlarını temizler ve farklı sürümleri kullanmayı kolaylaştırır.

Sonuç:

SEO işlemi, marka adınızı milyarlarca web kullanıcısı arasında etkileyen bel kemiğidir. Google Etiket yöneticisi, etkili SEO sürecini büyütmede başarılı bir rehberdir. Bu etiket yöneticisi ile, sitenin aşırı kodlarını veya etiketlerini silmeden sitenizin analitik bilgilerini elde etmek mümkündür. Bu, operasyonel tecrübenin yanı sıra daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratır.