SEO

Google Gönderilerinden vazgeçme

Google Gönderiler, işletmelerin zamanına ve çabalarına değer mi? Bu soru son zamanlarda pek çok arama uygulayıcısının kafasındaydı. Bunun nedeni, Google’ın içerik paylaşımı biçimine daha az görünürlük sağlaması ve bu nedenle, işletmelerin içeriklerinde yapılan tıklamaları azalttığına yol açmasıdır. Bu, işletmelerin giderek daha fazla ücret kazandığı bir dünyada organik trafik çekmeye devam etmenin yollarını aradıklarından, daha yakından inceleme yapılmasını gerektiren bir konudur.

Google Yazıları Hakkında

Google Yazıları özelliği – teknik olarak Google ile Yazılar olarak bilinir – Google My Business (GMB) listesindeki kuruluşların görüntüleri, etkinlikleri, hikayeleri, GIF'leri ve videoları yayınlayarak güncellemeleri, duyuruları ve diğer içerikleri paylaşmalarını sağlar. İçerik, bir kuruluşun bilgi panelinde veya bir arama sonucunun yanında, hem Google hem de Google Haritalar’da görünen bir işletmeyle ilgili bilgilerde görünür.

Google, işlevi 2016’da işletmelere sunmuştur. konum tabanlı işletmeler için bir nimet olmuştur. Google Yayınları ile, işletmeler bilgi panellerini özel etkinlikler, saatlerde değişiklik veya yeni bir yerin açılması gibi dinamik içerikle güncelleyebilirler. Google Gönderileri, GMB listelerinin yerel arama sinyallerini giderek daha fazla etkilediği bir zamanda daha da önemlidir. Search Engine Land’in bildirdiği gibi, yalnızca Google Postaları bilgi panelinin altına gömülmekle kalmadı, mobil aramalarda gerçekte bilgi panelinden çıkarıldılar. Google’ın Google’a gönderdiği gönderilerin dağınık raporları, bilgi panelinin en üstündeki orijinal konumlarına geri döndü. Ancak fikir birliği, mesajların en altta kalmaya devam ettiği yönündedir.

Google neden Google Mesajlarını bilgi panelinin altına taşıdı? Teorilerden biri, Google’ın, özellikle Google’ın Amazon Reklamcılığının yayılmasına karşı إعلان alanını savunması nedeniyle şirketleri ücretli içeriğe doğru itmek istemesidir. Fakat kimse cevabı bildiğini iddia edemez. Google Gönderiler yalnızca birkaç yaşında ve Google genellikle özellikleri deniyor ve tweaks yapıyor. Sebep ne olursa olsun, müşterilerime Google Posts’ı kullanmaya devam etmelerini öneriyorum. İşte bu yüzden:

  • Belirttiğim gibi, Google Gönderiler, yerel arama sonuçlarında giderek daha fazla önem veren bir şirketin GMB listelerinin bir bileşenidir. Moz Yerel Arama Sıralaması Raporunda belirtildiği gibi, bir Google My Business (GMB) listesinin bir sıralama sinyali olarak önemi yıldan yıla yüzde 32 arttı. GMB listesi şimdi bir işletme için en büyük yerel sıralama faktörüdür. GMB listenizi Google Posts gibi içerikle taze tutmak, aramadaki güvenilirliğinizi artırır.
  • Google Gönderiler, işletmeniz yüksek değerli satın alımlara bağlıysa ve amacınız değerli, uzun vadeli bir müşteri ilişkisi oluşturmaksa özellikle önemlidir. Bu tür işletmelere örnekler arasında otomotiv perakendecileri ve varlık yönetimi danışmanları bulunmaktadır. Bir Google Post’u tıkladığınızda yayınlarınızı kolayca kolayca değerli bir şekilde güncellemeye çalışabilirsiniz.

Ayrıca, Google Gönderileriniz konusunda akıllı olun. Örneğin:

  • Müşterilerin sizi bulduğu diğer tüm yerlerde zaten oluşturduğunuz ve gönderdiğiniz içeriği kullanın. İçeriği yeniden göndermek, marka tutarlılığı ile müşterileri çekmek için çok daha verimli bir yoldur.
  • Müşterileri sizinle iş yapmaya çekecek URL'lerle harekete geçmek için güçlü aramalar kullanın.
  • Google Gönderilerinizi bu gibi doğru konum verileriyle iltifat ettiğinizden emin olun. adresiniz ve telefon numaranızın yanı sıra müşteri derecelendirmeleri / incelemeleri gibi ilgi çekici içerik olarak. Bilgi panelinizi güncel, doğru ve zorlayıcı tutun.

Google Gönderileri hala önemli ve onlar gitmiyor. İşletmelerin, içeriği taze tutmak için gereken verimlilik maliyetine karşı çektikleri her müşterinin ömür boyu değerini hesaplamasını öneririm. Takas buna değer mi? Bunun olacağından şüpheliyim.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşlerini oluşturuyor ve mutlaka Arama Motoru Arazi'sini değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Adam Dorfman, sınıfının en iyisi yerel otomasyon platformu Velocity'den sorumlu ekiplerin liderliğini yaptığı İtibarde Ürün Yönetimi Direktörüdür. Onu Twitter'da takip et @phixed .