SEO

Google, Google Haberler arama sonuçlarında başarı için ipuçları paylaşıyor

Google Search’ün halka açık çalışanlarından Danny Sullivan, Google Web Yöneticisi blogunda 2019’da Google Haberler’de nasıl başarılı olacağına dair bazı ipuçları verdi.

“Yayıncılara yol göstereceğini umduğumuz en iyi uygulamaları ve tavsiyeleri sunmak istiyoruz. 2019’da Google Haberler’de daha fazla başarı elde etmek için, ”Sullivan yazdı.

Tavsiye. Google Haberler SEO'nun en iyi uygulamaları için en önemli yöntemler şunlardır:

  • Google Haberler Yayınevi Yardım Merkezi’ni incelediğinizden emin olun.
  • Başlıklarınızı net ve doğru bir şekilde inceleyin – daha fazla ayrıntı için bu tavsiyeye bakın. Sayfada açık bir tarih ve saat gösterdiğinizden ve saati bildirmek için yapılandırılmış verileri kullandığınızdan emin olun.
  • Eski bir hikayeden daha fazla oyun almak veya yeni bir hikaye yazmak için “yapay olarak tazelenen hikayeler” kullanmayın. önceki eski öykülerdeki büyük ölçüde aynı içerik.
  • Google’ın, çizilen içeriği, başka bir siteye ait herhangi bir ek değeri olmayan, yeniden yayınlanmış içeriği başka bir içerikten yeniden yazılmış içeriği dizine eklemesine izin vermediğinden emin olarak, yinelenen içerik üretmeyin.
  • Yeniden yayınlanmış içeriği de kanonize edebilirsiniz.
  • Google’ın şeffaf çizgileri, yazarlarla ilgili bilgileri ve yayınla ilgili iletişim bilgilerini kullanarak söylediğini söyleyin. Google ayrıca, içerik politikalarını gözden geçirmeniz gerektiğini de belirtti.
  • “Herhangi bir kişiyi veya kuruluşu taklit eden veya sahipliğini veya birincil amacını yanlış tanıyan veya gizleyen sitelere veya hesaplara” izin vermeyerek aldatıcı olmayın.
  • Google ayrıca, Google SEO’nun genel tavsiyesi olan bağlantı şemalarına katılmadığınızdan emin olun.
  • AMP’yi de dahil olmak üzere arama sonuçlarınızı zenginleştirmek için yukarıda belirtilen yapısal verileri kullandığınızdan emin olun. HTTPS: Sayfalarınızı hazırlayın HTTPS ve diğer gizlilik ve güvenlik önlemlerini kullanarak güvence altına alın.
  • Daha fazla yardım ister misiniz? Google Haberler forumlarında Google'a ve En Çok Katkıda Bulunanlar'a Ulaşın

Bunlar yeni öneriler mi? Bunlar büyük ölçüde belirlenmiş en iyi uygulamalardır – yeni yaklaşımlar yerine iyi bir tazeleme.

yayıncıların siteleri ve içeriği hakkında endekslenmeyen ve Google Haberler’de sıralanmayan önemli şikayetler. Bu haber yayıncı sorunlarının çoğunun ele alındığına inanmakla birlikte, hala sorun olduğunu söyleyen bazı yayıncıları görüyoruz. Bu yayın, sorun yaşamaya devam eden haber yayıncılarına referans olarak işlev görebilir.

Neden önemli. Haber yayınlarsanız, Google Haberler’de olmak yayınınıza giden önemli bir trafik sürücüsü olabilir. Yukarıda ve Google’ın yayıncı yardım merkezinde yayınlanan bu ipuçları, Google Haberler’de başarılı olmanın temellerini oluşturur. Geliştiricilerden haber yazarlarına kadar herkes, sitenin Google Haberler’de iyi performans göstermesini sağlamak için bu ipuçlarının farkında olmalıdır.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazileri’nın Haber Editörlüğünü ve NY’nin merkezli web danışmanlık firması. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetmektedir.