SEO

Google, görüntü küçük resimlerini, snippet stili özellikli sonuçları göstermek için ilgili aramaları günceller

Google, mobil arama sonuçlarında ilgili aramalar bölümünde birkaç değişiklik yaptı. İki değişiklik, ilgili aramaların bir kısmının yanındaki resim küçük resimlerini ve ilgili arama sonucunu tıkladığınızda ek ayrıntıların görülebildiği bir seçenekle öne çıkan bir snippet'i içerir.

Ne değişti? En büyük değişiklik şudur: Bazı alakalı aramalarda, Google, sizi doğrudan söz konusu sorgu için arama sonuçları sayfasına yönlendirmenin aksine, size öne çıkan bir snippet'i gösterir. Dolayısıyla, belirli bir snippet'i görüyorsunuz ve Google’da yeni bir anahtar kelime arama sonuçları sayfasına yönlendirilmiyorsunuz.

Neye benziyor. [elevators] 'de arama yapmak için mobilde ilgili aramaların ekran görüntüsü:

Gösterilen özel snippet'ler. Bu alakalı aramalardan bazılarını tıkladığınızda, Google doğrudan sizi başka bir arama sonucu grubuna götürürse, Google bu arama sonucu için size özel bir snippet'i gösterir. Öne çıkan snippet'i tıklatma veya sorguyla ilgili daha fazla arama sonucu görmeyi isteme seçeneğiniz vardır.

İşte bir ekran görüntüsü:

لماذا هو مهم؟ Arama sonuçlarının yüzde kaçının daha fazla sonuç görmek için üzerlerine tıklasa bile, "alakalı aramalar" ın yanında kayarken belirsiz olduğu belirsizdir. Ancak yaparlarsa ve ilgili aramalar için öne çıkan snippet'tirseniz, daha fazla trafik elde edebilirsiniz. Anlayabileceğiniz gibi, snippet'ler yalnızca Google Asistan ve Google Home cihazları nedeniyle değil, Google’ın arama sonuçlarında yalnızca "konum sıfırı" olduğu için değil, şimdi de alakalı aramalarda kullanılmaları nedeniyle daha da önem kazanıyor. [19659007] Yazar Hakkında

Barry Schwartz Arama Motoru Arazi Haber Editör ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da yürütmektedir.