SEO

Google Görüntülü Reklam kampanyaları için 3 potansiyel özellik

Google, Salı günü bir blog yayınında reklamverenlerin Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarıyla yeni müşterilere ulaşmasını sağlamayı amaçlayan üç özelliği ele aldı. Bilmeniz gerekenler.

Ürün feed'leriyle dinamik arama. Google bu özelliği kısa bir süre önce duyurdu ve siz de Facebook’ta çalıştırırsanız bu kavram hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ziyaretçilerin sitenizde görüntüleyenlere dayanarak ürün reklamlarını göstermenin aksine, dinamik potansiyel reklamlar, kullanıcıların Google’daki geçmiş etkileşimlerini ve Google’ın ağındaki yayıncı sitelerini temel alarak ürünleri gösterir. Google, ürün performansını feed'inizden değerlendirmek için makine öğrenimini dağıttığını ve kullanıcıların ilgi alanıyla en alakalı olduğu belirlenen ve muhtemelen dönüşüm oluşturma olasılığı yüksek ürünleri eşleştirdiğini söylüyor. Dinamik aramaları etkinleştirmek için bir ürün özet akışını Görüntülü Reklam kampanyasına bağlamanız yeterlidir.

İnce ayarlı kitle genişletme . Kampanya ayarlarında kullanılabilen Hedefleme genişletme seçeneği, kitle erişimini "aynı ortalama edinme başına maliyetle (EBM) daha fazla dönüşüm elde etmeyi artırmak için kullanılabilir." Hedef, reklamverenlere bütçeyi en üst düzeye çıkarmak için teklifleri artırma zamanından tasarruf etmektir. Bir bütçe veya kampanya döngüsünün sonu. Şimdi erişimi artırmak veya azaltmak için kullanabileceğiniz bir kaydırıcı aracı var. Ayarı yaparken haftalık gösterim tahminlerini gösterir.

Otomatik olarak oluşturulan özel amaçlı segmentler. Kitleler, özellikle Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında anahtar kelime seçiminin önemini birkaç yıldan beri tecavüz ediyor. Google, bir ürünün veya hizmetin yanı sıra hesabınızda mevcut kitle hedeflemeyi ararken, kullanıcıların görüntülediği en yaygın anahtar kelimelere ve URL’lere dayalı olarak özel amaçlı hedef kitleleri otomatik olarak oluşturur ve yeniler.

“Bu segmentleri kullanarak, yerel gibi mal veya elektronik, doğru müşterilere ulaşmak için yüzlerce hatta binlerce anahtar kelimeyi yönetmek zorunda değilsiniz, ”diyerek blog yayınındaki Görüntülü reklamlar ürün müdürü Tris Warkentin. Köşe yazarı Grace Kaye'in belirttiği gibi, bu oluşturulan kitleler daha yeni veya kaynak sıkışıklığı yaratan reklamverenler için iyi bir seçenek olabilir. Otomatik oluşturulan özel amaçlı kitleler artık İngilizce, Almanca, Japonca, İspanyolca, Rusça, Portekizce, Fransızca ve İtalyanca dillerinde kullanılabilir.

Neden dikkat etmelisiniz. Bu özelliklerin her biri, makine öğrenmesiyle bazı düzeylerde çalışır ve Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarının potansiyel müşterileri hedefleme biçimine daha fazla otomasyon getirir.

Bu hikaye ilk olarak Pazarlama Arazileri'nde yayınlandı. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarımızda günlük editörlük operasyonlarını yöneten Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü إعلان ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.