SEO

Google Haritalar ile ilgili spam aramalarını ve diğer ihlalleri Google’a bildirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Üçüncü bir tarafın Google Benim İşletmem politikalarını ihlal etmesi durumunda, örneğin sizi spam olarak veya işinizi istemek üzere tekrar tekrar aramak için çağrı yapıyorsanız, bunları bu özel form aracılığıyla bildirebilir misiniz? Form, WayBack Makinesine göre bu yılın Mayıs ayından beri olmuştur, ancak yerel SEO topluluğundaki pek çoğu bunun farkında değildir.

Saygın bir yerel SEO olan David Mihm, bu form hakkında şunları yayınladı: [19659003] Üçüncü taraf ajansı nedir? Google’a göre “Üçüncü Taraf (3P)”, sahip olmadıkları bir işletme için Google Benim İşletmem'de işletme bilgilerini yöneten yetkili bir ajanstır. Bazı örnekler bir dijital pazarlama ajansı, bir üçüncü parti SEO / SEM şirketi, bir çevrimiçi sipariş veya zamanlama veya rezervasyon sağlayıcısı, bir bağlı kuruluş ağı sağlayıcısıdır.

Bu raporlama aracını ne zaman kullanmalıyız? sorunu üçüncü tarafla doğrudan çözemezseniz bu aracı kullanmalıdır. Google, “sorunu çözemiyorsanız aşağıdaki iletişim seçeneklerini kullanarak bizi bilgilendirin.” Diyor. Google, “ekip ihlal raporlarını araştırabilir ve gerekirse üçüncü tarafla doğrudan iyileştirme alanlarını belirleyebilir” dedi.

Bu araçla bir rapor ne olabilir? Google, sorunları bildirirken şu seçenekleri sunar:

  • Sürekli olarak çağıran veya soyleyen üçüncü taraf.
  • Üçüncü taraf, Google Benim İşletmem girişinizi sizin rızanız olmadan veya Üçüncü taraf, Google ile olan ilişkisini yanlış bildiriyor (örneğin Google çalışanları olduğunu veya Google ile resmi bir ortaklık kurduğunu iddia ediyor).
  • Üçüncü taraf, Google Arama’da en üst yerleşimi garanti edebileceğini iddia ediyor veya Haritalar.
  • Üçüncü taraf, işletmenizi listelemek veya Google'da listelenmeye devam etmek için para talep ediyor. (Not: Üçüncü tarafların bakım hizmetleri için ücret almasına izin verilir, ancak Google Benim İşletmem ücretsiz bir üründür ve işinizi listelemek için bir ücret talep etmez.)
  • Üçüncü Taraf, aldatıcı veya taciz edici pazarlama ve satış uygulamalarıyla ilgilenir (ör. Tehditler küçültücü işletmenin arama sıralaması.
  • Üçüncü taraf müşterilerle şeffaf olmamak (örneğin yönetim ücretlerini açıklama, toplu Google My Business performans verilerini sağlamada başarısız olma).
  • Üçüncü taraf, işletmenizin bilgilerini Google Haritalar'da yanlış şekilde temsil ediyor

Bu politikalarla ilgili daha fazla bilgiyi nereden edinebilirim? Google'ın, tüm bu politikaları burada açıklayan büyük bir belgesi var. Yine, bu formu ihlalleri bildirmek için kullanabilirsiniz.

Neden önemlidir? Google Haritalar ve Google Benim İşletmem, spam gönderenler için kolay bir hedef olan bir yer olmakla ünlüdür. Bu raporlama aracı “iyi adamlara” “kötü adamlar” a karşı savaşmak için biraz daha mühimmat verir. Birisi işinizden ya da müşterinizin işinden yararlanıyorsa, bu, yardım almak için kullanabileceğiniz formdur. Bir Google destek temsilcisi.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörlüğünü yapıyor ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.