SEO

Google Haritalar, Yerel Kılavuzları takip etme özelliği ile daha “sosyal” hale geliyor

Google’ın Yerel Rehberleri programının dünya genelinde 24.000 noktada 120 milyondan fazla üyesi var. Bunlar, yerel işletmeler ve yerler hakkındaki soruları yanıtlamanın yanı sıra incelemeler, görüntüler ve diğer içerikler sağlamanın yanı sıra, Google Haritalar deneyiminin büyük ölçüde görünmez ancak vazgeçilmez bir parçasıdır.

Yerel öneriler. Şimdi Kılavuzlar daha görünür hale gelmek üzere. Bazı şehirlerdeki Haritalar kullanıcıları yakında Yerel Kılavuzları takip edebilecek ve yerler ve yapılacak şeyler hakkında yerel önerileri görebilecek.

Test şehirleri Londra, Mexico City, New York, Bangkok, Delhi, Osaka, Tokyo, San Francisco ve São Paulo'dur. En İyi Yerel Rehberler – katkı etkinliğine dayalı puanlara ve seviyelere göre belirlenir (ör. Teşvik incelemeleri) – Google Haritalar uygulamasının altındaki “Sizin İçin” keşif sekmesi altında sunulur.

Sizin için, diğer Google içerik yayınları gibi, esasen yerel bir keşif yayınısınız. Ne kadar yaygın kullanıldığı belli değil; Google, bildiğim kadarıyla herhangi bir veri yayınlamamıştır

3 yılda 5 milyon ila 120 milyon. Kullanıcılar bir Yerel Kılavuz izlediğinde, o kişinin tavsiyelerini görürler. Bu, esas olarak Google My Business'taki yerel işletme takip özelliğini ve Google Haritalar'da “Yerleriniz” altında yaşayan daha az bilinen takip Listeleri özelliğini yansıtır.

Kabul edilirse, bunun için ilginç ve değerli veriler de getireceğinden eminim. Google.

Yerel Rehberler programı, Google’ın Yelp Elite Squad’e verdiği yanıt olarak başladı – Yelp, Google’ın programı çıplak bir şekilde kopyaladığını iddia edebilir. 2016 yılında küresel olarak 5 milyon katılımcıya sahipti. Ertesi yıl bu sayı 2018'de 50 milyona ve 95 milyona yükseldi. Şimdi belirtildiği gibi 120 milyon.

Bu yerel gönüllü gönüllüsü ordusu, Google’ın tüm diğer yerel platformları inceleme biriminde tutmasına izin verdi.

Neden umursayalım. Google, yıllar içinde, en çok da Google+ olan sosyal ağlar veya sosyal ürünler oluşturmak için sayısız girişimde bulundu. YouTube'u bir sosyal ağ olarak görmüyorsanız, hepsi temelde başarısız oldu. Şimdi Google, sosyal özellikleri başarılı, yerleşik ürünlere ayırıyor. Ancak bu özellikler benimsenecek mi? İlgili soru bu.

Ne olursa olsun, Google Yerel Kılavuzları, bazı açılardan, Google’ın en başarılı ürünlerinden birini, şu anda yerel arama hacminin en büyük sürücüsü olan gizli başarı faktörüdür.


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et تغريد veya onu LinkedIn'de bul. !