SEO

Google hem 'rezerve bir masa' hem de 'yarın tabloları' ile restoran rezervasyonunu test ediyor

Google, restoran listelerinde iki harekete geçirici mesaj düğmesinin görüntülendiğini test ederek, araştırmacının bir tablo ayırmasını veya yarın kullanılabilir tabloları görmesini sağlar. “Bir Masa Rezerve Et” ve “Tablolar Yarın” yazan iki düğme biraz fazla gözüküyor. Her iki durumda da, düğmeye ne zaman bastığınıza bağlı olarak, yarın için ayırtabileceğiniz tabloları görebilirsiniz.

Neye benziyor? Burada iki düğmeyi gösteren bu testin Sergey Alakov'dan bir ekran görüntüsü var:

Ne oluyor? Belki de bu bir hataydı, ama Sergey Alakov her iki düğmeyi tıklayarak birinin yarın için bir masa rezerve edebileceğini söyledi. . “Bir masa rezerve” düğmesiyle, öğleden sonra 18:00; “Yarın Tablolar” düğmesi yarın 7: 00'a ayarlanmışken.

İşte bu ekran görüntüsü:

Bu bir hata mıdır? Belki de bu sadece bir tuhaf böcek. Google, iki düğmeyi gösteren test gibi görünüyor. Bu yüzden, birisinin düğmeyi tıkladığı her olası durumu ele almak için test ayarlanmamış olabilir.

Neden bir tane gösterebileceğinizi gösteren iki düğmeyi bir tabloya göre gösterebilirsiniz. tarih seçicindeyken yarına atlamak için hızlı bir yol sağlar mı?

Neden dikkat etmelisiniz. Google, Google yerel kullanarak randevu alma veya rezervasyon yapma yolları da dahil olmak üzere, yerel aramadaki yeni kullanıcı arayüzlerini sürekli olarak test etmektedir. Yerel işletmeniz henüz Google ile Rezerv'e nasıl dahil edileceğine bakmamışsa, işletmenizin orada görünmesini sağlamak için Google'ın ortaklarından biriyle çalışmayı düşünmelisiniz.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. Ayrıca SEM konuları üzerine popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da yürütmektedir.