SEO

Google Home akıllı hoparlör IQ testini kazandı ancak Siri, Alexa ve Cortana'yı geçti

Loup Ventures, yıllık “akıllı konuşmacı IQ” testinin sonuçlarını yayımladı. Google Home genel galibiydi, ancak sürpriz şu ki Apple’ın HomePod ve Siri’si Alexa ve Cortana’ya en iyi şekilde destek verdi.

800 soru soruldu. Firma sanal asistanlara 800 soru sordu ve sorunun anlaşılıp anlaşılmadığına ve doğru bir cevap olup olmadığına dayanarak bunları derecelendirdi. Sorular beş içerik kategorisine ayrılmıştır:

  • Yerel – En yakın kahve dükkanı nerede?
  • Ticaret – Bana daha fazla kağıt havlu sipariş edebilir miyim?
  • Navigasyon – Otobüse nasıl inebilirim? [19659004] Bilgi – Bu gece İkizler kim oynuyor?
  • Komut – Bugün Steve'i saat 2'de Steve'i aramamı hatırlat

Test edilen akıllı hoparlörler şunlardı: 2. nesil Amazon Echo, Google Home Mini, Apple HomePod ve Harman Kardon Invoke . Aşağıdaki tablo sonuç karşılaştırmasını göstermektedir. Google Ana Sayfası, tüm soruları anladı ve bunların yüzde 88'ini doğru bir şekilde yanıtlayabildi. Ancak Cortana, soruların yalnızca yüzde 63'ünü doğru bir şekilde cevaplayabiliyordu.

Google, Ticaret kategorisinde Amazon’u yendi. Tüm sanal asistanlar, Loup tarafından yapılan geçmiş testlerden geliştirildi. Firma “Alexa en göze çarpan iyileştirmeyi yaptı” dedi. Belirli alanlarda, Cortana Bilgi kategorisinde en iyisini yaptı ve böylece Google, Google’ın skoruyla neredeyse eşleştiğini söyledi. Siri, Yerel ve Gezinme'de en iyi performansı gösterdi, ancak Komut kategorisinde de iyi sonuç verdi. Google, Alexa’nın Amazon bağlantısına rağmen şaşırtıcı şekilde en kötü performans gösterdiği Ticaret kategorisindeki tüm rakiplerini geride bıraktı.

Loup, Google’ın genel olarak kısmen özellikli snippet'lere kazandığı bir kazanç sağladı. “Google Asistan’ın performansı, büyük ölçüde“ özellikli pasajlar ”arama işlevinden kaynaklanmaktadır. . . Başkalarının yanıtlayabileceği yerlerde, 'burada bir aramadan gelenler' ve bağlantıların bir listesi var, Google size cevabı okuyabilir. ”

Neden umursamalısınız. Akıllı hoparlörler ve sesli arama önceki teknolojilerden daha hızlı bir şekilde benimsendi. Arama, içerik bulma ve ticaret platformları gibi önemli potansiyeller sunarlar. Yukarıda yansıtılan doğruluk ve yeteneklerdeki gelişme, tüketicilerin daha fazlasını yapmalarına ve nihayetinde bir pazarlama kanalı olarak doğuştan gelen potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacaktır.

Bu tür gelişmelerden önce ne tür yeniliklerin gerçekleşmesi gerektiğine dair özel bir tartışma için, LiveRamp VP Rebecca Stone ile röportaj


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editördür. Screenwerk, kişisel medya ile dijital medya ve gerçek dünyadaki tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmek üzerine yazıyor. Ayrıca Yerel Arama Derneği Strateji ve İçgörü Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Twitter'da izleyin veya onu Google + 'da bulun.