SEO

Google İşletme kategorilerim hakkında bilmediğiniz 7 şey

Google My Business kategorilerinin, Yerel Arama alanında çalışan birçok kişi tarafından genellikle gözden kaçan bir taktik olduğunu tespit ettim. Moz’un Yerel Arama Sıralaması Faktörleri Araştırması’na göre, uygun Google My Business kategori birlikleri, yerel paketler için 3. arama sıralaması faktörüdür. Hatırlayabildiğim kadarıyla, en üst sıradaki faktörlerden biri oldu, bu yüzden insanların sık sık bilmediği Google İşletme kategorileri hakkında bazı şeyler paylaşmak istedim.

1. Google, kategorilerin adlarını sürekli değiştiriyor. Örneğin, “Lincoln Mercury Bayii”, 2018 sonbaharında “Lincoln Bayi” olarak değiştirildi ve “Doğal Gıda Mağazası”, Aralık ayında “Doğal Mallar Mağazası” olarak yeniden adlandırıldı. [Google’ınonlarıyenidenadlandırabileceğinibilmekönemlidir;bunedenleyenibirkategoriolduğunudüşünmüyorsunuz

2. Google, kategorileri sürekli olarak kaldırır ve yenilerini ekler. Örneğin, ABD’deki 2018’in ilk altı ayında Google, 34 kategori ekleyip 36’yı kaldırmıştır. Eklemiş oldukları “Fitness Class” ve birincisi “Dog Sitter” idi.

3. Yeni kategoriler size sıralamada hız kazandırabilir. Bu konuda, Yerelin Zengin Varlıkları Olduğunu Nerede Olduğunu Bir kaçış odası için Yerel SEO yapmaya nasıl başladığı hakkında konuşuyor. Google, kısa bir süre önce bu işletme türü için bir kategori ekledi; bu nedenle rekabetin çoğu henüz yeni kategoriye girmedi. Yeni kategoriyi ilk ekleyenlerden biri olarak, bir gecede ilk sayfaya geçebildi.

4. Kategoriler, farklı ülkelerde farklı adlara sahiptir. Örneğin, Kanada’da Google My Business, Emlakçı kategorisine “Emlakçılar” adını verir. Bunun nedeni, Kanada’daki kategorilerin İngiltere’de adlandırılma şekline daha benzer olmalarıdır. [1] 19659002] 5 Bir Kanadalı olarak, kimsenin emlakçılara emlakçıları "emlakçı" demediğini söyleyebilirim. Google’da gördüğünüz kategoriler Google İşletme panosunda göründüğü gibi olmayabilir. Her kategorinin değişmeyen bir GCID'si ve ülkeye göre değişen bir kategori adı vardır. Bazen Google’ın, Google’da bir seçenek olarak neden "görünmediğini" göstermediğini gösteren bir kategori gösterdiğini anlamaya çalışıyorsanız, Google’ın GCID’yi gerçekten kafa karıştırıcı arama sonuçlarında gösterdiğini gördüm. İşletme panom. Bu örnekte, Brodie Clark Twitter'dan müşterisine eklemek için neden Isıtma Yüklenici kategorisini bulamadığını sordu. Bunun nedeni “Isıtma Müteahhitliği” aslında Avustralya’da Merkezi Isıtma Hizmeti olarak adlandırılan kategori için GCID'dir.

6. Testimize göre “kategori dilüsyonu” kavramı doğru değildir. Bu kavram, Google İşletme girişinizde birden fazla kategori varsa, bir kategori için sıralamanızı "zayıflatabileceğinizi" belirtir. Tüm sıralama gücünüzü bir kategoriye koymak yerine, seçtiğiniz tüm teorik olarak dağılmış olur. Doğru olacağının tam tersini bulduk. Daha fazla kategori eklemek, genellikle daha fazla ilgili sorgu için göründüğünüzden, sıralama ve tıklamalarda artışa neden olur. Örneğin, birçok işle ilgili dava aldıklarını fark ettiğimizde Florida'daki bir hukuk bürosuna “İstihdam Avukatı” kategorisini ekledik. [İstihdamavukatı şehir adı ]

7 sorgusu için yerel sıralamalarda 48 saat sonra yaptığı sıralamada bu oldu. Birincil kategori daha fazla sıralama gücüne sahiptir. Her zaman bir işletmenin birincil kategorilerini akıllıca seçmesini öneririm, çünkü ikincil kategorilerden daha fazla derecelendirme ağırlığına sahiptir. Birincil kategori, Google My Business panosunda seçtiğiniz ilk kategoridir. Sigorta yasasını da uygulayan kişisel bir avukatımız vardı. Odaklanmasının kişisel yaralanma olduğunu söyledi, bu yüzden kategorilerini Google My Business'ta değiştirmemizi önerdim. Daha önce, birincil kategori olarak “sigorta avukatı” ve ikincil kategori olarak “kişisel yaralanma avukatı” vardı. Bunu tersine çevirerek, çoğu kişisel yaralanma anahtar kelimesinde bir artış ve sigorta avukatı anahtar kelimelerinde bir azalma gördük.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşlerine aittir ve Arama Motoru Ülkesi'ne dahil değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Joy, Kanada’daki Yerel Arama Forumu ve Sterling Sky’ın sahibidir. Ayrıca Yerel SEO alanında başarılı olmak için neye ihtiyaç duyduğuna dair ayrıntılı bir bakış açısı isteyen kişiler için gelişmiş bir eğitim el kitabı olan Uzman Yerel Yerel SEO Rehberinin de yazarıdır. 2006'dan beri sektörde görev yapmaktadır. LocalU'da öğretim üyesidir ve SMX, LocalU, Pubcon ve Arama Durumu gibi pazarlama konferanslarında düzenli olarak konuşmayı sever. Onu Twitter'da bulabilir veya Google My Business Forum'da Ürün Uzmanı olarak gönüllü olarak çalışabilirsiniz.