SEO

Google, kalite güvencesi için reklamlardan yapılan aramaların küçük bir yüzdesini kaydeder

Google, reklamverenlere, yalnızca telefon araması üreten reklamlardan gelen aramaları ve reklamlarda telefon uzantılarını kaydedebileceğini bildirmeye başladı. Şimdiye kadar bu yeni girişim hakkında bildiklerimiz var.

Google bunu neden yapıyor? Birincil hedefler, Google’ın, kullanıcıları sahtekarlık ve spam’den korumak ve reklamverenler için güvenilir bir ortam sağlaması gerektiğidir.

“Reklamcılıkta dolandırıcılık ekosistemi giderek büyüyen bir sorundur ve biz de bununla mücadele etmeyi ve iyileştirmeyi taahhüt ediyoruz. Tüketiciler için çağrı kalitesi. Arama reklamlarındaki aramaların küçük bir kısmını kaydetmek için ABD’de bir program başlattık. Çabalarımız spam ve diğer olumsuz kullanıcı deneyimlerini engellemenin yanı sıra reklamverenler için boşa harcanan pazarlama harcamalarını da azaltmaya yardımcı olacak, ”dedi bir Google sözcüsü bir e-postada.

Google'ın metin reklamları için zaten gerçekleştirdiği spam ve dolandırıcılık önleme çabalarının bir uzantısı. reklamları arayın. Program, Google'ın, sahtekar metin reklamları yakalamada olduğu gibi, telefon aramalarından gelen sahtekarlık sinyallerini anlamak ve tespit etmek için veri toplamasına yardımcı olacaktır.

Bu verilerden Google, sahtekarlık tespitini ve aramalardan korunmayı otomatik hale getirmek için bir model oluşturacaktır.

Program nasıl çalışır? Google, aramaların yalnızca küçük bir kısmının kaydedileceğini söylüyor ve yalnızca ABD'de arayanlar, Google’ın sektörde kullanılan standart bir ileti türü olan kalite güvencesi için çağrı kaydedeceği mesajını duyacaklar.

Google anonim hale gelecek Google'ın إعلان politikalarını yanıltıcı, uygunsuz ve zararlı reklamlar konusunda uyardığından emin olmak için verileri kaydeder ve değerlendirir.

Google, kayıt verilerinin reklam hedefleme için kullanılmayacağını ve tüm arayan verilerinin anonim hale getirildiğini vurgulamaktadır.

Ne anlama geliyor? reklamverenler için. ABD'de bulunan ve telefon uzantılarını veya yalnızca telefon araması üreten reklamları kullanan reklamverenlerin, tüm arama ağı reklamlarını kullanabilmeleri için programa dahil olmaları gerekir. Reklamverenlerin, çağrılarının kaçının veya kaçının kaydedildiğine veya kayıtlara erişime sahip olduğuyla ilgili bilgi sahibi olmaz.

Bu özellikleri kullanmaya devam etmek istiyorsanız, devre dışı bırakma seçeneği gerçekten geçerli değildir. Google, devre dışı bırakırsanız, aramalarınızın hiçbirini kaydetmez, ancak mevcut telefon uzantılarını ve yalnızca telefon araması üreten reklamları da ekleyemez veya düzenleyemezsiniz.

Arama ve Mesajlaşma Reklamları Şartları, Kurallar altında bulunur. ve Google Reklam Hesabı Ayarlarındaki Şartlar. Şartları inceledikten sonra kaydolmak için “Kabul Et” i tıklayın.

Bu program öncelikli olarak istenmeyen aramaları azaltmak yerine kötü reklamlara yöneliktir, ancak veriler boşa harcanan reklam harcamalarını azaltabilen optimizasyon modellemesine yol açabilir.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük yayınlama işlemlerine yardımcı olan ve ücretli medya kapsamını denetleyen Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü'dir. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.