SEO

Google manuel işlemlerinin süresinin sona ermesinden sonra, algoritmalar bu site cezalarından bazılarını işleyebilir

Google manuel işlemleriyle, Google'daki gerçek kişiler Google’ın Web yöneticisi yönergelerine uymayan web sitelerine ceza uygular. Google, 2013 yılında Google Ekleme Konsolu'nda kullanıcı tarafından eklenen cezaları web sitenize iletmek için bir manuel işlem görüntüleyicisi başlattı.

Bir Google web yöneticisi eğilimi analistlerinden John Mueller, Twitter'da Cuma günü yaptığı açıklamada, bazen manuel işlemlerin algoritmik bir ceza ile değiştirilebileceğini söyledi. El ile yapılan işlemlerin süresinin uzun yıllar sürdüğünü biliyoruz. Genellikle bir manuel işlemin sona ermesinden sonra, ihlal ihlali yapılmadığı takdirde Google yeniden yayınlayacaktır. Ama bazen, John, manuel bir eylemin sona ereceğini ve bir algoritmanın devraldığı için yenilenmeyeceğini belirtti.

John, “Çoğu zaman yıllar boyunca değişiyor, o zaman, o zaman, o zamanlar çözmek / iyileştirmek için el ile müdahale etmek gerekli olabilirdi. günümüzde daha iyi algoritmik olarak ele alınabilir. ”

İşte tweet:

Örneğin, Google Penguin algoritmasının kötü bağlantıları tespit etmesi ve cezayı otomatik olarak ele alması nedeniyle sitenize yöneltilen kötü bağlantılara yönelik manuel bir işlem gerekmiyor.

Manuel işlemler kullanılıyor. Özellikle algoritmaların işi yapamadığı yer. Yeni algoritmalar işin üstesinden gelmek için tasarlandığında, insanlara ait bu el ile yapılan işlemlere artık gerek yoktur.

Google cezaları hakkında daha fazla bilgi için Google ceza puanları hakkındaki en son kılavuzumuzu inceleyin.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz Arama Motoru Land'in Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.